Test szczelności gazu, oraz przegląd kominiarski / czy przy zakupie mieszkania powinien być aktualny

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
Michał87Śląsk
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2023, 13:35

Test szczelności gazu, oraz przegląd kominiarski / czy przy zakupie mieszkania powinien być aktualny

Postautor: Michał87Śląsk » 15 maja 2023, 16:08

Cześć,
proszę o poradę w temacie testu szczelności gazu oraz przeglądu kominiarskiego. Kupiłem mieszkanie od dewelopera, otrzymałem komplet dokumentów wraz z protokołem szczelności gazu oraz przeglądem kominiarskim. Niestety gdy uderzyłem podpisać umowę na dostarczenie gazu powiedziano mi ze te dokumenty są nieważne (były robione po wybudowaniu budynku w 2021) bo takie przeglądy są ważne tylko przez 6 miesięcy. W związku z tym moje pytanie brzmi kto ponosi koszty wykonania tych przeglądów? Ja właściciel mieszkania czy deweloper który sprzedał mi mieszkanie z nieaktualnym przeglądem instalacji gazu i przeglądem kominiarski. Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam


neo
Posty: 446
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Test szczelności gazu, oraz przegląd kominiarski / czy przy zakupie mieszkania powinien być aktualny

Postautor: neo » 15 maja 2023, 18:07

A to deweloper nie był zobowiązany do przeglądu tych instalacji w czasie, kiedy mieszkanie należało do niego? Wydaje się, że powinien sprzedawać ze wszystkim sprawdzonym i działającym.

Michał87Śląsk
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2023, 13:35

Re: Test szczelności gazu, oraz przegląd kominiarski / czy przy zakupie mieszkania powinien być aktualny

Postautor: Michał87Śląsk » 15 maja 2023, 19:46

Jestem zielony w tej kwestii. Prawo mówi że taki przegląd powinien być robiony raz w roku.



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości