HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Wielicka - Rydygiera, za którą odpowiada deweloper HSD Inwestycje. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
MieszkaniecR1
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2019, 12:37

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: MieszkaniecR1 » 29 sty 2019, 15:26

No i ch... no i cześć. Poszukałem informacji o Rżąka House i wygląda na to, że będzie zaraz koło nas

Realizowany budynek przy ul. Jana XXIII w Krakowie

budynek wielokondygnacyjny, wielorodzinny
35 lokali mieszkalnych
4 lokale usługowe na parterze
garaż podziemny i zewnętrzne miejsca parkingowe
inwestycja w przygotowaniu


okland-developer.pl


ludwik
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2019, 13:03

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: ludwik » 29 sty 2019, 16:48

MieszkaniecR1 pisze:No i ch... no i cześć. Poszukałem informacji o Rżąka House i wygląda na to, że będzie zaraz koło nas

No ale dlaczego to taki wielki problem, że powstanie obok naszej, nowa inwestycja?

dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 29 sty 2019, 16:54

MIESZKANIEC R1 chyba jednak ma Pan coś wspólnego z deweloperem a Pańska opinia napewno obiektywna nie jest a przede wszystkim nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. My przedstawiliśmy tu FAKTY!: wysokie progi są? SĄ, opóźnienie jest? JEST, windy nie działały? NIE DZIAŁAŁY, klatka jest w stanie tragicznym ?JEST więc to co Pan pisze jest nie zgodne z tym co jest. Fakt może Panu nie przeszkadzają wyżej wymienione zaniedbania ale one poprostu ISTNIEJĄ.
Zazdroszczę luznego podejścia do tematu ja natomiast płacąc ciężkie pieniądze oczekuje tego ze wszystko bd ok. Ponadto przedstawia Pan fakty które są nie istotne bo co obchodza mnie opóźnienia u innych deweloperów? Ja zapłaciłam HSD a nie komuś innemu ale jeśli już Pan wspomina o tym szkoda że to nie prawda gdyż moja siostra zakupiła mieszkanie na Avi- opóźnienie miesiąc i deweloper Budimex w ramach rekompensaty wziął na siebie koszty notarialne jeśli chodzi o przeniesienie własności dla wszystkich mieszkańców- koszt ok 1tys za jedną umowę.
Co do poprawy klatek to mam maila gdzie Pan T.T jasno napisał że nie planują ich odnowienia mogę zamieścić zdjęcie maila dla potwierdzenia. Współczuję Panu ponadto braku wyczucia bo próg 16cm zaburza całą estetykę mieszkania a to że Panu to nie przeszkadza nie oznacza że nie ma problemu.
Wystające rury raczej nie są standardem u wszystkim deweloperów raczej potwierdzeniem fuszerstwa.
Proszę też czytać ze zrozumieniem gdyż nikt tu nie napisał że problemem sa zabezpieczone windy a raczej to ze nie działały przez ponad 3 miesiące!!!
Piszę Pan że rzekomo opóźnienia gdzie indziej wynoszą 9 miesięcy u nas licząca od czerwca wynoszą 7 miesięcy rzeczywiście pogratulowac deweloperowi!!
Jeśli chodzi o wyciszenie to troche dziwi mnie Pana opinia bo u mnie słychać wszystko....moze Pan ma specjalnie mieszkanie.
Nie jestem jedyną osobą ktora jest rozczarowana HSD Pan jest jedynym zadowolonym z jakiego powodu szczerze nie mam pojęcia???
Podsumowując mam taką samą nadzieję jak Pan na końcu swojej wypowiedzi - oby nie sąsiedzi a raczej nie bo moi podzielają moje zdanie i nie zadowolenie.


dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 29 sty 2019, 17:02

I serio progi balkonowe 16-18cm to według Pana standard? Chyba nie widział Pan innych inwestycji bo to nie jest standard a błąd i fuszerka projektanta NIGDY U NIKOGO czegoś takiego nie widziałam ale chyba nie ma co tu wdawać się w dyskusję czytając Pana "mega obiektywna " opinie. Proszę pozdrowić dewelopera napewno jest wdzięczny za opinię. Może na Pana prośbę zmieni zdanie co do odnowienia klatek schodowych.

Myszkin11
Posty: 18
Rejestracja: 04 lis 2017, 23:32

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: Myszkin11 » 29 sty 2019, 17:28

W istocie może ten próg na balkon trochę razi, ale nie robi Pani z tego odrobinę zbyt wielkiej afery?
Dla przykładu, w domach jednorodzinnych, betonowa belka okalająca płytę wymusza próg ok. 15 cm + rama okienna, co daje nawet gorszy wynik niż w Pani przypadku :) I nikt z tego nie robi dramatu.

Jeśli Pan wypowiadający się wcześniej ma rację i w istocie odbiór mieszkań w umowach był do marca, a dostaliście je wcześniej (w tym dziwnym "wykończeniowym" trybie (?)) to ja też nie widzę powodu do aż takiej frustracji (o ile uruchomiono windy do marca 2019).

A sprawa klatek schodowych zniszczonych przez ekipy remontowe jest wałkowana niemal w każdej inwestycji, zawsze jest ten sam problem, nie jesteście tu jedyni. Dewelopera, który będzie sprzątał po prywatnych fachowcach mieszkańców ze świecą można szukać, niemal każdy umywa ręce.

Fakt obłożenia wind płytami... W czym tu problem? To chyba dobrze, że je zabezpieczyli, wspólnota odmaluje sobie klatkę, ale naprawa uszkodzonej windy to droższa sprawa.

Nie wspomnę już o powstającej obok inwestycji - kupiliście mieszkanie w gęsto zabudowywanej dzielnicy Krakowa i liczyliście na zieleń i szemrzący strumyk? Kraków się zabudowuje i będzie się zabudowywał coraz bardziej, kupując mieszkanie w mieście trzeba być na to psychicznie przygotowanym, zamiast żalić się potem na forum, że deweloper nie poinformował.
Zasugerowałbym budowę domu na wsi, ale podejrzewam, że 20cm progi balkonowe będą nie do przyjęcia.

Osobiście zazdroszczę, że udało Wam się załapać na MDM i powiem szczerze, że z chęcią bym się z Wami zamienił, takich uchybień doszukać się można w każdej inwestycji. Oczywiście Pani Dorota zaraz powie, że ja też jestem "od dewelopera" :D
Ostatnio zmieniony 29 sty 2019, 17:37 przez Myszkin11, łącznie zmieniany 1 raz.

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: yyeeoo » 29 sty 2019, 17:30

Ja się tylko zastanawiam jak ludzie dalej mogą kupować mieszkania od takich klaunów :shock:

Patrząc na ilość negatywnych opinii w sieci, fuszerkę i niezliczone ilości błędów to od razu zaświeca się czerwona lampka.

dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 29 sty 2019, 17:40

Myszkin w takim razie życzę by Pana próg 16cm w mieszkaniu nie był problemem dla mnie jest dramatem jest to nie zgodne z projektem więc jest to ewidentna fuszerka- nie będę się tu wdawać w dyskusję jest ewidentny błąd i tyle w temacie co innego próg w domu co innego w 2pokojowyn mieszkaniu. I proszę nie negowac tego ani nie komentować czy to dla mnie az taki problem czy nie bo to nie Pańskie mieszkanie.
Ja poprostu uprzedzam innych ludzi zastanawiających się nad kupnem mieszkania u HSD. Nie jest to forum na temat: " czy próg w mieszkaniu dorota.44 jest dramatem "!!!
I niech Pan również czyta ze zrozumieniem ODBIÓR budynku to 1 a PRZENIESIENIE WŁASNOŚCI to co innego.
DEWELOPER miał oddać budynek w II kwartale 2018 - nadal nie ma pozwolenia na UZYTKOWANIE- zamieszkanie poprostu budynek nie ma odbioru PNB natomiast na przeniesienie własności ma czas do marca 2019
Proszę przeczytać na czym polegają obie rzeczy a potem pisać czy deweloper się wywiązał czy nie!!

dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 29 sty 2019, 17:46

"Yyeeoo" gdy kupowałam mieszkanie nie było żadnych złych opini o deweloperze wręcz przeciwnie miał wieke nagród głównie za inwestycję w Kielcach. Widocznie nie odnalazł się na rynku krakowskim


Myszkin11
Posty: 18
Rejestracja: 04 lis 2017, 23:32

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: Myszkin11 » 29 sty 2019, 17:49

yyeeoo pisze:Ja się tylko zastanawiam jak ludzie dalej mogą kupować mieszkania od takich klaunów :shock:

Patrząc na ilość negatywnych opinii w sieci, fuszerkę i niezliczone ilości błędów to od razu zaświeca się czerwona lampka.



Mógłbyś podesłać źródła tych negatywnych opinii? Swojego czasu też się rozglądałem i poza pojedynczymi komentarzami w medich spolecznosciowych, od ludzi którzy i tak nie byli zainteresowani zakupem nic nie znalazłem. Chętnie bym spojrzał.

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: yyeeoo » 29 sty 2019, 17:58

Myszkin11 pisze:
yyeeoo pisze:Ja się tylko zastanawiam jak ludzie dalej mogą kupować mieszkania od takich klaunów :shock:

Patrząc na ilość negatywnych opinii w sieci, fuszerkę i niezliczone ilości błędów to od razu zaświeca się czerwona lampka.

Mógłbyś podesłać źródła tych negatywnych opinii? Swojego czasu też się rozglądałem i poza pojedynczymi komentarzami w medich spolecznosciowych, od ludzi którzy i tak nie byli zainteresowani zakupem nic nie znalazłem. Chętnie bym spojrzał.

Przeglądnij - wyszukiwarka chyba działa, masz masę opinii ludzi na ich temat:

- wszystkie tematy ich inwestycji na tym forum
- obecny temat
- ..com/HSD-Inwestycje-271957759804233/?ref=br_rs ( hsd inwestycje na twarzoksiążce)

No, ale może cena czyni cuda.



Wróć do „Wielicka - Rydygiera Kraków (Rżąka) od HSD Inwestycje - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości