Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Nowa 5 Dzielnica, za którą odpowiada deweloper Centrum Nowoczesnych Technologii. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
malachitea
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2018, 17:22

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: malachitea » 11 sty 2019, 8:55

NOWY 2018 pisze:Zal mi was przecież to ściema,warunkiem WZiZ jet dostęp do infrastruktury(media) siec wykonali bo musieli i podłączyli do głównej linii( osiedle z lampami naftowymi raczej by nie przeszło :P ) to są zwykłe kombinacje aby dać zarobić kosztem lokatorów.
(...)

-żądajcie faktur za energie z VAT ciekawe co wystawią jak nie maja koncesji- wogóle czy mają KRS i kto jest tam wpisany -córka,zona szwagier dewelopera i czy sa w CEDG jakiś NIP chyba mają( sklep warzywny :lol:

Dla zachowania kultury dyskusji proponuję komentarze typu "żal mi was" zostawić dla siebie. Zwłaszcza jeśli nie zna się dokładnie sprawy, a wiedzę czerpie się jedynie z wpisów na forum.


NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: NOWY 2018 » 11 sty 2019, 14:42

Nie było moim zamiarem szydzenie,ale zinterpretowałeś to źle ,jedynie podpowiadam jak prawnie to wygląda,jedynie ,,Julka "walczy a reszta cicho dopinguje,broń Boże developer się nie zezłościł.

NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: NOWY 2018 » 11 sty 2019, 21:51

malachitea pisze:[

Dla zachowania kultury dyskusji proponuję komentarze typu "żal mi was" zostawić dla siebie. Zwłaszcza jeśli nie zna się dokładnie sprawy, a wiedzę czerpie się jedynie z wpisów na forum.
[/quote]

To może to skomentujesz lepiej i podzielisz się wiedzą.
Załączniki
A4_Get_EnTra.jpeg
A4_Get_EnTra.jpeg (114.8 KiB) Przejrzano 7327 razy


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: kwk » 12 sty 2019, 0:34

Obrót w tym kontekście to sprzedaż i na to mają koncesje. A czy posiadają koncesje na dystrybucję?

julka
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 15:59

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: julka » 12 sty 2019, 13:09

koncesje na obrót mają - sprawdziałm w URE, niemniej jednak nie uprawnia ich to do dystrybucji ponieważ tej koncesji nie mają! I właśnie tutaj Pani z URE również była zdziwiona na jakiej zasadzie podpisują z nami umowy.
Nie miałam kopii umowy żeby jej przesłać ale była dosyć zainteresowana tematem.
Wniosek o wydanie koncesji,jak już wcześniej pisałam, get złożył d URE ale kiedy i czy otrzymają koncesje na dystrybucje to...........??????????
Gdy otrzymają tą koncesję to w sumie kwota za prąd mogą/muszą być zblizone (jak ni etakie same) co w tauron zatem koniec końców to całe get może się okazać całkiem OK. Ale to wszystko zależy od tego czy uzyskają czy nie.

beryla
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2018, 8:47

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: beryla » 10 lut 2019, 7:06

Na ten moment porównanie taryfy G11 w Tauronie i GetEntra z korzyścią dla tej drugiej.
W Tauronie cena sprzedaży : 0,2445 zł netto za 1 kWh
GetEntra cena sprzedaży : 0,2609 zł netto za 1 kWh
W Tauronie cena dystrybucji : 0,1918 zł/kWh netto
GetEntra cena dystrybucji : 0,1132 zł netto za 1 kWh
W Tauronie dodatkowe opłaty stałe:abonament +opłaty przejściowe
GetEntra dodatkowe opłaty stałe:brak

NaNowoNaNowej
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2021, 17:01

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: NaNowoNaNowej » 08 wrz 2021, 17:24

Mimo, że ten wątek jest sprzed 2 lat, chciałem odświeżyć dyskusję i zapytać, czy ktoś na N5D próbował przejść z Get Entra do innego sprzedawcy?

Porównałem ostatnio ceny między kosztami sprzedaży i dystrybucji w Tauronie (G11 dla rejonu krakowskiego) oraz Get Entra (Nowa5Dzielnica) i w zasadzie z moich wyliczeń wynika, że jeśli chodzi o same ceny, to różnica wydaje się być znikoma. Przy zużyciu 140 kWh/mc, Get Entra wychodzi tylko o 1,60 zł drożej, a różnica ta rośnie nieznacznie przy większym zużyciu i przy 220 kWh /mc to ok. 2 zł różnicy.

Oczywiście sama cena to nie wszystko, bo do tego dochodzą inne elementy relacji z dostawcą, takie jak np. poziom obsługi klienta, sposób zarządzania kontem, możliwość płatności poprzez platformę dostawcy lub e-przelewy i wygoda z tym związana, itp. Get Entra nie oferuje takich dodatkowych elementów obsługi i wszystko w zasadzie odbywa się korespondencyjnie (lub przez email).

Osobiście, mi bardziej odpowiadałby 6-miesięczny cykl rozliczeniowy stosowany przez Tauron Dystrybucja i chciałbym rozważyć przejście do tego sprzedawcy.

Do tego dobrze byłoby wiedzieć, że mamy możliwość wyboru sprzedawcy na równorzędnych warunkach jak inni konsumenci na rynku. Zastanawiałem się więc, czy są jakieś nowości w tej spawie i czy ktoś na N5D próbował zmienić sprzedawcę, i z jakim rezultatem?

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Mar G » 08 wrz 2021, 19:02

NaNowoNaNowej pisze:Mimo, że ten wątek jest sprzed 2 lat, chciałem odświeżyć dyskusję i zapytać, czy ktoś na N5D próbował przejść z Get Entra do innego sprzedawcy?

Porównałem ostatnio ceny między kosztami sprzedaży i dystrybucji w Tauronie (G11 dla rejonu krakowskiego) oraz Get Entra (Nowa5Dzielnica) i w zasadzie z moich wyliczeń wynika, że jeśli chodzi o same ceny, to różnica wydaje się być znikoma. Przy zużyciu 140 kWh/mc, Get Entra wychodzi tylko o 1,60 zł drożej, a różnica ta rośnie nieznacznie przy większym zużyciu i przy 220 kWh /mc to ok. 2 zł różnicy.

Oczywiście sama cena to nie wszystko, bo do tego dochodzą inne elementy relacji z dostawcą, takie jak np. poziom obsługi klienta, sposób zarządzania kontem, możliwość płatności poprzez platformę dostawcy lub e-przelewy i wygoda z tym związana, itp. Get Entra nie oferuje takich dodatkowych elementów obsługi i wszystko w zasadzie odbywa się korespondencyjnie (lub przez email).

Osobiście, mi bardziej odpowiadałby 6-miesięczny cykl rozliczeniowy stosowany przez Tauron Dystrybucja i chciałbym rozważyć przejście do tego sprzedawcy.

Do tego dobrze byłoby wiedzieć, że mamy możliwość wyboru sprzedawcy na równorzędnych warunkach jak inni konsumenci na rynku. Zastanawiałem się więc, czy są jakieś nowości w tej spawie i czy ktoś na N5D próbował zmienić sprzedawcę, i z jakim rezultatem?


Podpisz z Tauron taryfę G13 i zapomnij o innych sprzedawcach. Czasy, gdy oferowali istotnie zauważalnie nizsze ceny minęły.


NaNowoNaNowej
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2021, 17:01

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: NaNowoNaNowej » 09 wrz 2021, 10:09

Mar G pisze: Podpisz z Tauron taryfę G13 i zapomnij o innych sprzedawcach. Czasy, gdy oferowali istotnie zauważalnie nizsze ceny minęły.


Źle się wyraziłem - nie chodziło mi o ceny, tylko o to, czy już formalnie istnieje możliwość przejścia do innego sprzedawcy na N5D -- uprzednio takiej możliwości nie było, bo Get Entra nie miała koncesji na dystryducję i mieszkańcy nie mieli innego wyjścia, jak podpisać umowę z Get Entra.

Moje pytanie więc dotyczy tego, czy jest już teraz taka możliwość i czy ktoś z niej skorzystał -- i jak przebiegł proces, etc.?

NaNowoNaNowej
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2021, 17:01

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: NaNowoNaNowej » 22 wrz 2021, 11:05

Wygląda na to, że jako że Get EnTra uzyskała koncesję na dystrybucję w marcu 2019 r., aby inni sprzedawcy mogli sprzedawać energię odbiorcom na N5D, Get EnTra musi również zawrzeć z tymi sprzedawcami umowę dystrybucji zwaną w parlance branży energetycznej Generalną Umową Dystrybucji, w skrócie „GUD”.

Z dokumentów opublikowanych na stronie Get EnTra wynika, że podpisana została na te chwilę jedna umowa GUD, z Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. (patrz w sekcji: Dystrybucja i Sprzedaż Energii Elektrycznej > Dokumenty do pobrania > Nowa 5 Dzielnica w Krakowie > 8. Informacje związane z działalnością dystrybucyjną > ostatnie tiret: „Wykaz zawartych umów GUD”).

Oznacza to, że odbiorcy na N5D mogą już rozpatrywać ofertę Tauron Sprzedaż S.A. i podpisywać umowy sprzedaży z tym dostawcą, co jest chyba dobrą wiadomością!

Na stronie Get EnTRa są też w sekcji Dystrybucja i Sprzedaż Energii Elektrycznej > Dokumenty do pobrania > Instrukcja Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej dwa dokumenty IRiESD (Część Ogólna i Bilansowanie), gdzie zawarte są zasady zmiany sprzedawcy opublikowane przez Get EnTra. Patrzeć trzeba w częsci Bilansowanie, w sekcji F.



Wróć do „Nowa 5 Dzielnica Kraków od CNT - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości