Jak zamontować widnę w starej kamienicy / winda w 4-piętrowym bloku - jak założyć windę - dyskusja na forum
: 16 cze 2026, 12:36
Coraz częściej słyszy się o tzw. "więźniach 4 piętra" czyli osobach, które są często starsze, mają problemy z poruszaniem się, a jednocześnie mieszkają na wyższym piętrze w bloku, przez co nie mogą zejść po schodach, żeby np. wybrać się na spacer albo na zakupy. Takie bloki bez windy, to w Krakowie i w całej Polsce masowa sprawa, to jeszcze nie tak bardzo dano, jeśli budynek miał mniej niż 5 pięter (o ile dobrze pamiętam), to nie była w nim wymagana winda. Dzisiaj wraca dyskusja o tym, jak zamontować windę w bloku, który już istnieje i nie ma widny.
