Odbiór mieszkania deweloperskiego - rysy na szybie

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
Paker
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2021, 9:49

Odbiór mieszkania deweloperskiego - rysy na szybie

Postautor: Paker » 28 sty 2022, 17:53

Jestem po odbiorze technicznym mieszkania, miałem pomoc firmy zewnętrznej, podczas odbioru zostały wykryte rysy długości powyżej 100 mm w środkowej cz. okna. Niestety podczas odbioru mocno padał deszcz i okna były całe mokre. Usterka została wpisana do protokołu. Po 2 tygodniach dostałem informację od dewelopera taką, że ani nie stwierdził usterki, ani jej nie zaprzeczył, tzn. werdykt: zasadne/bezzasadne, oraz że ocenę szyb będę mógł zrobić jeszcze raz podczas odbioru (z 3m patrząc przez 20 sek. na okno).

Hmm no i teraz nie rozumiem, skoro rysy widać gołym okiem, to co ma na celu taka dodatkowa procedura? Czy macie jakieś doświadczenia z rysami podczas odbiorów?


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Odbiór mieszkania deweloperskiego - rysy na szybie

Postautor: Nowy » 28 sty 2022, 18:09

Paker pisze:Hmm no i teraz nie rozumiem, skoro rysy widać gołym okiem, to co ma na celu taka dodatkowa procedura? Czy macie jakieś doświadczenia z rysami podczas odbiorów?

Może jeszcze muszą to potwierdzić np. z producentem okien. Generalnie, jeśli rysy nie są duże, to z tego co wiem, można do wypolerować.

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Odbiór mieszkania deweloperskiego - rysy na szybie

Postautor: megi » 25 lip 2022, 10:12

Nowy pisze:
Paker pisze:Hmm no i teraz nie rozumiem, skoro rysy widać gołym okiem, to co ma na celu taka dodatkowa procedura? Czy macie jakieś doświadczenia z rysami podczas odbiorów?

Może jeszcze muszą to potwierdzić np. z producentem okien. Generalnie, jeśli rysy nie są duże, to z tego co wiem, można do wypolerować.

Jak udało się sprawę rozwiązać, wymieniali szyby / okna z rysami czy jednak wypolerowali szyby?


Paker
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2021, 9:49

Re: Odbiór mieszkania deweloperskiego - rysy na szybie

Postautor: Paker » 14 sie 2022, 12:44

megi pisze:
Nowy pisze:
Paker pisze:Hmm no i teraz nie rozumiem, skoro rysy widać gołym okiem, to co ma na celu taka dodatkowa procedura? Czy macie jakieś doświadczenia z rysami podczas odbiorów?

Może jeszcze muszą to potwierdzić np. z producentem okien. Generalnie, jeśli rysy nie są duże, to z tego co wiem, można do wypolerować.

Jak udało się sprawę rozwiązać, wymieniali szyby / okna z rysami czy jednak wypolerowali szyby?


Wypolerowali tak, że nic nie widać :) Jestem zadowolony.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2023, 11:22 przez Paker, łącznie zmieniany 1 raz.

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Odbiór mieszkania deweloperskiego - rysy na szybie

Postautor: megi » 27 sty 2023, 0:14

Paker pisze:Wypolerowali tak, że nic nie widać :) Jestem zadowolony.

A ile trwało polerowanie okien, ile sobie trzeba na to czasu zarezerwować? Jest dużo bałaganu przy tym czy raczej czysta robota?

fredo
Posty: 164
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Odbiór mieszkania deweloperskiego - rysy na szybie

Postautor: fredo » 24 lip 2023, 17:59

Zgadza się, to się po prostu poleruje, jeśli oczywiście rysy na szybie w nowym mieszkaniu nie są zbyt głębokie. No i grunt, żeby nie były na szybie wewnątrz okna, bo i to się może zdarzyć. Ale wtedy to już chyba wymiana skrzydła okiennego lub drzwiowego.

teqnix
Posty: 195
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Odbiór mieszkania deweloperskiego - rysy na szybie

Postautor: teqnix » 14 sie 2023, 23:34

fredo pisze:Zgadza się, to się po prostu poleruje, jeśli oczywiście rysy na szybie w nowym mieszkaniu nie są zbyt głębokie. No i grunt, żeby nie były na szybie wewnątrz okna, bo i to się może zdarzyć. Ale wtedy to już chyba wymiana skrzydła okiennego lub drzwiowego.


Jako ciekawostkę dodam, że nie poleruje się czarnych kropek na szybie, tzw wżerów powstałych np. od iskry od pilarki czy kawałka np. odprysku z cietej przez wykonawcę płytki podłogowej. Nie pytajcie skąd to wiem ale wiem i już :D



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości