Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Nowa 5 Dzielnica, za którą odpowiada deweloper Centrum Nowoczesnych Technologii. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
mateo13
Posty: 6
Rejestracja: 07 sie 2018, 17:42

Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: mateo13 » 23 paź 2018, 17:21

kopar pisze:Witam

ja wlasnie jestesmy po odbiorze kluczy i jesli chodzi o prąd to dostalismy karteczkę, gdzie w sprawie prądu kierują do tej firmy:

getentra.com

Szczerze wolałbym bezpośrednio w tauronie podpisać umowę.

Ktoś ma więcej informacji na ten temat - w ogole odebrał ktoś już klucze poza nami?

Można zapytać jaki to czas: od odbioru technicznego mieszkania do notariusza / odbioru kluczy?

Na stronie tej firmy jest informacja:
"GET EnTra Sp. z o.o. jest spółką zależną Centrum Nowoczesnych Technologii S.A.(CNT S.A.), ...."

Tak jakby sugerują wybór, żeby mieć z tego korzyści. Myślę, że nie trzeba z tego korzystać, ale wiedzę na te temat mam jeszcze małą... ;)

Pozdrawiam


malachitea
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2018, 17:22

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: malachitea » 29 paź 2018, 9:15

kopar pisze:Witam

ja wlasnie jestesmy po odbiorze kluczy i jesli chodzi o prąd to dostalismy karteczkę, gdzie w sprawie prądu kierują do tej firmy:

getentra.com

Szczerze wolałbym bezpośrednio w tauronie podpisać umowę.

Ktoś ma więcej informacji na ten temat - w ogole odebrał ktoś już klucze poza nami?

Czy udaliście się do tej proponowanej firmy?
Czy to jest konieczne? Ja na odbiorze tech. uzyskałam informację, że oczywiście mogę podpisać umowę po czym ją wypowiedzieć i zmienić dostawcę, ale ta firma zakładała liczniki i dlatego do niej kierują.
Nie wiem na ile jest to "chwyt", a na ile zobowiązujące dla nabywcy... Wolałabym w Tauronie.

Jeśli ktokolwiek wie coś więcej w tym temacie, proszę o info.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Nowy » 29 paź 2018, 9:43

Do Tauronu na Śląską blisko, więc zawsze można podjeść i dopytać o szczegóły ;)


mateo13
Posty: 6
Rejestracja: 07 sie 2018, 17:42

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: mateo13 » 29 paź 2018, 11:12

Poniżej wycinek z cennika i link do strony internetowej w tym temacie. Nie wiem czy to jest tak, że tylko oni mogą nam założyć liczniki, ale może ktoś skorzysta ;)

getentra.com/images/dystrybucja/2018/Cennik_2018_GET_EnTra.pdf

Obrazek

lucashunter10
Posty: 46
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:06

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: lucashunter10 » 29 paź 2018, 12:23

Z mojego info wynika, że liczniki są założone. Getentra jest właścicielem instalacji i jeślibyśmy chcieli przenosić sie do Taurona to odbieramy kd nich papiery, a oni dogadują się z Tauronem o użyczenie wszystkiego ;)

Inwestorem
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2018, 13:40

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Inwestorem » 01 lis 2018, 3:04

tauron.pl/dla-domu/prad/taryfa-sprzedawcy/g11
Zdaje się taniej w Tauronie ... Ale to moje subiektywne zdanie...

nazwa_uzytkownika
Posty: 12
Rejestracja: 23 lip 2018, 17:34

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: nazwa_uzytkownika » 01 lis 2018, 8:32

Inwestorem pisze:tauron.pl/dla-domu/prad/taryfa-sprzedawcy/g11
Zdaje się taniej w Tauronie ... Ale to moje subiektywne zdanie...

Masz jakieś wyliczenia np przy miesięcznym zużyciu 100 albo 150kWh ?
Oferta prądu u dostawców jest jedną z najgorzej przygotowanych, nigdy nie mam pojęcia ile będę musiał zapłacić, bo nie może być jednej stawki - tak jak wszedzie, tylko wszystko co się da, to osobno podane.

nyc
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2018, 9:11

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: nyc » 01 lis 2018, 18:34

malachitea pisze:
kopar pisze:Witam

ja wlasnie jestesmy po odbiorze kluczy i jesli chodzi o prąd to dostalismy karteczkę, gdzie w sprawie prądu kierują do tej firmy:

getentra.com

Szczerze wolałbym bezpośrednio w tauronie podpisać umowę.

Ktoś ma więcej informacji na ten temat - w ogole odebrał ktoś już klucze poza nami?

Czy udaliście się do tej proponowanej firmy?
Czy to jest konieczne? Ja na odbiorze tech. uzyskałam informację, że oczywiście mogę podpisać umowę po czym ją wypowiedzieć i zmienić dostawcę, ale ta firma zakładała liczniki i dlatego do niej kierują.
Nie wiem na ile jest to "chwyt", a na ile zobowiązujące dla nabywcy... Wolałabym w Tauronie.

Jeśli ktokolwiek wie coś więcej w tym temacie, proszę o info.

Niestety na razie nie ma możliwości podpisania umowy z Tauronem. Jedynym dostawcą, z którego możemy skorzystać jest getentra, przynajmniej dopóki nie dostaną oni z wydziału energetyki odpowiednich uprawnień. Wtedy wszyscy mieszkańcy dostaną od nich stosowne informacje i będą mogli przejść do taurona. W praktyce wygląda to tak, że trzeba pojechać do nich do biura na Fredry 2/5 i podpisać umowę - trwa to 5 minut i tego samego popołudnia jest już prąd.


Inwestorem
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2018, 13:40

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Inwestorem » 02 lis 2018, 7:31

Przy odbiorze tech. mi mówili w 5d że to ja mogę wybrać zaraz po otrzymaniu kluczy dostawcę pradu i do 3 dni mam prad. Teraz piszecie że od razu musi być ich spółka ta cala getentra na której stronie chwala się że sprzedają prąd od 1999 a cennik maja od sierpnia 2018 dla nows5dzuelnica:/ ! To jest wg mnie niezgodne z prawem narzucać dostawcę prądu tak po prostu. Pierwszy raz spotykam się że deweloper ma być równocześnie dostawca(a tak serio posrednikiem tylko) pradu bo jedyny na malopolske dostawca to Tauron. Jestem tuz przed umowa z ta dziwna spółką ktora niesamowicie mota i raz mówi jedno a raz drugie. Nawet nie wiedzą jaki będzie czynsz za mieszkanie a jaki za miejsce postojowe. Slysze już 3 wersje od osób z biura.

nyc
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2018, 9:11

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: nyc » 02 lis 2018, 8:08

Spółka, a w szczególności biuro sprzedaży faktycznie bardzo mota. Moje doświadczenie z nimi to pasmo kłamstw, pomyłek, niedopatrzeń i ogólnej niekompetencji. Potwierdzają to nie tylko moje słowa, ale także wiele innych opinii z tego forum, skasowanych już przez biuro sprzedaży. Polecam mieć na wszystko pisemną podkładkę i sam żałuję, że nie nagrywałem rozmów z przedstawicielami biura bo wtedy może udałoby mi się pewne rzeczy łatwiej wyegzekwować. Polecam też, aby bardzo dokładnie sprawdzać przedstawiane przez biuro materiały i dokumenty i podchodzić do nich z dystansem bo bardzo często nie są one zgodne ze stanem faktycznym. Lepiej 10 razy się upewnić i mieć to na piśmie niż potem żałować jak ja.



Wróć do „Nowa 5 Dzielnica Kraków od CNT - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości