HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Wielicka - Rydygiera, za którą odpowiada deweloper HSD Inwestycje. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
dorotat
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2018, 9:49

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorotat » 20 kwie 2018, 9:58

Witam ,

Uwazam ze ta lokalizacja jest idealana , zlaszcza ze beda niedalelo wybudowane szpitale , I z penwoscia ceny mieszkan w tym rejonie wzrosna , dlatego warto zainwestowac .


dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 24 paź 2018, 21:28

Witam wszystkich,
Wiem że temat dotyczy inwestycji Rydygiera II ale chciałabym Państwu powiedzieć parę słów o bracie tej inwestycji tzn o Rydygiera I.
Mianowicie kupiłam mieszkanie w tym właśnie bloku. Termin odbioru miał przypasc na II kwartal bieżącego roku zaczyna się IV a my nadal ich nie otrzymaliśmy.
Opóźnienie trwa już 7 miesiąc zaraz zacznie się 8...
Deweloper aby uniknąć kar oddał mieszkania UWAGA do celów budowlanych??? W budynku nie ma prądu, wody, nie działają nadal windy, na klatkach schodowych mnóstwo nie oslomietych kabli, na terenie inwestycji nadal trwa budowa co Państwo sami możecie sprawdzić.
Ponadto deweloper zarządal sobie od nas comiesięcznych oplat do póki nie wywiarze się Wspólnota mieszkaniowa. Pytanie za co opłaty skoro niczego w budynku nie ma i nie jest on oddany do użytku.
Niestety brak kompetencji. Deweloper odpowiada na maile na które chce.
Przestrzegam Panstwa aby dokładnie sprawdzić mieszkania pod każdym względem bo to co ta firma zrobiła z balkonami w naszym bloku jest kpina i świadczy niestety o nieudolności.
Mianowicie balkon mam WYŻEJ od mieszkania o 16cm...??przez co wchodząc z niego do środka jest ogromny spadek.
Deweloper twierdzi, że jest to zgodne z projektem co jest kłamstwem bo w projekcie uwzględnione jest 9cm a nie 16cm.
To była najgorsza decyzja w moim życiu o kupnie mieszkania u tego ",dewelopera ".
Niestety na mieszkanie czekałam ponad 2 lata , mam MDM i w tej chwili już nic nie mogę zrobic.

dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 24 paź 2018, 21:32

A to zdjęcie tej fuszerki...
Każdy kogo pytałam o to mówi że niespotkał się z takim czymś. Ludzie zajmujący się tym są zszokowani twierdza, że to błąd który może powodować wiele problemów.
Załączniki
Resized_20181005_115817_9525.jpg
Resized_20181005_115817_9525.jpg (76.41 KiB) Przejrzano 5496 razy
Resized_20181005_120056_988.jpg
Resized_20181005_120056_988.jpg (70.26 KiB) Przejrzano 5496 razy


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: Krakus44 » 24 paź 2018, 22:20

Moze poziom sie wyrowna przy zakladaniu parkietu i nie bedzie to wtedy takie dokuczliwe? Dobrze ze zamieszcza Pani takie informacje, trzeba takich deweloperow karac za takie poczynania. Zycze szybkiego wyjasnienia sprawy i milego mieszkania. Jesli kupila Pani mieszkanie po cenach sprzed 2 lat to zawsze mozna sprzedac co najmniej nie ponoszac strat. Tam mieszkania beda pewnie kosztowac wiecej za 1-2 lata.

dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 25 paź 2018, 10:24

Krakus44 pisze:Moze poziom sie wyrowna przy zakladaniu parkietu i nie bedzie to wtedy takie dokuczliwe? Dobrze ze zamieszcza Pani takie informacje, trzeba takich deweloperow karac za takie poczynania. Zycze szybkiego wyjasnienia sprawy i milego mieszkania. Jesli kupila Pani mieszkanie po cenach sprzed 2 lat to zawsze mozna sprzedac co najmniej nie ponoszac strat. Tam mieszkania beda pewnie kosztowac wiecej za 1-2 lata.

Witam
Nie widziałam parkietu/paneli czy czegokolwiek innego na podłogę co miałoby 16cm....nie ma szans na wyrownanie tego.
Podłoga z podkładem da max 2-3cm bardziej 2 więc nadal zostaje 14cm co jest poprostu FUSZERKA. :twisted: Jestem strasznie zawiedziona a jeszcze bardziej jest mi najprościej w świecie przykro. Bo jak ktoś kupuje mieszkanie i placi tyle pieniędzy marzy by wszystko było tak jak powinno niestety nie z tym deweloperem.
Niestety mam MDM więc sprzedaż przez 5lst jest wykluczona.
Bardzo dziękuję moze deweloper poczuje się do błędu i odpowiedzialności by to jakoś rozwiązać.

Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: Xaron » 25 paź 2018, 16:09

Ja z czymś takim nie podpisał bym protokołu odbioru. Sprawdził bym co jest w projekcie i jeśli faktycznie jest tam 16cm zamiast 9 to bym żądał od dewelopera naprawy, lub odpowiedniej rekompensaty.

agusm
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2018, 22:42

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: agusm » 24 lis 2018, 22:48

@dorota.44 Mam taką samą sytuację, koniec listopada - czyli prawie 2 miesiące od odbioru kluczy a my w dalszym ciągu nie mamy prądu, windy, ogrzewania...
Deweloper tak jak Pani pisała, odpowiada tylko na wybrane maile..

anonim
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:36

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: anonim » 28 lis 2018, 21:14

A wiadome, skąd takie opóźnienia w etapie pierwszym? Przez wjazd do hali garażowej?
I jak to jest z tym prądem w mieszkaniach, skoro widać wieczorami, że w niektórych światło się świeci?

W II etapie wszystko wydaje się przebiegać w przybliżeniu zgodnie z harmonogramem - przynajmniej z zewnątrz.


dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 30 lis 2018, 15:53

anonim pisze:A wiadome, skąd takie opóźnienia w etapie pierwszym? Przez wjazd do hali garażowej?
I jak to jest z tym prądem w mieszkaniach, skoro widać wieczorami, że w niektórych światło się świeci?

W II etapie wszystko wydaje się przebiegać w przybliżeniu zgodnie z harmonogramem - przynajmniej z zewnątrz.


"Deweloper" - choć cisnie mi się na usta inne słowo tłumaczy, że opóźnienia już 9 miesięczne!!! wynikają z braku ludzi na rynku pracy. Tylko co mnie to interesuje? NIC
Bo gdybym ja się spóźniła z zapłatą którejś transzy to zostałyby naliczone mi odsetki natomiast deweloper nie odpowiada za nic.
A wieczorami widać pracę, ponieważ wszyscy korzystają z prądu budowlanego z powodu czego ciągle wywala korki i ciężko jest pracować w takich warunkach.
Jest grudzień prawie w mieszkaniach nie ma prądu, ogrzewania, windy choć miały być uruchomione w grudniu zostaną ponoć w styczniu - gdyż UWAGA deweloper nie chce by ekipa budowlana je zniszczyły dlatego wszystko trzeba dźwigać we własnych rękach.
Deweloper ciągle kłamie na te tematy nie chcąc podać dokładnych terminów. O wszystko co jest błędem po ich stronie trzeba się po tysiąc razy prosic i upominać.
JEDNO WIELKIE NIEPOROZUMIENIE!!

dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 30 lis 2018, 17:21

"W II etapie wszystko wydaje się przebiegać w przybliżeniu zgodnie z harmonogramem - przynajmniej z zewnątrz.[/quote]"

U nas też wszystko z zewnątrz do samego końca wydawało się zgodne z harmonogramem niestety w rzeczywistości totalna klapa. Inwestycja jest otwarta może Pan/Pani wejść do środka i zobaczyć jak wyglądają klatki schodowe i ogólnie jak to wygląda.
Życzę aby w 2 etapie było wszystko zgodnie z planem ale poznając brak kompetencji tego dewelopera śmiem wątpić w to.
A najbardziej drażni oszukiwanie Nas przez HSD i nie tylko nas. Wystarczy wejść na stronę inwestycji i zobaczyć informacje zawarte przez dewelopera, iż Inwestycja została oddana do użytku w I kwartale 2018 co wszyscy wiedzą prawda nie jest gdyż nadal trwa tam budowa. :twisted: :evil: :evil:



Wróć do „Wielicka - Rydygiera Kraków (Rżąka) od HSD Inwestycje - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość