Wybór mieszkania / jakie mieszkanie wybrać / ostatnie piętro czy niższe z tarasem?

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
DariaB
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2021, 15:43

Wybór mieszkania / jakie mieszkanie wybrać / ostatnie piętro czy niższe z tarasem?

Postautor: DariaB » 16 lut 2021, 15:51

Dzień dobry. Przymierzam się do zakupu mieszkania w nowej inwestycji i mam 2 opcje mieszkania:
- 3 ostatnie piętro z małym balkonikiem, wszystkie okna na południowa stronę.
- 1/2 piętro z dużym tarasem, wszystkie okna w mieszkaniu na stronę wschodnia.

Bije się z myślami bo mieszkanie na ostatnim pietrze niewątpliwie ma ta zaletę ze nie słychać sąsiadów z góry. Ale pewnie będzie gorąco w lecie i wyższe koszty ogrzewania w zimie.

Czy mieszkanie od strony wschodniej będzie bardzo ponure?


Giovanna
Posty: 226
Rejestracja: 24 lut 2020, 12:53

Re: Wybór mieszkania / jakie mieszkanie wybrać / ostatnie piętro czy niższe z tarasem?

Postautor: Giovanna » 16 lut 2021, 19:47

rado pisze:Mam mieszkanie w ekspozycji wschod zachod i gdyby to byl zachod to zachcalbym Cie do wziecia zachodu wlasnie zamiast poludnia.

Wschod to jasno rano do okolo 12-14 potem bedzie juz to swiatlo odbite.

Zalezy jak zyjesz i co lubisz ale zwykle preferowane sa jednak dlugie zachody slonca niz bardzo jasne poranki.

Wszystko jest kwestia indywidualnych preferencji. Mysle, ze ja nie chcialabym mieszkac na najwyzszym pietrze (kwestia temperatury, halas z wentylatorow, zalania, gorsze cisnienie wody, uzaleznienie od windy i raczej nie z ekspozycja na to popularne i rozreklamowane poludnie, gdzie lampa swieci w mieszkanie caly dzien. Poza tym fajniej miec taras i spedzac na nim weekendowe poranki i przedpoludnia. No chyba, ze mialabym ladny widok, to wtedy strona swiata, bylaby na drugim planie.
Prognoza Giovanny. Aktualna prognoza eksperta PKO BP:
https://nieruchomosci.wprost.pl/wiadomosci/10485567/sytuacja-na-rynku-mieszkaniowym-czy-ceny-nieruchomosci-zaczna-spadac.html

DariaB
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2021, 15:43

Re: Wybór mieszkania / jakie mieszkanie wybrać / ostatnie piętro czy niższe z tarasem?

Postautor: DariaB » 16 lut 2021, 22:51

Tak, widokowo to bez rewelacji - południowe mieszkanie ro widok na płac zabaw/ siłownie na świeżym powietrzu, a wschodnie - na drogę. To już lepiej chyba patrzeć z małego balkonu na osiedlowych osiłków niż z dużego na samochody;)


Giovanna
Posty: 226
Rejestracja: 24 lut 2020, 12:53

Re: Wybór mieszkania / jakie mieszkanie wybrać / ostatnie piętro czy niższe z tarasem?

Postautor: Giovanna » 17 lut 2021, 16:49

DariaB pisze:Tak, widokowo to bez rewelacji - południowe mieszkanie ro widok na płac zabaw/ siłownie na świeżym powietrzu, a wschodnie - na drogę. To już lepiej chyba patrzeć z małego balkonu na osiedlowych osiłków niż z dużego na samochody;)

To nie dobrze. Widok na ulice to slabo. Widok na plac zabaw w lecie to tez irytacja, jak dzieci krzycza do poznego wieczoru a potem teren przejmuja okoliczne zule. Moze za te pieniadze lepiej poszukac innej miejscowki...
Prognoza Giovanny. Aktualna prognoza eksperta PKO BP:
https://nieruchomosci.wprost.pl/wiadomosci/10485567/sytuacja-na-rynku-mieszkaniowym-czy-ceny-nieruchomosci-zaczna-spadac.html

buda
Posty: 366
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Wybór mieszkania / jakie mieszkanie wybrać / ostatnie piętro czy niższe z tarasem?

Postautor: buda » 18 lut 2021, 0:32

Wybieram 2 p. z tarasem. Tasras jest jak dodatkowy pokój i można go urzadzić, mały balkon bedzie zagracony. Słońce od wschodu jest inne w lecie inne w zimie, bo inaczej stoi na tzw. nieboskłonie i to jest po prostu fajne dwa różne mieskzania się robią.

DariaB
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2021, 15:43

Re: Wybór mieszkania / jakie mieszkanie wybrać / ostatnie piętro czy niższe z tarasem?

Postautor: DariaB » 18 lut 2021, 7:46

Z tym widokiem to bym nie dramatyzowała aż tak bo mało jest chyba osiedli z mieszkaniami z widokiem na park. Wole już ten płac zabaw niż balkon czy okno sąsiadów.

Z tym tarasem to jest fajny argument, aczkolwiek teraz mieszkam w dość ciemnym mieszkaniu i ekspozycja na południe wydawała mi się szczytem marzeń;)

Ostatnie piętro wydaje mi się dobrym wyborem ze wzgl na brak hałasu od sąsiadów z góry. Mieszkanie ma tez lekkie skosy przy dużej wysokości 2.65 wiec zyskuje pare metrów ekstra wizualnie. Jest tez tańsze. Mimo wszystko wybor nadal mie jest oczywisty.

mariar
Posty: 156
Rejestracja: 12 lis 2020, 17:21

Re: Wybór mieszkania / jakie mieszkanie wybrać / ostatnie piętro czy niższe z tarasem?

Postautor: mariar » 26 lut 2021, 23:30

Czy mieszkanie od strony wschodniej będzie bardzo ponure?

Ja mieszkałem tylko w takich ( z wyjątkiem niecałego roku z oknami na południe, gdzie nie dało się wytrzymać).
Dla siebie kupiłem też mieszkanie z oknami na wschód. Jeśli wstajesz rano i lubisz mieć jasno rano + nie lubisz sauny i lepienia się do krzesła przez 4 miesiące w roku to wschód jest całkiem sensowny.



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość