Stacja PKP Kraków Łobzów, a komfort mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Nowa 5 Dzielnica, za którą odpowiada deweloper Centrum Nowoczesnych Technologii. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
gugi102
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2018, 13:54

Stacja PKP Kraków Łobzów, a komfort mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: gugi102 » 14 lis 2018, 13:58

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć od osób, które już tam mieszkają/mają informację na temat dochodzących odgłosów przez pociągi jeżdżące przez stację pkp Łobzów. Czy te pociągi słychać w mieszkaniach? Z tego co sprawdzałem przez tą stację pociągi jeżdżą w odstępach 15-20 minutowych.
Z góry dziękuję za informacje.


iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Stacja PKP Kraków Łobzów, a komfort mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: iti » 14 lis 2018, 23:48

Mieszkałem jakiś czas w tej okolicy i stacja PKP Kraków Łobzów była dla mnie raczej plusem niż minusem, ale to pewnie dlatego, że jeżdżącymi z niej pociągami, dojeżdżałem do pracy, szybko i sprawnie :) Uciążliwość względem osiedla Nowa 5 Dzielnica, pewnie zależy od tego, w którym bloku miałoby się mieszkanie i jak byłoby ono umiejscowione względem torów. Nie ma się co oszukiwać, że pociągi będą w jakimś stopniu uciążliwe, ale też podobno można się do tego przyzwyczaić.

Jak jest z oknami w blokach od strony linii kolejowej, mają podniesione parametry akustyczne, czy to zwykłe okna.

grzybowski
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2016, 19:32

Re: Stacja PKP Kraków Łobzów, a komfort mieszkania - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: grzybowski » 15 lis 2018, 23:21

Sam przejazd pociągu nie jest uciążliwy, gorzej z sygnałami dźwiękowymi, ale wg mnie lepsze to niż okno na Aleje Trzech Wieszczy :



Wróć do „Nowa 5 Dzielnica Kraków od CNT - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości