Zapis w umowie deweloperskiej o udostępnianiu deweloperowi miejsca na reklamę na elewacji / przy budynku

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
slawek
Posty: 348
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Zapis w umowie deweloperskiej o udostępnianiu deweloperowi miejsca na reklamę na elewacji / przy budynku

Postautor: slawek » 31 paź 2018, 21:29

Myślałem, że już takie rzeczy się raczej nie zdarzają, jak zapisy w umowie deweloperskiej o tym, że mieszkańcy zgadzają się na bezpłatną reklamę dewelopera na elewacji budynku lub obok niego, ale jednak słyszałem, że świat nie poszedł aż tak bardzo do przodu ;) Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy deweloper może tak robić, to:

Deweloper, który w umowie zastrzega, że w przyszłości zamierza bezpłatnie rozporządzać częścią budynku umieszczając swoje reklamy, działa bezprawnie. Ogranicza bowiem prawa konsumentów do korzystania z nieruchomości wspólnej - jest to niedozwolone postanowienie umowne.
uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11133


kowalus
Posty: 18
Rejestracja: 31 paź 2018, 15:41

Re: Zapis w umowie deweloperskiej o udostępnianiu deweloperowi miejsca na reklamę na elewacji / przy budynku

Postautor: kowalus » 12 lis 2018, 12:41

W prospekcie STARTu jest taki zapis, jako treść służebności w KW. Natomiast w KW takiej służebności nie ma. Jak to rozumieć?Wróć do „Zakup mieszkania - porady specjalistów od odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość