Zakup mieszkania z ogródkiem / status ogródka przy mieszkaniu w akcie notarialnym

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
Mercy
Posty: 45
Rejestracja: 16 paź 2023, 13:25

Zakup mieszkania z ogródkiem / status ogródka przy mieszkaniu w akcie notarialnym

Postautor: Mercy » 26 paź 2023, 16:49

Witam

Jestem w trakcie zakupu mieszkania z ogródkiem i chciałbym się zapytać jak taki ogródek powinien być zapisany w umowie notarialnym/księdze wieczystej.

Wyczytałem ze szanse na KW z własną działka są żadne, czy w takim razie jedyna informacja o ogródku jest (powinna być) w akcie notarialnym ? Jeśli tak to jak powinna brzmieć informacja w takim akcie/umowie deweloperskiej.

Ponadto, jeśli w akcie znajdzie się zapis o swego rodzaju przynależności to czy w KW też to się znajdzie ? Czy może być tak że w KW nie będzie o ogródku słowa natomiast w umowie notarialnej już tak, tylko czy wtedy taka umowa będzie miała jakąś moc czy na przykład w przyszłości przyszła wspolnota będzie mogła w jakiś sposób zagarnąć/ odebrać część ogródka?


iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Zakup mieszkania z ogródkiem / status ogródka przy mieszkaniu w akcie notarialnym

Postautor: iti » 26 paź 2023, 17:41

Mercy pisze:Jestem w trakcie zakupu mieszkania z ogródkiem i chciałbym się zapytać jak taki ogródek powinien być zapisany w umowie notarialnym/księdze wieczystej.

Cześć wspólna przeznaczona do wyłącznego korzystania, czy jakoś tak?



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości