Umowa na zakup mieszkania i jej sprawdzenie w inwestycji - Enklawa Rodzinna

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Enklawa Rodzinna, za którą odpowiada deweloper Start. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Natalia
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2018, 17:32

Umowa na zakup mieszkania i jej sprawdzenie w inwestycji - Enklawa Rodzinna

Postautor: Natalia » 18 lip 2018, 17:43

Witam Sąsiadów :)
Ja zakupiłam mieszkanie wczoraj w Enklawie Rodzinnej i juz nie mogę się doczekać odbioru mieszkania !! :) mam nadzieje ze w Lutym będę mogła zacząć cos działac w nowym gniazdku :) :) :) . Mam do was takie pytanie
CZY KTOŚ Z WAS KONTAKTOWAŁ SIE Z PRAWNIKIEM ?? CZY FAKTYCZNIE WSZYSTKO SIE ZGADZA zgodność działek itp.
Jeśli ktoś z was mogłby mi udzielić jakiejś informacji proszę o kontakt E-mailowy

Pozdrawiam i do zobaczenia za 6 miesięcy :)
Ostatnio zmieniony 14 sie 2018, 17:43 przez Natalia, łącznie zmieniany 1 raz.


u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Umowa na zakup mieszkania i jej sprawdzenie w inwestycji - Enklawa Rodzinna

Postautor: u1thar » 19 lip 2018, 9:13

Jeżeli chodzi o działki to wszystko jest ok. Może sobie Pani to sama bardzo łatwo sprawdzić.
W kwestii prawnika to my weryfikowaliśmy umowę deweloperską przed kupnem. Dla mnie to była strata kasy, ale moja narzeczona chciała spać spokojnie. Ogólnie wszystko ok, niewielkie zastrzeżenia były do harmonogramu płatności.

ps: czy na etapie kupna dostała Pani może jakieś newsy odnośnie stylu wykończenia cześci wspólnych i czy będzie ogrodzenie od strony istniejących budynków? Większosć z osób wypowiadających się tu na forum zakupiła mieszkanie w ubiegłym roku i informacje na ten temat nie były jeszcze dostępne.

Natalia
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2018, 17:32

Re: Umowa na zakup mieszkania i jej sprawdzenie w inwestycji - Enklawa Rodzinna

Postautor: Natalia » 20 lip 2018, 13:39

Dziekuje za informacje! Ja cały czas zastanawiam się czy skontaktować się z prawnikiem bo jednak to nie sa małe kwoty.
Chciałabym zapytać jeszcze czy dostał Pan dokument odnośnie drogi przejazdowej do budynku chodzi mi o działke 216 dostałam inf ze deweloper może ten dokument wyciagnac z sadu i niestety nie jestem w 100% pewna czy istnieje taki dokument!! Nie chciałabym później problemów z dojazdem do mieszkania.
Niestety nie wiem jak to wygląda z ogrodzeniem budowli maja jeszcze robic plac zabaw tam gdzie znajduje się obecnie biuro sprzedaży czytając umowę troszkę współczuje osoba które maja mieszkania na parterze ponieważ jest to część wspólna wiec możemy jak najbardziej z niej korzystać ale zobaczymy jak to będzie w przyszłości :)


u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Umowa na zakup mieszkania i jej sprawdzenie w inwestycji - Enklawa Rodzinna

Postautor: u1thar » 22 lip 2018, 22:22

Natalia pisze:Dziekuje za informacje! Ja cały czas zastanawiam się czy skontaktować się z prawnikiem bo jednak to nie sa małe kwoty.
Chciałabym zapytać jeszcze czy dostał Pan dokument odnośnie drogi przejazdowej do budynku chodzi mi o działke 216 dostałam inf ze deweloper może ten dokument wyciagnac z sadu i niestety nie jestem w 100% pewna czy istnieje taki dokument!! Nie chciałabym później problemów z dojazdem do mieszkania.
Niestety nie wiem jak to wygląda z ogrodzeniem budowli maja jeszcze robic plac zabaw tam gdzie znajduje się obecnie biuro sprzedaży czytając umowę troszkę współczuje osoba które maja mieszkania na parterze ponieważ jest to część wspólna wiec możemy jak najbardziej z niej korzystać ale zobaczymy jak to będzie w przyszłości :)

Mam wyłącznie informację w akcie notarialnym o wieczystej służebności tej działki (przechodu i przejazdu). Ale nie pamiętam czy jest w nim zagwarantowana niezmienna kwota... trochę to jest pokręcone z tą dz. nr 216. W najgorszym wypadku trzeba będzie wyjeżdżać przez osiedle droga pożarową od zachodniej strony przez ul. Wysłouchów... :>
Nie rozumiem czemu mamy współczuć właścicielom tarasów na parterze? To problem każdej inwestycji z tarasami, że z ulicy można zaglądać na ich "kawałek podłogi". Tarasy mają przecież ogrodzone.

kowalus
Posty: 18
Rejestracja: 31 paź 2018, 15:41

Re: Umowa na zakup mieszkania i jej sprawdzenie w inwestycji - Enklawa Rodzinna

Postautor: kowalus » 02 lis 2018, 16:43

Witam, zamierzam kupic mieszkanie w innej inwestycji Startu i w prospekcie informacyjnym mam informacje o sluzebnosci w postaci montazu reklamy na elewacji i dachu budynku na rzecz Startu. Znalazlem na stronie https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11133 ze jest to praktyka niezgodna z prawem. Co ciekawe, w KW nie ma jeszcze tej sluzebnosci. Czy w Panstwa umowach deweloperskich rowniez Start zawarl tego typu sluzebnosc? Jak Panstwo do niej podeszliscie? Jak ogolnie oceniacie tego dewelopera?

Rowniez zapis, ze pow mieszkania moze roznic sie w granicach 2% wg UOKIK jest niezgodna z prawem.



Wróć do „Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości