Mieszkanie nieużytkowane a opłaty za wywóz odpadów

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
Jo013
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2020, 23:05

Mieszkanie nieużytkowane a opłaty za wywóz odpadów

Postautor: Jo013 » 16 lut 2020, 23:17

Posiadam mieszkanie w stanie deweloperskim, które jest nieużytkowane, nie mam nawet podpisanej umowy z dostawcą energii. Kompletny pustostan, gołe podłogi i ściany. W budynku jest istny Armagedon, wnioskuje po mailach jakie dostaje odnoście ilości ton gruzu jaki generuja mieszkańcy. Stąd naliczone zostały dodatkowo opłaty za wywóz odpadów. Moje pytanie jest: czy ja wogole muszę płacić za wywóz odpadów komunalnych ponieważ ich nie wytwarzam?
Z góry dziękuję za odpowiedź


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Mieszkanie nieużytkowane a opłaty za wywóz odpadów / czy trzeba płacić

Postautor: oleo » 22 mar 2020, 21:11

Jo013 pisze:Posiadam mieszkanie w stanie deweloperskim, które jest nieużytkowane

Płacenie za śmieci a nieużytkowane mieszkanie to w sumie ciekawy temat. Ale myślę, że to sprawa w pierwszej kolejności do zarządcy nieruchomości i chyba z nim trzeba najpierw spróbować to ustalić. W każdym razie daj znać, czy udało się jakoś sprawę rozwiązać.

optimistic
Posty: 10
Rejestracja: 26 paź 2020, 0:03

Re: Mieszkanie nieużytkowane a opłaty za wywóz odpadów

Postautor: optimistic » 26 paź 2020, 0:09

Myślę, że może być róznie w różnych gminach/u róznych zarządców. U nas jest inna opłata za lokale niezamieszkane i inna za zamieszkane. Ale całkowitego zwolnienia z opłaty chyba nie ma. Najlepiej zapytać u źródła


kubsoon
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2020, 19:16

Re: Mieszkanie nieużytkowane a opłaty za wywóz odpadów

Postautor: kubsoon » 27 paź 2020, 15:45

ciekawe pytanie



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości