Strona 1 z 1

Jakie mieszkanie dla rodziny / jakie mieszkanie pod wynajem - czym kierować się kupując mieszkanie

: 21 gru 2018, 1:29
autor: slawek
Często na forum przewijają się wątki, że ktoś zastanawia się, jakie mieszkanie kupić dla rodziny lub jakie mieszkanie kupić pod wynajem, inwestycyjnie. Być może jedno i drugie nie zawsze się wyklucza, ale być może są kryteria, na które szczególnie warto zwrócić uwagę w każdym z tych przypadków, bo to jednak często dwie zupełnie inne potrzeby kupujących mieszkania. Może podzielicie się swoimi doświadczeniami i opiniami na forum?

Re: Jakie mieszkanie dla rodziny / jakie mieszkanie pod wynajem - czym kierować się kupując mieszkanie

: 21 gru 2018, 14:32
autor: krisak13
Ja zauważyłem, że pod wynajem lepsze są mieszkania z osobną kuchnią - możliwość wynajęcia poszczególnych pokoi, nikt nie śpi w kuchni, brak "zmarnowanej" przestrzeni pod salon. Dla rodziny salon z aneksem jest fajnym rozwiązaniem, moim zdaniem większa przestrzeń do spędzania czasu na takim samym metrażu. Idealne mieszkania są takie w których istnieje możliwość wydzielenia osobnej kuchni, wtedy masz większe możliwości. Czym więcej się kierować? To już chyba standardowo, nie nad śmietnikiem, wiazdem do garażu, im mniej mieszkań na klatce/piętrze tym lepiej, ekspozycja zachodnia, sypialnie nie przy szybie z windą, sypialnie nie dzielące ściany działowej z czyimś salonem i co najważniejsze loklaizacja.

Re: Jakie mieszkanie dla rodziny / jakie mieszkanie pod wynajem - czym kierować się kupując mieszkanie

: 01 lut 2019, 10:01
autor: Beja06
Jasne, że jeśli ma to być pod wynajem to najlepiej z oddzielną kuchnią. Sama kiedyś wynajmowałam takie i nik nikomu nie przeszkadzał.

Re: Jakie mieszkanie dla rodziny / jakie mieszkanie pod wynajem - czym kierować się kupując mieszkanie

: 07 mar 2019, 13:01
autor: marciocha
My kierowaliśmy się bliskim położeniem do komunikacji miejskiej, szkoły i przedszkola. Mąż ma auto, natomiast ja jestem zdana na komunikację miejską :D Dojazd do centrum z Wilanowa trochę mi zajmuje no ale mąż pracuje na co dzień w okolicach Kobyłki/Wołomina więc ma zdecydowanie dalej do pracy. Mamy córkę, która zaraz będzie mogła iść do przedszkola więc zależało nam na tym, by przedszkole znajdowało się blisko domu. Poza tym chcieliśmy mieć pod blokiem podwórko albo żeby był blisko parku. Na to zwracaliśmy uwagę.