Jaka jest długość oczekiwania na wpis do księgi wieczystej w Krakowie / Warszawie

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
adi
Posty: 84
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Jaka jest długość oczekiwania na wpis do księgi wieczystej w Krakowie / Warszawie

Postautor: adi » 03 sty 2019, 16:50

Może ktoś się orientuje, jak długo czeka się w sądzie na wpis do księgo wieczystej w Krakowie, może ktoś podzieli się aktualnymi informacjami na forum? Jeszcze niedawno było to 6-7 miesięcy, ten okres się wydłużył jeszcze czy może skrócił? Ale w tą drugą opcję raczej nie wierzę :) Może też napisze ktoś dla porównania, jaka jest długość oczekiwania na wpis w księdze wieczystej w Warszawie, też jest tak długo, czy jednak w stolicy idzie to szybciej?

W ogóle, uważam, że to skandal, przecież czas od podpisania aktu notarialnego do otrzymania informacji z sądu o wpisie do księgi wieczystej przy zakupie nowego mieszkania, to np. czysty zarobek dla banków, które dopiero po zaświadczeniu z sądu o dokonaniu takiego wpisu, zmniejszają odsetki od kredytu hipotecznego. Ile może by ktoś kiedyś policzył, ile na takim procederze są stratne osoby kupujące nowe mieszkania w samym Krakowie?


Boo123
Posty: 88
Rejestracja: 09 mar 2017, 10:34

Re: Jaka jest długość oczekiwania na wpis do księgi wieczystej w Krakowie / Warszawie

Postautor: Boo123 » 04 sty 2019, 19:30

W lipcu zakupiliśmy mieszkanie w Krakowie, wtedy dostaliśmy informację, że do Wielkanocy może będzie wpis (czyli 9 miesięcy) choć teraz mówi się o roku czekania na wpis. Przecież to jest skandal!!!!!!!

czyzy
Posty: 17
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Jaka jest długość oczekiwania na wpis do księgi wieczystej w Krakowie / Warszawie

Postautor: czyzy » 06 sty 2019, 22:53

Boo123 pisze:W lipcu zakupiliśmy mieszkanie w Krakowie, wtedy dostaliśmy informację, że do Wielkanocy może będzie wpis (czyli 9 miesięcy) choć teraz mówi się o roku czekania na wpis. Przecież to jest skandal!!!!!!!

Ile, nawet rok czekania na wpis do księgi wieczystej?! Pomyślcie, jak to też komplikuje żucie ludziom, którzy chcą sprzedać lub kupić mieszkanie z rynku wtórnego, z drugiej ręki. Skoro nie wiadomo tak naprawdę, co ma być w księdze wieczystej, czy czasem jakiś wpis nie czeka w sądzie na jego zrobienie.


pawli11
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2019, 12:13

Re: Jaka jest długość oczekiwania na wpis do księgi wieczystej w Krakowie / Warszawie

Postautor: pawli11 » 07 lip 2019, 12:17

My pół roku ale po walkach i dopominaniach się, tak to pewnie byłoby dłużej ;/Wróć do „Zakup mieszkania - porady specjalistów od odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość