Prospekt informacyjny a stan rzeczywisty mieszkania / brak zgodności

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
kuba8k
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2019, 7:05

Prospekt informacyjny a stan rzeczywisty mieszkania / brak zgodności

Postautor: kuba8k » 02 gru 2019, 7:11

Dzień dobry,

na wstępie mam nadzieję, że wpis robię w odpowiednim miejscu, jeśli nie to przepraszam.

Jestem na etapie zakupu mieszkania od dewelopera. W zasadzie przede mną odbiory techniczne. W prospekcie informacyjnym deweloper wspisał "w kuchni wentylacja mechaniczna higrosterowalna wraz z dodatkowym szachtem dla pochłaniacza kuchennego". W moim mieszkaniu jest aneks kuchenny, natomiast wentylacja oraz szacht dla pochłaniacza kuchennego wylądowały w zupełnie innym miejscu (poza aneksem). Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej gdyż w aneksie również znajduje się jakiś pion a wentylacja i wyjście dla okapu miały być dopiero montowane.

Moje pytanie to jak bardzo wiążący jest prospekt? Jakie mam możliwości dyskusji z deweloperem? Nie bardzo wyobrażam sobie brak wentylacji w kuchni czy ciągnięcie pod sufitem niezbyt urodziwych przewodów pod okap.

Pozdrawiam


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Prospekt informacyjny a stan rzeczywisty mieszkania / brak zgodności

Postautor: Krakus44 » 02 gru 2019, 17:05

Przedziwne. Jakim cudem wentylacja miała wywędrować poza część kuchenną? A jak było na planach/mapach mieszkania?

kuba8k
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2019, 7:05

Re: Prospekt informacyjny a stan rzeczywisty mieszkania / brak zgodności

Postautor: kuba8k » 03 gru 2019, 14:10

Na planach zaznaczono piony instalacji wodociągowej, kanalizacji i centralnego ogrzewania. Są jeszcze wolne, piony więc założyłem, że to jest wentylacja, szczególnie biorąc pod uwagę prospekt, który teoretycznie zapewnia wentylację w kuchni.



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości