Wysokie okna w mieszkaniu - wady i zalety / okna wysokie czy niskie - jakie są lepsze

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
bohom
Posty: 130
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Wysokie okna w mieszkaniu - wady i zalety / okna wysokie czy niskie - jakie są lepsze

Postautor: bohom » 21 kwie 2024, 16:22

Tak się zastanawiam nad oknami w mieszkaniu, które są lepsze, czy wysokie okna są lepsze czy niskie okna są lepsze.

Obrazek

Jeśli chodzi o wysokie okna, to nieźle wyglądają, ale też nie ma pod nimi parapetów, na których można postawić kwiatek. Nie wiem czy pod wysokim oknem da się np. postawić normalnie biurko albo łóżko.

Które okna są lepsze, wysokie czy niskie? Jakie macie opinie o wysokich oknach?
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2024, 16:26 przez bohom, łącznie zmieniany 1 raz.


bohom
Posty: 130
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Wysokie okna w mieszkaniu - wady i zalety / okna wysokie czy niskie - jakie są lepsze

Postautor: bohom » 21 kwie 2024, 16:25

Dorzuciłbym jeszcze jedno do tego, jakie wady mają wysokie okna. Chodzi o to, że zwykle nie da się pod nimi zamontować grzejników, czyli trzeba je dać na ścianie gdzieś w innym miejscu, co znów zabiera miejsce na ścianie.

buda
Posty: 384
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Wysokie okna w mieszkaniu - wady i zalety / okna wysokie czy niskie - jakie są lepsze

Postautor: buda » 28 kwie 2024, 1:06

W starych mieszkanaich miałam zwykłe okna i marzyłam o wysokich. W obecnym mam tylko wysokie we wszystkich pomieszczeniach i marzę o zwykłych. Moim zdaniem najlepiej miec w salonie duże, a w reszcie pomieszczeń zwykłe.
Wady wysokich, a jednocześnie przeciwieństwo jest zaletą niskich:
- w zimie jest bardzo zimno od szyb
- ciężko się otwierają po jakimś czasie i regulacja nie pomaga
- osoby nizsze maja problemy z dopchnieciem okna, bo trzeba docisnąć u góry, a one nie sięgają
- przez okno wchodzi i wlatuje duzo owadów do środka, bo jest duża szpara
- jak się zamontuje siatkę w oknie, to znowu nie można wyjsc swobodnie na balkon.



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość