Odbiory techniczne mieszkań od dewelopera - inwestycja Nowa 5 Dzielnica

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Nowa 5 Dzielnica, za którą odpowiada deweloper Centrum Nowoczesnych Technologii. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Aha
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2018, 18:14

Odbiory techniczne mieszkań od dewelopera - inwestycja Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Aha » 28 wrz 2018, 18:23

Jestem po odbiorze technicznym. Mila kierowniczka budowy, miły Pan Robert który ma poprawiać niedociągnięcia jeżeli ktoś posiada. Termin nr 1 mi nie pasował to dostaliśmy nr 2 na drugi dzień ale tez mieliśmy do wyboru za tydzień. Czy obsługa w biurze jest nie miłą? Nic podobnego. Po prostu robią swoje. Jest kolejność wg zakupu mieszkania. Kto pierwszy kupił ten pierwszy dostanie mieszkanie. A do notariusza mają umawiać dopiero od
ok 10.10.


Szablon
Posty: 17
Rejestracja: 01 paź 2018, 21:15

Re: Odbiory techniczne mieszkań od dewelopera - inwestycja Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Szablon » 01 paź 2018, 21:42

Witam Szanownych Forumowiczów,

To mój pierwszy post tutaj. Ponieważ temat Nowej 5 Dzielnicy mnie dotyczy (też należę do tych szczęśliwców - mam nadzieję ;), którzy zakupili tutaj mieszkanie), zatem postanowiłem się zapisać, aby móc wymieniać doświadczenia. Niemniej śledzę ten wątek systematycznie od prawie roku.

Na początek, podzielam powyższe uwagi odnośnie biura sprzedaży. Niestety jak dotąd, to jest najsłabszy punkt tej inwestycji. Moje doświadczenia też nie są takie jakie bym sobie życzył. Miałem do czynienia z jedną panią, która nie dość, że była niemiła, to jeszcze niekompetentna i myliła się na każdym kroku. Pan kierownik jest kompetentny w mojej ocenie, ale nadmierną uprzejmością to już niestety nie grzeszy. Także zakup mieszkania z tego powodu nie należał do przyjemności (!).

Mam pytanie mam do osób, które przeszły już odbiór. Ile jest średnio niedoróbek? Czy w ogóle są i jakiego kalibru? Czy jesteście Państwo zadowoleni?

Pzdr

malachitea
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2018, 17:22

Re: Odbiory techniczne mieszkań od dewelopera - inwestycja Nowa 5 Dzielnica

Postautor: malachitea » 10 paź 2018, 18:02

Dzień dobry wszystkim,

ja także kupiłam mieszkanie w Nowej5Dzielnicy. Jestem już po odbiorze, zgłoszone usterki zostały przez dewelopera uznane. To dość miła odmiana od wcześniejszych doświadczeń z Biurem sprzedaży - jednak po wpisach na tym forum widzę, że taka norma u nich. Jak dla mnie mili być nie muszą, ale zwlekanie ze zwrotem opłaty rezerwacyjnej czy nieodpowiadanie na maile to jak dla mnie mało profesjonalne.

Ale wracając do wątku - odbiór przeprowadzała mi firma, wszystko zostało dokładnie wymierzone, sprawdzone, obejrzane pod różnymi kątami, itd. Ostatecznie wynotowaliśmy około 10 punktów do poprawy, ale jak sam inżynier stwierdził - raczej drobnostki. Z takich poważniejszych np. obniżenie posadzki w jednym miejscu. Więc moje doświadczenie pozytywne. Dodam, że chodzi o blok budowany przez Eiffage.

Pozdrawiam!


Szablon
Posty: 17
Rejestracja: 01 paź 2018, 21:15

Re: Odbiory techniczne mieszkań od dewelopera - inwestycja Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Szablon » 11 paź 2018, 15:15

@malachitea - dzięki za info.
Można wiedzieć z jakiej firmy Pani korzystała wykonując odbiór? Pzdr

malachitea
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2018, 17:22

Re: Odbiory techniczne mieszkań od dewelopera - inwestycja Nowa 5 Dzielnica

Postautor: malachitea » 12 paź 2018, 10:56

Szablon pisze:@malachitea - dzięki za info.
Można wiedzieć z jakiej firmy Pani korzystała wykonując odbiór? Pzdr

Korzystałam z tej firmy: odbioryarchitekt.wixsite.com/odbiormieszkankrakow
Komunikacja z nimi na średnim poziomie, ale na miejscu naprawdę duża dokładność i fachowość. Jeśli ktoś ma niewielką wiedzę w temacie (jak ja :), to takie wsparcie jest bezcenne.

malachitea
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2018, 17:22

Re: Odbiory techniczne mieszkań od dewelopera - inwestycja Nowa 5 Dzielnica

Postautor: malachitea » 14 paź 2018, 12:26

Jasne. Tylko że przed odbiorem kontaktowałam się z biurem,a w terenie odbiór przeprowadzał ktoś inny. Dlatego z odbioru jestem zadowolona, a z komunikacji przed - nieszczególnie.

lobz
Posty: 40
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:08

Re: Odbiory techniczne mieszkań od dewelopera - inwestycja Nowa 5 Dzielnica

Postautor: lobz » 21 paź 2018, 0:55

Jakie mieliście najczęstsze usterki wpisywane do protokołów odbiorów mieszkań podczas takich wizyt? Na co przede wszystkim powinno zwrócić się uwagę, podzieli się ktoś doświadczeniami w tym zakresie :?:



Wróć do „Nowa 5 Dzielnica Kraków od CNT - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość