[Bud. A2] Wymiana wkładki do zamka / jak wymienić wkładkę - Nowa 5 Dzielnica

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Nowa 5 Dzielnica, za którą odpowiada deweloper Centrum Nowoczesnych Technologii. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
malachitea
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2018, 17:22

[Bud. A2] Wymiana wkładki do zamka / jak wymienić wkładkę - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: malachitea » 19 gru 2018, 17:45

Niech ktoś się podzieli wiedzą - czy wkładka z gałką idzie do dolnego zamka, czy do górnego? Coś mi podpowiada, że to nie jest bez znaczenia, ale może się mylę?


kopar
Posty: 29
Rejestracja: 23 lut 2018, 22:41

Re: [Bud. A2] Wymiana wkładki do zamka / jak wymienić wkładkę - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: kopar » 19 gru 2018, 21:32

IMO do gornego - tak przynajmniej zamontowalem u siebie

przede wszystkim sprawdz klucze - te z "nowego zamku" pasuja na dol tez (przynajmniej) wiec jedyna opcja to wymienic gorna wkladke

malachitea
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2018, 17:22

Re: [Bud. A2] Wymiana wkładki do zamka / jak wymienić wkładkę - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: malachitea » 20 gru 2018, 9:28

U mnie też jest w górnym zamku, tylko dziwi mnie, że wtedy dół (bez gałki) zamyka się tylko na raz (drugi raz kluczem nie obrócisz). Jak dla mnie dolny zamek był zawsze tym głównym, stąd moje wątpliwości...


Szablon
Posty: 17
Rejestracja: 01 paź 2018, 21:15

Re: [Bud. A2] Wymiana wkładki do zamka / jak wymienić wkładkę - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Szablon » 02 lut 2019, 16:59

Czyli wkładkę, którą otrzymaliśmy od dewelopera montujemy w górnym zamku, a wkładkę na dolny zamek kupujemy we własnym zakresie?

Pdkk
Posty: 8
Rejestracja: 14 lis 2018, 18:01

Re: [Bud. A2] Wymiana wkładki do zamka / jak wymienić wkładkę - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Pdkk » 02 lut 2019, 17:25

Szablon pisze:Czyli wkładkę, którą otrzymaliśmy od dewelopera montujemy w górnym zamku, a wkładkę na dolny zamek kupujemy we własnym zakresie?

Możliwe ze Pan/Pani nie dostał wkładki do dolnego zamku. Ja również nie miałam i byłam się pytać w poniedziałek i powiedzieli mi, że będą za dwa tygodnie

misio112
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2019, 20:04

Re: [Bud. A2] Wymiana wkładki do zamka / jak wymienić wkładkę - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: misio112 » 02 lut 2019, 21:43

Pdkk pisze:
Szablon pisze:Czyli wkładkę, którą otrzymaliśmy od dewelopera montujemy w górnym zamku, a wkładkę na dolny zamek kupujemy we własnym zakresie?

Możliwe ze Pan/Pani nie dostał wkładki do dolnego zamku. Ja również nie miałam i byłam się pytać w poniedziałek i powiedzieli mi, że będą za dwa tygodnie

Witam. Proszę Państwa wymieniamy wkładkę DOLNĄ z gałką, górny zamek to też blokada (uchylamy drzwi tyle i koniec).
Pamiętajcie bo mnie to już spotkało, od strony mieszkania jest podkładka dystansowa, i podczas wyciągania wkładki "zapomniałem" o niej i wylądowała w drzwiach. Troszkę przeróbek i wszystko działa.
Jak trzeba pomóc to jestem od środy wieczorem do południa w czwartek.

Szablon
Posty: 17
Rejestracja: 01 paź 2018, 21:15

Re: [Bud. A2] Wymiana wkładki do zamka / jak wymienić wkładkę - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Szablon » 28 lut 2019, 22:34

Pdkk pisze:
Szablon pisze:Czyli wkładkę, którą otrzymaliśmy od dewelopera montujemy w górnym zamku, a wkładkę na dolny zamek kupujemy we własnym zakresie?

Możliwe ze Pan/Pani nie dostał wkładki do dolnego zamku. Ja również nie miałam i byłam się pytać w poniedziałek i powiedzieli mi, że będą za dwa tygodnie

Dziękuję Pani. Sprawdzę to jeszcze raz.

Szablon
Posty: 17
Rejestracja: 01 paź 2018, 21:15

Re: [Bud. A2] Wymiana wkładki do zamka / jak wymienić wkładkę - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Szablon » 28 lut 2019, 23:09

misio112 pisze:
Pdkk pisze:
Szablon pisze:Czyli wkładkę, którą otrzymaliśmy od dewelopera montujemy w górnym zamku, a wkładkę na dolny zamek kupujemy we własnym zakresie?

Możliwe ze Pan/Pani nie dostał wkładki do dolnego zamku. Ja również nie miałam i byłam się pytać w poniedziałek i powiedzieli mi, że będą za dwa tygodnie

Witam. Proszę Państwa wymieniamy wkładkę DOLNĄ z gałką, górny zamek to też blokada (uchylamy drzwi tyle i koniec).
Pamiętajcie bo mnie to już spotkało, od strony mieszkania jest podkładka dystansowa, i podczas wyciągania wkładki "zapomniałem" o niej i wylądowała w drzwiach. Troszkę przeróbek i wszystko działa.
Jak trzeba pomóc to jestem od środy wieczorem do południa w czwartek.


Dziękuję Panu. Sprawdzę to jeszcze raz.


Szablon
Posty: 17
Rejestracja: 01 paź 2018, 21:15

Re: [Bud. A2] Wymiana wkładki do zamka / jak wymienić wkładkę - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Szablon » 01 mar 2019, 9:30

Witam,

Ok, mogę Państwa prosić o potwierdzenie czy macie to samo? W pudełku znalazłem dwie identyczne wkładki, a na jednej z nich jest zamontowana gałka. Dwa wkręty oraz 5 kluczy. Klucze pasują do jednej i do drugiej. Natomiast mam tylko 5 kluczy (z tego co się orientuję, to fabrycznie jest 6 kluczy w pudełku).

Która wkładka idzie do górnego zamka, a która do dolnego? I czy wkładka, z którą odebraliśmy mieszkanie, jest do wymontowania i ma tymczasowy charakter?

smrk
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2018, 16:00

Re: [Bud. A2] Wymiana wkładki do zamka / jak wymienić wkładkę - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: smrk » 01 mar 2019, 10:36

Według mnie - jak kto woli ;) Ja mam wkładkę z gałką na dole, a z kluczem u góry. "Ważniejszy" jest zamek na dole. Wkładkę poprzednią można zdemontować, bo może być po prostu mniej wytrzymała i słabiej chronić.



Wróć do „Nowa 5 Dzielnica Kraków od CNT - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość