Rura kanalizacyjna w komórce lokatorskiej / co zrobić

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
kaczuszka2009
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2022, 18:35

Rura kanalizacyjna w komórce lokatorskiej / co zrobić

Postautor: kaczuszka2009 » 26 paź 2022, 18:36

Cześć!

Proszę o poradę. Dowiedzieliśmy się, że w naszym mieszkaniu od dewelopera i kupionej przez nas komórce lokatorskiej będzie przebiegać dosyć spora rura od kanalizacji dzieląca praktycznie komórkę na pół. Na cały garaż podziemny, tylko w naszej komórce są rury.
Oczywiście nie dowiedzieliśmy się tego od samego dewelopera, który słowem nie wspomniał o przebiegu tych rur akurat w tej komórce (było dużo do wyboru, cena taka sama).
Czy podczas odbioru mieszkania jesteśmy w stanie coś negocjować z tą rurą?
Nie ma nic o niej w naszej umowie deweloperskiej ani w planach garażu i komórek loaktorskich.

Pozdrawiam


luc
Posty: 352
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Rura kanalizacyjna w komórce lokatorskiej / co zrobić

Postautor: luc » 27 paź 2022, 11:41

kaczuszka2009 pisze:Proszę o poradę. Dowiedzieliśmy się, że w naszym mieszkaniu od dewelopera i kupionej przez nas komórce lokatorskiej będzie przebiegać dosyć spora rura od kanalizacji dzieląca praktycznie komórkę na pół. Na cały garaż podziemny, tylko w naszej komórce są rury.

Jeżeli tej rury nie było na planie wcześniej i nie było o niej informacji, to faktycznie można mieć uzasadnione pretensje do dewelopera, bo jednak coś takiego ogranicza możliwość korzystania z komórki lokatorskiej, jeśli przebiega po podłodze lub blisko podłogi. Na początku, to zażądałbym wymiany komórki lokatorskiej na w pełni funkcjonalną.

kaczuszka2009
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2022, 18:35

Re: Rura kanalizacyjna w komórce lokatorskiej / co zrobić

Postautor: kaczuszka2009 » 27 paź 2022, 13:20

Niestety żadna z komórek nie jest już dostępna...wczoraj podczas odbioru zapisano w protokole że występuje kolizja miejsca postojowego i komórki z rurą kanalizacyjną. Przedstawiciel dewelopera oznajmił że przyjdzie odpowiedź prawna na ten temat. Są w stanie posiłkować się jakimiś prawnymi aktami?Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości