Strona 1 z 1

Odbiory Techniczne Mieszkań - Kraków

: 02 cze 2026, 9:25
autor: pozdro
Jesteście w stanie polecić jakąś sensowną osobę do odbioru technicznego mieszkania, jednocześnie w przystępnej cenie?

Re: Odbiory Techniczne Mieszkań - Kraków

: 02 cze 2026, 12:50
autor: KlientS
pozdro pisze:Jesteście w stanie polecić jakąś sensowną osobę do odbioru technicznego mieszkania, jednocześnie w przystępnej cenie?

Odbierałem dwa mieszkania od dewelopera z nimi (w odstępnie dobrych kilku lat) i byłem bardzo zadowolony:
https://www.odbiorymieszkankrakow.pl/

Nawet jak przedstawiciele dewelopera próbują coś kwestionować, to znają normy i potrafią się o nie spierać. Sprawdzenie lokalu od dewelopera robią całkiem skrupulatnie, trwa to dosyć długo, ale od instalacji, okien, tynków po zachowanie kątów, też na sufitach sprawdzają.

Re: Odbiory Techniczne Mieszkań - Kraków

: 02 cze 2026, 12:51
autor: KlientS
A gdzie kupiłeś i od którego dewelopera odbierasz?

Re: Odbiory Techniczne Mieszkań - Kraków

: 02 cze 2026, 15:58
autor: tonyxxl
KlientS pisze:
pozdro pisze:Jesteście w stanie polecić jakąś sensowną osobę do odbioru technicznego mieszkania, jednocześnie w przystępnej cenie?

Odbierałem dwa mieszkania od dewelopera z nimi (w odstępnie dobrych kilku lat) i byłem bardzo zadowolony:
https://www.odbiorymieszkankrakow.pl/

Nawet jak przedstawiciele dewelopera próbują coś kwestionować, to znają normy i potrafią się o nie spierać. Sprawdzenie lokalu od dewelopera robią całkiem skrupulatnie, trwa to dosyć długo, ale od instalacji, okien, tynków po zachowanie kątów, też na sufitach sprawdzają.

Jaka cena takiej usługi? bo na stronie oczywiście nie umiescili

Re: Odbiory Techniczne Mieszkań - Kraków

: 02 cze 2026, 16:19
autor: KlientS
tonyxxl pisze:Jaka cena takiej usługi? bo na stronie oczywiście nie umiescili

Zależy od metrażu, od tego, czy miejsce postojowe też i komórka lokatorska, ale nawet przy wiekszym metrażu w tysiącu się to mieści, choć też nie wiem jak teraz ceny. W każdym razie zwraca się (przynajmniej w moich przypadkach), bo jak się znajdzie jakieś rzeczy, ktorych poprawa jest trudna lub niemożliwa, to zawsze można wtedy ponegocjować jeszcze z deweloperem / generalnym wykonawcą i zrobić coś dodatkowego kosztem tej poprawki, jak jakieś przyłącze pod klimatyzację, przesunięcie grzejnika czy gniazdka, gniazdko na balkonie itp. Z tym miejscem postojowym, to też je warto wybierzyć dokładnie i sprawdzić czy ma odpowiednie wymiary, czy zachowana jest odpowiednia odległość od ścian i filarów. Moim zdaniem jest przy tym sporo niuansów, z kórych nie zdaje sobie sprawy człowiek, który nie ma obycia w budowlance. Ale to mój punkt widzenia, bo tu każdy robi jak mu odpowiada.

Re: Odbiory Techniczne Mieszkań - Kraków

: 02 cze 2026, 21:24
autor: tonyxxl
KlientS pisze:
tonyxxl pisze:Jaka cena takiej usługi? bo na stronie oczywiście nie umiescili

Zależy od metrażu, od tego, czy miejsce postojowe też i komórka lokatorska, ale nawet przy wiekszym metrażu w tysiącu się to mieści, choć też nie wiem jak teraz ceny. W każdym razie zwraca się (przynajmniej w moich przypadkach), bo jak się znajdzie jakieś rzeczy, ktorych poprawa jest trudna lub niemożliwa, to zawsze można wtedy ponegocjować jeszcze z deweloperem / generalnym wykonawcą i zrobić coś dodatkowego kosztem tej poprawki, jak jakieś przyłącze pod klimatyzację, przesunięcie grzejnika czy gniazdka, gniazdko na balkonie itp. Z tym miejscem postojowym, to też je warto wybierzyć dokładnie i sprawdzić czy ma odpowiednie wymiary, czy zachowana jest odpowiednia odległość od ścian i filarów. Moim zdaniem jest przy tym sporo niuansów, z kórych nie zdaje sobie sprawy człowiek, który nie ma obycia w budowlance. Ale to mój punkt widzenia, bo tu każdy robi jak mu odpowiada.

Znalazłem jakieś aktualne ceny: https://pewnylokal.pl/cennik
Faktycznie, jesli to kosztuje tak śmieszne pieniądze to głupotą byłoby nie skorzystać z tego typu usługi.