Mieszkanie pod tarasem / czy mogą z nim być problemy / opinie o mieszkaniu pod tarasem

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
lmajcher
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2020, 10:08

Mieszkanie pod tarasem / czy mogą z nim być problemy / opinie o mieszkaniu pod tarasem

Postautor: lmajcher » 02 sty 2021, 17:22

Witam,

Jestem zainteresowany kupnem mieszkania od dewelopera na 4 piętrze (Blok 5 - piętrowy). Jedyna wątpliwość jak mi się rzuca w oczy to taras nad moim hipotetycznym mieszkaniem. Taras ma ok 19 m2 i jest położony nad salonem. Więc pytanie czy nie będzie potem problemów z przeciekaniem. No i zapewne w takim mieszkaniu będzie konieczna klimatyzacja bo to już coś podobnego jak poddasze.
Czy macie doświadczenia z takimi mieszkaniami? W jakiej technologii powinien być zbudowany strop pod tarasem żebym nie musiał się nazbyt przejmować szczelnością konstrukcji?


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Mieszkanie pod tarasem / czy mogą z nim być problemy / opinie o mieszkaniu pod tarasem

Postautor: oleo » 02 sty 2021, 21:37

lmajcher pisze:Jedyna wątpliwość jak mi się rzuca w oczy to taras nad moim hipotetycznym mieszkaniem.

Nie powinno mieć to dla Ciebie specjalnego znaczenia, czy mieszkanie znajduje się pod tarasem czy pod dachem. Opinii o mieszkaniach na ostatnim piętrze napisano na forum już sporo, więc myślę, że można się tym sugerować. Taras powinien być zabezpieczony przed wodą tak damo, jak dach, a może nawet i lepiej, skoro po tarasie się chodzi i się go używa bardziej intensywnie, niż dachu. Jak bym się nie bał mieszkania pod tarasem, ale może ktoś tu jeszcze coś napisze w tej sprawie?

Mar G
Posty: 3158
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Mieszkanie pod tarasem / czy mogą z nim być problemy / opinie o mieszkaniu pod tarasem

Postautor: Mar G » 10 sty 2021, 8:55

Mając nieco doswiadczenia życiowego i znając nieruchomości z takim układem po sąsiedzku ( chocby na Obozowej) nigdy bym nie kupił mieszkania z nie swoim tarasem nad częścią mieszkalną.
Choćby nie wiem jakie hydroizolacje zastosować - w naszych warunkach klimatycznych - pochodną jakości materiałów jest tylko okres, jaki ten taras szczelnie wytrzyma.
To działa tak samo jak balkony - połozone gresy wytrzymają może 5 moze 10 lat. A jak developer idzie po kosztach to i 2.
To jest aspekt wody.
Teraz termoizolacja. Nie mozna porównywać izolacji dachu do izolacji stropu. Pod dachem masz do 30 cm wełny , a pod gresami ile developer może dać - 15-20 cm styropianu max. To realnie może powodować wychłodzenie zimą, a prawdziwą saunę latem, jeśli slonce nagrzeje plytki nad głową jak piec.
I sprawa 3 - akustyka. Przez 9 miesiecy nad głową przesuwane po plytkach krzesła, stukanie itp. Nieporównywalne ze stukaniem w mieszkaniu.
Takie jest moje zdanie - można mieć inną opinię.


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Mieszkanie pod tarasem / czy mogą z nim być problemy / opinie o mieszkaniu pod tarasem

Postautor: oleo » 11 sty 2021, 0:40

Kumpel ma mieszkanie ze spory tarasem. Ma na nim ułożone takie płytki, jakby chodnikowe, tylko trochę lepsze, wydaje mi się, że na warstwie piasku. Nie wiem co jest pod tym, ale generalnie mieszka tam już przynajmniej 6-7 lat i nigdy mu się sąsiad z dołu nie skarżył, że zalewa mu mieszkanie, ani nic nie miał nigdy naprawiane. Dodatkowo mam wrażenie, że z tarasu korzysta się jednak mniej, niż z samego mieszkania, więc pewnie jest jednak ciszej niż, jak ktoś biega po podłodze nad mieszkaniem.



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości