Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Nowa 5 Dzielnica, za którą odpowiada deweloper Centrum Nowoczesnych Technologii. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
malachitea
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2018, 17:22

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: malachitea » 08 sty 2019, 13:42

Podsumowując, jesteśmy uwiązani przy spółce GetEnTra (?) Wtedy gdy już uzyskają koncesję na dystrybucję, my będziemy mogli zmienić jedynie sprzedawcę prądu. Mamy prawo wyboru sprzedawcy, nie można zmienić OSD...


julka
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 15:59

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: julka » 08 sty 2019, 15:53

a ciekawe co w przypadku nieotrzymania koncesji (taka opcja tez jest możliwa) przez getentra. :)

malachitea
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2018, 17:22

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: malachitea » 08 sty 2019, 17:56

Też się nad tym zastanawiam ;)


Ogr
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2018, 18:49

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Ogr » 08 sty 2019, 20:40

Sprawa jest prosta zbudowali kable i będziemy musieli do momentu aż istnieje Getentra płacić opłatę dystrybucyjną . Chyba że sprzeda infrastrukturę np Tauronowi . Może i koniec konców energia będzie tańsza niż w Tauronie kto wie ale wyjścia nie ma . Tak myślę że może jak bym sobie dom postawił i założył sam licznik i kabel przekopał, założył wniosek i mogę się stać dystrybutorem prądu u siebie :P Myślę że na tą chwilę obecną największym problem mogą być awarie. Coś się zepsuje pogotowie Tauronowe umyje od tego ręce bo nie jego sieć a Get Entra ma raczej niewielkie doświadczenie w serwisie i dystrybucji .

julka
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 15:59

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: julka » 10 sty 2019, 9:36

Właśnie chodzi o tą dystrybucję - NIE MOGĄ pobierać opłat za dystrybucje ponieważ nie maja koncesji.
Po drugie w WINB mówią ze to się nadaje do prokuratury - NIKT NIE MOŻE NAS ZMUSZAĆ DO WYBORU KONKRETNEGO DOSTAWCY! mamy wolny wybór, jest wolny rynek
Trzeba mieć czas i pisać wszędzie gdzie to możliwe i może w końcu ktoś nam pomoże.

Opcja o której pisano wyżej też jest możliwa że koniec końców ceny mogą być niższe albo takie same jak Tauron, ale co jak będzie jakaś awaria :(

malachitea
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2018, 17:22

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: malachitea » 10 sty 2019, 14:08

julka pisze:Właśnie chodzi o tą dystrybucję - NIE MOGĄ pobierać opłat za dystrybucje ponieważ nie maja koncesji.


Właśnie, tylko wydaje mi się, że oni to dość sprytnie obeszli - opłata za dystrybucję jest refakturowana, czyli przenoszą na nas koszt, który ponieśli za dostarczenie nam prądu od Taurona. Tak ja to przynajmniej rozumiem, ale nie jestem ani prawnikiem ani ekonomistą czy księgową ;) Co do opłaty za dystrybucję, w tym momencie rzeczywiście jest niższa, bo nie dochodzi nam żadna opłata abonamentowa ani inne "składniki stałe", które wyszczególnia TAURON - można podejrzeć tutaj: https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/tar ... edawcy/g11
Pytanie czy w kolejnych miesiącach też tak to będzie wyglądało, czy dojdą inne opłaty.
Osobną kwestią jest, że mają trochę wyższe stawki za samą sprzedaż - 0,3394 zł/kWh brutto, a w Tauronie stawka ta wynosi 0,3007 zł/kWh.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2019, 9:13 przez malachitea, łącznie zmieniany 2 razy.

NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: NOWY 2018 » 10 sty 2019, 22:49

malachitea pisze:
julka pisze:Właśnie chodzi o tą dystrybucję - NIE MOGĄ pobierać opłat za dystrybucje ponieważ nie maja koncesji.


Właśnie, tylko wydaje mi się, że oni to dość sprytnie obeszli - opłata za dystrybucję jest refakturowana, czyli przenoszą na nas koszt, który ponieśli za dostarczenie nam prądu od Taurona. Tak ja to przynajmniej rozumiem, ale nie jestem ani prawnikiem ani ekonomistą czy księgową ;) Co do opłaty za dystrybucję, w tym momencie rzeczywiście jest niższa, bo nie dochodzi nam żadna opłata abonamentowa ani inne "składniki stałe", które wyszczególnia TAURON - można podejrzeć tutaj: https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/tar ... edawcy/g11
Pytanie czy w kolejnych miesiącach też tak to będzie wyglądało, czy dojdą inne opłaty.
Osobną kwestią jest, że mają trochę wyższe stawki za samą sprzedaż - 0,3394 zł/kWh brutto, a w Tauronie stawka ta wynosi 0,3007 zł/kWh.

Czy ktoś ma wiedzę/doświadczenie jak to jest kiedy podpisuje się dwie osobne umowy - jedną ze sprzedawcą energii, drugą z dystrybutorem? Czy są przy tym jakieś dodatkowe koszty i rzeczywiście wychodzi drożej niż umowa kompleksowa?

Zal mi was przecież to ściema,warunkiem WZiZ jet dostęp do infrastruktury(media) siec wykonali bo musieli i podłączyli do głównej linii( osiedle z lampami naftowymi raczej by nie przeszło :P ) to są zwykłe kombinacje aby dać zarobić kosztem lokatorów.
A tak naprawdę kto z was złożył wniosek do Taurona o przyłącz,pewnie nikt tylko się pytacie, wy składacie wniosek do Taurona niech wam odpowie pisemnie na jakiej podstawie prawnej nie mogą wykonać podłączenia,po prostu z ich strony trochę trzeba papierków wypełnić i wykonać podłącz.
A jak odpiszą ze nie mogą nie powołując sie na ustawę i prawo budowlane o wolnym dostępie do mediów do wtedy do UOKiK.
Prawnie nie mogą odmówić bez podania przyczyn natury prawnej.

julka
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 15:59

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: julka » 10 sty 2019, 23:00

tak, ja zlozylam. Poprosili o kartę danych technicznych no i sie zaczęło.
Pismo wysłamam do TAURON i URE. Czekam na odp.


NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: NOWY 2018 » 10 sty 2019, 23:27

Jak można podpisać odbiór mieszkania i kluczy be z karty danych technicznych,jak mozna podpisać umowe notarialna bez takiego dokumentu jak karta danych technicznych.
Pozostaje WINB albo powiatowy i jeszcze prospekt w którym powinno być zawarta informacja o takim numerze z przyłączem. prospekt musi zawierać takie dane jeżeli tego nie ma w prospekcie który nie może odbiegać od danych w umowie notarialnej to jesteście wygrani mogą wlepić im kare.
z ustawy deweloperskiej
,,Prospekt stanowi bowiem najpierw podstawę zapisów umowy deweloperskiej, a finalnie zostaje jej załącznikiem, mającym zagwarantować nabywcy wywiązanie się dewelopera z przyjętych zobowiązań.
Za zawarcie w prospekcie danych niezgodnych z prawdą, deweloperowi grozi odpowiedzialność karna, a nabywcy przysługuje w określonym terminie prawo do odstąpienia od umowy lub nawet prawo do odszkodowania, gdy wskutek wprowadzenia w błąd doznał straty majątkowej."

-żądajcie faktur za energie z VAT ciekawe co wystawią jak nie maja koncesji- wogóle czy mają KRS i kto jest tam wpisany -córka,zona szwagier dewelopera i czy sa w CEDG jakiś NIP chyba mają( sklep warzywny :lol: 0

lucashunter10
Posty: 46
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:06

Re: Wybór dostawcy prądu / energii elektrycznej do nowego mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: lucashunter10 » 11 sty 2019, 0:24

GetEntra wystawia normalne faktury Vat. Już dostałem drugą. Ceny ok 3 gr za kVh wyzsze niż w Tauronie.



Wróć do „Nowa 5 Dzielnica Kraków od CNT - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości