Jak się mieszka na osiedlu Nowa 5 Dzielnica w Krakowie od CNT - opinie i forum

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Nowa 5 Dzielnica, za którą odpowiada deweloper Centrum Nowoczesnych Technologii. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Jak się mieszka na osiedlu Nowa 5 Dzielnica w Krakowie od CNT - opinie i forum

Postautor: oleo » 09 sty 2021, 22:10

Mnie raczej interesuje, jak się mieszka na tym osiedlu, może jest ktoś i podzieli się opinią o tym, jak mieszka się na osiedlu Nowa 5 Dzielnica w Krakowie? Za co to miejsce cenicie, a jakie macie do niego zastrzeżenia?


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Jak się mieszka na osiedlu Nowa 5 Dzielnica w Krakowie od CNT - opinie i forum

Postautor: pozdro » 10 sty 2021, 17:11

Zależy kto, każdy ma inną opinię :)
Dla mnie jest ok. Inni powiedzą, że wolą mieszkać pod lasem w bieszczadach i wszystko im przeszkadza, typu że ludzie chodzą po chodnikach, że sąsiedzi chodzą korytażem, że w biedronce kolejki, że wrocławska jest z betonu, że Błonia są nudne, że do Lasu wolskiego daleko, że hałas pociągów, że samoloty latają, że ludzie się w okna gapią, że okolica brzydka itd.
Nikomu nie dogodzisz. Zależy co potrzebujesz.

oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Jak się mieszka na osiedlu Nowa 5 Dzielnica w Krakowie od CNT - opinie i forum

Postautor: oleo » 11 sty 2021, 0:31

pozdro pisze:Zależy kto, każdy ma inną opinię :)
Dla mnie jest ok. Inni powiedzą, że wolą mieszkać pod lasem w bieszczadach i wszystko im przeszkadza, typu że ludzie chodzą po chodnikach, że sąsiedzi chodzą korytażem, że w biedronce kolejki, że wrocławska jest z betonu, że Błonia są nudne, że do Lasu wolskiego daleko, że hałas pociągów, że samoloty latają, że ludzie się w okna gapią, że okolica brzydka itd.
Nikomu nie dogodzisz. Zależy co potrzebujesz.

Jak ludzie, raczej akademik / osiedle na wynajem, czy są też rodziny z dziećmi i może to być dla nich dobre miejsce? Jak z dostępem do usług? Z tego, co kojarzę, to da się we w miarę rozsądnym czasie dojść z tej okolicy do Rynku. Często korzystasz z takiej opcji, czy to przereklamowane?


kaiko84
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2021, 12:32

Re: Jak się mieszka na osiedlu Nowa 5 Dzielnica w Krakowie od CNT - opinie i forum

Postautor: kaiko84 » 16 lut 2021, 12:42

Bardzo dobrze się mieszka.
Przed kupnem zastanawiałem się jak to będzie z pociągami. W znaczeniu czy będzie to bardzo uciążliwe, zwłaszcza że w trzech sypialniach okna idą w stronę torów, a tylko salon jest od patio. Na racławickiej jest przejście dla pieszych bezpośrednio przez torowisko i zdarza się, że pociągi tam trąbią. Nie jest to w ogóle uciążliwe przy zamkniętych oknach. Pytanie jak to będzie wyglądało w blokach bezpośrednio przy torach... W sumie niech ślą protesty do PKP.

Poza tą sporadyczną i mało uciążliwą sprawą, jest bardzo cicho i przyjemnie.
Co do imprez w mieszkaniach => nie wiem, nie słyszę nic i u mnie nie ma tego problemu. Większe "rodzinne" mieszkania są w jednym pionie, także może dlatego jest cicho. Poza tym jest straż miejska / policja <= nie szkodzi zadzwonić jak komuś przeszkadzają dźwięki.

Bardzo fajnie jest rozwiązane parkowanie. Parkingi pod budynkami są dwupiętrowe i miejsc jest bardzo dużo, problemów z zakupem miejsca nie ma. Poza tym osiedle jest w strefie parkowania, także goście raczej miejsce też znajdą.
Drogi wewnątrz osiedla "raczej" nie są obstawione autami, a jeżeli są to pojawia się straż miejska (za co duży plus -> było to jedno z moich pytań przy zakupie jak sobie radzą z buractwem samochodowym).

Miejscówka => świetna ! Blisko do parku wyspiańskiego i krowoderskiego. Niedzielny spacerek do parku jordana, krakowskiego czy na błonia też bezproblemowy.
Osobiście uważam, że to jest bardzo dobre miejsce dla rodziny.

Koozka
Posty: 25
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:58

Re: Jak się mieszka na osiedlu Nowa 5 Dzielnica w Krakowie od CNT - opinie i forum

Postautor: Koozka » 26 kwie 2021, 18:06

Właśnie sam zastanawiam się nad tymi pociągami. Sam hałas pociągu jest dla mnie ok, ot taki szum, szynobusy są w ogóle cichutkie. Gorzej z trąbieniem a to jest chyba w miarę częste na tym osiedlu. Gdy mieszkałem na Mazowieckiej też było je słychać ale niezbyt głośno. Myślę o mieszkaniu w budynku w drugiej linii zabudowy - trzeciej linii od strony torów. Z okna widać kontem tory i na pewno słychać trąbienie, zresztą jak zapewnie na całym osiedlu.

Czy w nocy też pociągi trąbią?

kaiko84
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2021, 12:32

Re: Jak się mieszka na osiedlu Nowa 5 Dzielnica w Krakowie od CNT - opinie i forum

Postautor: kaiko84 » 28 kwie 2021, 20:30

W nocy nie trąbią, Chociaż czasami się zdarzy...
Przy zamkniętych oknach jest to mocno wyciszone.

To wszystko przez przejście dla pieszych na racławickiej oraz przez to że wygląda jakby PKP teraz przy remontach puściło część pociągów tą małą obwodnicą Krakowa.
Z tego co widzę w przepisach sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/warunki-techniczne-jakim-powinny-odpowiadac-budowle-kolejowe-i-ich-16832184/dz-6-roz-2 to nie jestem pewien czy akurat to przejscie na raclawickiej spelnia te warunki. Czyli prędkość < 15 km/h oraz natężenie ruchu, które chyba się ostatnio zwiększyło.

Myślę, że można by znaleźć podstawę żeby się z PKP pokłócić.

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Jak się mieszka na osiedlu Nowa 5 Dzielnica w Krakowie od CNT - opinie i forum

Postautor: megi » 28 kwie 2021, 22:08

A tak mniej więcej, to ile jeździ tam tych pociągów na godzinę?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Jak się mieszka na osiedlu Nowa 5 Dzielnica w Krakowie od CNT - opinie i forum

Postautor: pozdro » 28 lip 2021, 6:50

Pociagi tam jezdza pewnie co 5-10min. Docelowo pewnie beda co 2-3min jak linia na Katowice osiągnie pełna przepustowość. Pociag i tak lepszy od autostrady pod oknem. Przynajmniej spalin nie ma. Przy czym takie rzeczy to problem tylko 1 blokow z oknami na tory. Wszystkie inne jest cisza bo bloki od strony torow robia za 30m ekran akustyczny z zelbetu



Wróć do „Nowa 5 Dzielnica Kraków od CNT - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości