Kupno pierwszego mieszkania. Jaką wybrać lokalizacje?

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
arek00230
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2021, 20:33

Kupno pierwszego mieszkania. Jaką wybrać lokalizacje?

Postautor: arek00230 » 02 lis 2021, 21:25

Witam :).
Pisze ten post ponieważ nie mam się kogo doradzić i sam nie bardzo wiem co robić :/. Aktualnie mam 20 lat i mieszkam blisko Rzeszowa. Mieszkam w domu z bliskimi którzy bardzo uprzykrzają mi życie, dużo by tu opowiadać ale mniejsza o szczegóły. Niedawno Dostałem spadek od zmarłej bliskiej mi osoby. Chciałbym w nowym roku zakupić jakieś mieszkanie aby się wyprowadzić. Myślę o takim do 40 m2 - dwu pokojowe z rynku pierwotnego - do wykończenia, nowe budownictwo. Problem mój polega na tym że nie bardzo wiem jaką wybrać lokalizacje. Nie chcę też na drugi koniec Polski się wyprowadzać. Sam Rzeszów też odpada. Myślę że Warszawa, Wrocław, Kraków ewentualnie Lublin były by najlepsze. Wiem że w takim Krakowie będą droższe mieszkania niż w Lublinie przykładowo, ale wole dopłacić jak w tym Krakowie ma mi być lepiej.
Jak myślicie, które miasto wybrać? Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji? Na co ogólnie powinienem zwrócić uwagę co chodzi o kupno mieszkania? Co wy byście zrobili na moim miejscu? Bardzo proszę o pomoc. Docenię każdą rade i odpowiedź :).


asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Kupno pierwszego mieszkania. Jaką wybrać lokalizacje?

Postautor: asander » 04 lis 2021, 15:48

arek00230 pisze:Witam :).
Pisze ten post ponieważ nie mam się kogo doradzić i sam nie bardzo wiem co robić :/. Aktualnie mam 20 lat i mieszkam blisko Rzeszowa. Mieszkam w domu z bliskimi którzy bardzo uprzykrzają mi życie, dużo by tu opowiadać ale mniejsza o szczegóły. Niedawno Dostałem spadek od zmarłej bliskiej mi osoby. Chciałbym w nowym roku zakupić jakieś mieszkanie aby się wyprowadzić. Myślę o takim do 40 m2 - dwu pokojowe z rynku pierwotnego - do wykończenia, nowe budownictwo. Problem mój polega na tym że nie bardzo wiem jaką wybrać lokalizacje. Nie chcę też na drugi koniec Polski się wyprowadzać. Sam Rzeszów też odpada. Myślę że Warszawa, Wrocław, Kraków ewentualnie Lublin były by najlepsze. Wiem że w takim Krakowie będą droższe mieszkania niż w Lublinie przykładowo, ale wole dopłacić jak w tym Krakowie ma mi być lepiej.
Jak myślicie, które miasto wybrać? Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji? Na co ogólnie powinienem zwrócić uwagę co chodzi o kupno mieszkania? Co wy byście zrobili na moim miejscu? Bardzo proszę o pomoc. Docenię każdą rade i odpowiedź :).


A dlaczego nie Rzeszów? To miasto z tego co wiem bardzo dobrze się rozwija, ceny nieruchomości są zdecydowanie najmniejsze niż te miasta co dodatkowo wymieniłeś.

Domyślam się, że wchodzą jakieś inne kwestie, z powodu których chcesz się wynieść dalej.

Kraków i Warszawa będą podobne cenowo, bardzo drogie, stolica jako większe miasto będzie miała większy wybór mieszkań.

Lublin, hmm... lubię to miasto, ale nie wiem jakie ma perspektywy biznesowo-demograficzne, kilka moich znajomych niestety opuściło to miasto na rzecz Wrocławia, Poznania, to też może być jakaś podpowiedź.

Pytanie też o Twoje plany edukacyjne i zawodowe. Kraków i Warszawa na pewno oferują bogatą ofertę pracy i edukacji. Warszawa na pewno najlepsze.

Kawalerki, małe mieszkania w Krakowie czy Warszawie to wydatek minimum 350 tys. zł.



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości