Odbiór mieszkania od dewelopera / na co zwrócić uwagę przy odbiorze - Enklawa Rodzinna

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Enklawa Rodzinna, za którą odpowiada deweloper Start. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Natalia
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2018, 17:32

Odbiór mieszkania od dewelopera / na co zwrócić uwagę przy odbiorze - Enklawa Rodzinna

Postautor: Natalia » 31 lip 2018, 8:32

Chciałam zapytać czy wy będziecie mieli fachowca przy odbiorze mieszkania który oceni całość wykończenia itp. ?? Jeśli tak to może jest ktoś w stanie mi kogoś polecić :)


Nowy
Posty: 1691
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Odbiór mieszkania od dewelopera / na co zwrócić uwagę przy odbiorze - Enklawa Rodzinna

Postautor: Nowy » 31 lip 2018, 10:38

O odbiorach mieszkań od dewelopera warto poczytać w tej części forum, są firmy oferujące takie usługi, ale wiele osób robi to też na własną rękę. Trzeba przede wszystkim sprawdzić:

1) Kąty oraz płaszczyzny, czy tam gdzie ma być 90 stopni tyle jest oraz czy zachowane są piony i poziomy, zwłaszcza tam, gdzie planowane są meble.
2) Warto sprawdzić czy wentylacja działa, można mieć do tego specjalne urządzenie, ale można do niej przyłożyć np. zapalniczkę i zobaczyć co się dzieje z płomieniem.
3) Dobrze byłoby sprawdzić, czy w gniazdkach jest prąd (o ile już go podłączono), czyli dobrze zabrać jakąś lampkę ze sobą.
4) Sprawdzić czy nie ma wilgoci na ścianach podłogach (jako plamy), choć są też do tego specjalne urządzenia.
5) Metraż mieszkania, to wiadomo (o ile nie ma w nim jakiś krągłości, krzywizn, to powinno pójść prosto.
6) Dobre sprawdzić okna, czy nie ma na nich rys, pęcherzyków na szybach itp., czy ościeżnice i drzwi nie są podrapane.

Moim zdaniem nie ma sensu przy tych temperaturach badanie kamerą termowizyjną, bo to jest dobre, ale kiedy na zewnątrz są niskie temperatury i da się znaleźć mostki termiczne. Teraz w mieszkaniu i poza nim jest podobnie, więc nie bardzo widać, gdzie ściany są zimniejsze. Warto też zadbać o to, aby wszystkie wady były wpisane do protokołu, czyli mieć je na piśmie.

Ale wiadomo, wszystko zależy od indywidualnych preferencji, w każdym razie powodzenia na odbiorach, żadnych usterek i szybkiej parapetówki :)Wróć do „Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość