Mieszkanie w mieście czy dom pod miastem - co wybrać / opinie na forum

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
Nowy
Posty: 1038
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Mieszkanie w mieście czy dom pod miastem - co wybrać / opinie na forum

Postautor: Nowy » 30 maja 2022, 10:57

W dyskusji odnośnie tego, co lepiej wybrać, czy mieszkanie w centrum miasta czy dom na wsi kolejny ciekawy głos:
klubjagiellonski.pl/2022/05/26/marzycie-o-malym-domku-pod-lasem-oni-tez-marzyli-a-dzis-wracaja-do-miast

Już lata temu słyszałem takie głosy, że są domy do sprzedania pod Warszawą, całkiem nowe, w dobrym standardzie i do kupienia niezbyt drogo. A dlaczego, bo ludzie dochodzą do wniosku, że nie chcą wychowywać dzieci w samochodzie i wracają do miasta.

A do tych argumentów z artykułu dorzuciłbym jeszcze nastawianie na to, że co weekend będą wpadali znajomi na grilla w ogródku. Taaaa, na pewno będzie im się chciało robić wyprawy, żeby jeszcze później kombinować z powrotem, o ile nie przyjadą samochodem. Słyszałem, że życie też takie założenie boleśnie weryfikuje.


neo
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Mieszkanie w mieście czy dom pod miastem - co wybrać / opinie na forum

Postautor: neo » 30 maja 2022, 13:56

Do tego warto by dodać, że nie wiem jak w innych miastach, ale korki na wjazdach do Krakowa i głównych ulicach przez miasto, to teraz norma. Dobra komunikacja publiczna w pobliżu, to naprawdę jest duża zmiana i może być sensowną alternatywą. Nie mówiąc o tym, że w mieście można trafić tak, żeby zarówno żłobek albo przedszkole, a później też szkoła, to była kwestia kilku-kilkunasto minutowego spaceru, dom pod miastem jednak rzadko oferuje takie dogodności, choć nie twierdzę, że tak nie ma. Ale normą jest jednak rozwożenie dzieci po mieście. Jak to się odbywa w drodze do pracy, to jeszcze pół biedy, ale w czasach pracy zdalnej ten system trochę się posypał...

Adam01
Posty: 79
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Mieszkanie w mieście czy dom pod miastem - co wybrać / opinie na forum

Postautor: Adam01 » 20 cze 2022, 14:22

Mieszkanie „pod miastem” wychwalają jedyni ci, których nie stać na życie w mieście :idea:


luc
Posty: 244
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Mieszkanie w mieście czy dom pod miastem - co wybrać / opinie na forum

Postautor: luc » 20 cze 2022, 23:33

Ja tam potrafię wyobrazić sobie sytuacje, że ktoś świadomie wybiera dom pod miastem, jako alternatywę dla mieszkania w mieście. Kiedy np. ma już dzieci odchowane / nie posiada potomstwa, a zajęcie ma takie, że w mieście nie musi być każdego dnia.Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości