Nawiewniki okienne / ograniczenie przepływu powietrza przez nawiewniki - Nowa 5 Dzielnica

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Nowa 5 Dzielnica, za którą odpowiada deweloper Centrum Nowoczesnych Technologii. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Rumianek
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2021, 12:03

Nawiewniki okienne / ograniczenie przepływu powietrza przez nawiewniki - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Rumianek » 27 kwie 2021, 12:05

Cześć!

Powiedzcie mi - czy u Was też nawiewniki wpuszczają wręcz zbyt duże ilości zimnego powietrza? Mam zamontowane trzy, co daje 60m3 powietrza na 35m2 mieszkania i nie ukrywam, że wieje niemiłosiernie.

Orientujecie się może czy można to regulować? :)


Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Nawiewniki okienne / ograniczenie przepływu powietrza przez nawiewniki - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Master » 27 kwie 2021, 15:56

Tak się zdarza, zwłaszcza jeśli niektóry sąsiedzi z tego samego pionu pozatykają nawiewniki u siebie. Jeżeli sam nawiewnik nie ma regulacji, to zawsze możesz spróbować podkleić część prześwitu np. taśmą klejącą. Rzeczywiście bywa tak, że przez nawiewniki okienne hula wiatr. Tylko nie zaklej tego całkiem, żeby sobie nie zawilgocić mieszkania.

Ja mam częściowo przytkane nawiewniki okienne, ale okresowa kontrola wentylacji pokazuje mi zawsze, że wszystko jest w porządku i jest prawidłowa cyrkulacja powietrza w mieszkaniu.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nawiewniki okienne / ograniczenie przepływu powietrza przez nawiewniki - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: pozdro » 26 wrz 2021, 16:13

Nawieweniki to jest scam patodeweloperów i pisowskiego rządu, który nic z tym badziewiem nie zrobił. Ja odkąd mieszkam w takim mieszkaniu z nawiewnikami to wszyscy domownicy mają zimą chore zatoki :shock:
Generalnie w sypialni zaklejamy je czym się da żeby z nich nie wiało (bardzo średnie rozwiązanie)
W salonie mam ciągle zamknięte zimą, i tak wieje i trzeba sweter ubrać i herbatkę pić żeby nie mieć na okrągło kataru.
.
.
.
Ceny mieszkań rosną, zielona transformacja energetyczna....
.
.
.
A władza mimo to pozwala na takie coś jak wentylacja mechaniczna z nawiewnikami okiennymi => w efekcie potężne straty energii i niski komfort życia.

Już dawno powinno się wymagać od deweloperów stosowania rekuperacji czy klimatyzacji (tu się nie znam do końca co w budynkach wielorodzinnych da się zastosować), nie mniej przy obecnych cenach mieszkań i marży deweloperskiej spokojnie można byłoby to przechnąć.
Mieszkańcy w tej samej cenie mieliby "zielone" budynki zamiast 70kWh/m2/rok, współczynniki EP na poziomie powiedzmy 15-30kWh/m2/rok
Sporo niższe koszty ogrzewania i emisji CO2 do atmosfery. Niestety nasi politycy takimi pierdołami się nie zajmują jak standardy i warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Tylko biegają z różańcem za osobami LGBT po szkołach czy torturują uchodźców na białoruskiej granicy, ewentualnie jakieś wojny geopolityczne z całym światem toczą.



Wróć do „Nowa 5 Dzielnica Kraków od CNT - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości