Brak tynku na ścianach działowych w nowym mieszkaniu / nietynkowane ściany działowe

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
fender
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2023, 21:00

Brak tynku na ścianach działowych w nowym mieszkaniu / nietynkowane ściany działowe

Postautor: fender » 09 sie 2023, 21:19

Witam,

bardzo bym prosił o poradę w poniższym temacie.
Jestem przed odbiorem mieszkania deweloperskiego, gdzie w prospekcie informacyjnym znajduje się informacja, że ściany w mieszkaniu będą pokryte tynkiem gipsowym. Natomiast na wstępnych oględzinach zauważyłem, że nie ma tynku na ściankach działowych, które są wykonane z jakiś bloczków gipsowych (rzekomo nie wymagają one nakładania tynku).

Co w takiej sytuacji mogę zrobić, czy brak tynku na takich ścianach jest do zaakceptowania? Moim zdaniem jest to jednak jakaś nieścisłość między prospektem (info o tynku gipsowym) a rzeczywistością, gdzie tynk jest tylko na ścianach nośnych.

Z góry dziękuję za każdą pomocną opinię.


iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Brak tynku na ścianach działowych w nowym mieszkaniu / nietynkowane ściany działowe

Postautor: iti » 10 sie 2023, 14:49

Czy ścianki są robione w technologii multigips czy jakoś tak? Pamiętam, że to bardzo gładkie jest, jeśli dobrze wykonane, tak, że zupełnie nie trzeba było na tym robić gładzi. Moim zdaniem tynkowanie takich ścian jest bez sensu.

bohom
Posty: 130
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Brak tynku na ścianach działowych w nowym mieszkaniu / nietynkowane ściany działowe

Postautor: bohom » 05 lut 2024, 12:37

fender pisze:Jestem przed odbiorem mieszkania deweloperskiego, gdzie w prospekcie informacyjnym znajduje się informacja, że ściany w mieszkaniu będą pokryte tynkiem gipsowym. Natomiast na wstępnych oględzinach zauważyłem, że nie ma tynku na ściankach działowych, które są wykonane z jakiś bloczków gipsowych (rzekomo nie wymagają one nakładania tynku).

Co w takiej sytuacji mogę zrobić, czy brak tynku na takich ścianach jest do zaakceptowania? Moim zdaniem jest to jednak jakaś nieścisłość między prospektem (info o tynku gipsowym) a rzeczywistością, gdzie tynk jest tylko na ścianach nośnych.

Napiszesz, jak sprawę udało się rozwiązać? Brak tynku na tych ścianach gipsowych faktycznie był problemem czy jednak okazało się, że jest w porządku? Robiłeś na nich gładzie później, czy obeszło się bez tego?



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości