Jakie mieszkanie dla rodziny / jakie mieszkanie pod wynajem - czym kierować się kupując mieszkanie

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
slawek

Jakie mieszkanie dla rodziny / jakie mieszkanie pod wynajem - czym kierować się kupując mieszkanie

Postautor: slawek » 21 gru 2018, 1:29

Często na forum przewijają się wątki, że ktoś zastanawia się, jakie mieszkanie kupić dla rodziny lub jakie mieszkanie kupić pod wynajem, inwestycyjnie. Być może jedno i drugie nie zawsze się wyklucza, ale być może są kryteria, na które szczególnie warto zwrócić uwagę w każdym z tych przypadków, bo to jednak często dwie zupełnie inne potrzeby kupujących mieszkania. Może podzielicie się swoimi doświadczeniami i opiniami na forum?

krisak13

Re: Jakie mieszkanie dla rodziny / jakie mieszkanie pod wynajem - czym kierować się kupując mieszkanie

Postautor: krisak13 » 21 gru 2018, 14:32

Ja zauważyłem, że pod wynajem lepsze są mieszkania z osobną kuchnią - możliwość wynajęcia poszczególnych pokoi, nikt nie śpi w kuchni, brak "zmarnowanej" przestrzeni pod salon. Dla rodziny salon z aneksem jest fajnym rozwiązaniem, moim zdaniem większa przestrzeń do spędzania czasu na takim samym metrażu. Idealne mieszkania są takie w których istnieje możliwość wydzielenia osobnej kuchni, wtedy masz większe możliwości. Czym więcej się kierować? To już chyba standardowo, nie nad śmietnikiem, wiazdem do garażu, im mniej mieszkań na klatce/piętrze tym lepiej, ekspozycja zachodnia, sypialnie nie przy szybie z windą, sypialnie nie dzielące ściany działowej z czyimś salonem i co najważniejsze loklaizacja.

Beja06

Re: Jakie mieszkanie dla rodziny / jakie mieszkanie pod wynajem - czym kierować się kupując mieszkanie

Postautor: Beja06 » 01 lut 2019, 10:01

Jasne, że jeśli ma to być pod wynajem to najlepiej z oddzielną kuchnią. Sama kiedyś wynajmowałam takie i nik nikomu nie przeszkadzał.

Wróć do „Zakup mieszkania - porady specjalistów od odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”