Mieszkanie z antresolą / opinie o mieszkaniach z antresolą na forum

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Mieszkanie z antresolą / opinie o mieszkaniach z antresolą na forum

Postautor: adam123 » 16 kwie 2019, 11:33

kwk pisze:Dowiedź się jeszcze bo antresola w nowym budownictwie to co innego niż w starej kamienicy.

Gdzieś czytałem, że w przypadku pierwszym antresole celowo nie mają ścianek działowych bo to nie jest z czymś zgodne. Dodatkowo bardzo często powierzchnia anteresoli jest liczona jako normalna powierzchnia.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? slowianskiewzgorze.pl/etap-2

Mam kilka pomysłów na aranżację antresoli, ale może coś mi podpowiecie? ma to być docelowe mieszkanie dla mnie i rodziny.
szczególnie zainteresowało mnie to slowianskiewzgorze.pl/etap-2/pdf/36e9f766217a2091978e7e44603edd9f1497967602.pdf

będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi, choć oczywiście do architekta tez sie wybieram. może ktoś coś takiego użytkuje i będzie w stanie cos podpowiedzieć jak to się sprawdza w codziennym życiu?
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2019, 13:23 przez adam123, łącznie zmieniany 1 raz.


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Mieszkanie z antresolą / opinie o mieszkaniach z antresolą na forum

Postautor: kwk » 16 kwie 2019, 12:12

Moim zdaniem to nie jest antresola tylko zwykłe dwupoziomowe mieszkanie. Zwłaszcza, że za antresolę płacisz jak za normalny metr. Dowiedz się natomiast czy możesz tam dowolną aranżację zrobić, bo coś czytałem, że czasem antresole nie są klasycznym piętrem i stąd deweloperzy nie budują na nich ścianek nośnych. Tutaj masz też tylko jedno okno, więc pewnie ścianki klasyczne nie wchodzą w grę. Na planie nie widać skosów czy rozwiązania przestrzeni nad salonem.

Ja mam ogólnie jakiś problem z tym układem tego mieszkania ;)

Dzieci na antresolę? Tylko wtedy hałas z salonu tam dociera, no i dodatkowa łazienka dla dzieci (chociaż to można na pralnie / garderobę przerobić). Dzieci na dole? Trochę strach :) No i zostaje opcja - wszyscy na dole, tylko robi się ciasno.

Czy to mieszkanie nie jest nad wjazdem do garażu i nie ma mieszkania pod nim?

adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Mieszkanie z antresolą / opinie o mieszkaniach z antresolą na forum

Postautor: adam123 » 17 kwie 2019, 14:38

kwk pisze:Moim zdaniem to nie jest antresola tylko zwykłe dwupoziomowe mieszkanie. Zwłaszcza, że za antresolę płacisz jak za normalny metr. Dowiedz się natomiast czy możesz tam dowolną aranżację zrobić, bo coś czytałem, że czasem antresole nie są klasycznym piętrem i stąd deweloperzy nie budują na nich ścianek nośnych. Tutaj masz też tylko jedno okno, więc pewnie ścianki klasyczne nie wchodzą w grę. Na planie nie widać skosów czy rozwiązania przestrzeni nad salonem.

Ja mam ogólnie jakiś problem z tym układem tego mieszkania ;)

Dzieci na antresolę? Tylko wtedy hałas z salonu tam dociera, no i dodatkowa łazienka dla dzieci (chociaż to można na pralnie / garderobę przerobić). Dzieci na dole? Trochę strach :) No i zostaje opcja - wszyscy na dole, tylko robi się ciasno.

Czy to mieszkanie nie jest nad wjazdem do garażu i nie ma mieszkania pod nim?

to jest klasyczna antresola, mieszkanie nie jest nad wjazdem, sypialnia główna i gabinet rozdzielone szkłem na górnej kondygnacji, a dzieci i salon na dole. takie mam rozwiązanie na tę chwilę. Wiem że układ mieszkania nie jest typowy, ale tez i ja lubię niestandardowe rozwiązania w życiu :)


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Mieszkanie z antresolą / opinie o mieszkaniach z antresolą na forum

Postautor: kwk » 18 kwie 2019, 19:25

Obrazek
To jest to mieszkanie?

Układ mieszkania jest moim zdaniem dosyć typowy, nawet jak na antresole mało jest spadów, krzywych czy innych przeszkód. Takie prostokąty, bez udziwnień. Odnośnie pomysłu rozlokowania - wszystko zależy jak duże masz dzieci :-)

adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Mieszkanie z antresolą / opinie o mieszkaniach z antresolą na forum

Postautor: adi » 20 kwie 2019, 14:23

Zawsze myśląc o antresoli, wyobrażałem sobie raczej coś w rodzaju wysokiego mieszkania w kamienicy, w którym na części jakiegoś pomieszczenia, da się wydzielić kawałek na dodatkową przestrzeń na kolejnym poziomie. To mi wygląda raczej na typowe mieszkanie dwupoziomowe, choć budynek ma o jedną kondygnację mniej formalnie. Ale mieszkanie z taką antresolą, czemu nie? Jeżeli kupuje się coś takiego, to m2 antresoli kosztuje mniej, niż m2 mieszkania?

sewek372
Posty: 5
Rejestracja: 08 lis 2018, 11:06

Re: Mieszkanie z antresolą / opinie o mieszkaniach z antresolą na forum

Postautor: sewek372 » 23 kwie 2019, 9:21

My płacimy o 1000/m2 mniej za cały metraż mieszkania.

jutka
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2019, 13:08

Re: Mieszkanie z antresolą / opinie o mieszkaniach z antresolą na forum

Postautor: jutka » 25 kwie 2019, 18:33

Hej! gdzie kupiliście mieszkanie z antresolą? :)

pawli11
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2019, 12:13

Re: Mieszkanie z antresolą / opinie o mieszkaniach z antresolą na forum

Postautor: pawli11 » 07 lip 2019, 12:16

Ja poprzednie mieszkanie miałem z antresolą i fajnie to wyglądało. Miałem pokój z kuchnią ale wysoki i z tego pokoju zrobiłem salon, a na antresoli było moje łóżko. Stara kamienica wiec mieszkania wysokie można antresolę robić ale w swoim nowym mieszkaniu nie chciałbym takiego rozwiązania jednak, bo schody na antresolę dość strome.


damier
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2019, 22:27

Re: Mieszkanie z antresolą / opinie o mieszkaniach z antresolą na forum

Postautor: damier » 08 lis 2019, 22:28

super sprawa :)



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość