Odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Czyżewskiego 1 Convector Development

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Czyżewskiego 1, za którą odpowiada Convector Development. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Ken
Posty: 9
Rejestracja: 02 mar 2018, 20:03

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Czyżewskiego 1 Convector Development

Postautor: Ken » 11 wrz 2018, 21:03

Odebrałem mieszkanie w kl IV. Wszystko OK. Były usterki, ale drobne, do poprawy. Całość trzeba przyznać b. ładnie wykonana. Ściany równe, kąty proste, wylewka wręcz na idealna. Rzeczoznawca był b. pozytywnie zaskoczony. Kierownik - pełen profesjonalizm, przyjaźnie ustosunkowany do klienta, usterki uzgadniane bez dyskusji. Miejsce garażowe jeszcze nie odebrane, gdyż garaż jest dopiero malowany i wykańczany. Wg informacji z biura realny termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie to koniec października.


Dumel
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2017, 19:46

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Czyżewskiego 1 Convector Development

Postautor: Dumel » 11 wrz 2018, 21:10

Ken pisze:Odebrałem mieszkanie w kl IV. Wszystko OK. Były usterki, ale drobne, do poprawy. Całość trzeba przyznać b. ładnie wykonana. Ściany równe, kąty proste, wylewka wręcz na idealna. Rzeczoznawca był b. pozytywnie zaskoczony. Kierownik - pełen profesjonalizm, przyjaźnie ustosunkowany do klienta, usterki uzgadniane bez dyskusji. Miejsce garażowe jeszcze nie odebrane, gdyż garaż jest dopiero malowany i wykańczany. Wg informacji z biura realny termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie to koniec października.
Możesz powiedzieć z czym był problem? Jutro odbieram i chciałbym wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę... Z ścianami i kątami to tego się spodziewałem gdyż w budynku A było ponoć też bardzo dobrze.. Pozdrawiam

Ken
Posty: 9
Rejestracja: 02 mar 2018, 20:03

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Czyżewskiego 1 Convector Development

Postautor: Ken » 11 wrz 2018, 21:55

Jak wynajmiesz rzeczoznawcę, to on ma checkliste i sprawdza po kolei. Ściany i wylewki wiadomo - łata, poziomie. Okna są czyste, umyte, więc łatwo sprawdzić szyby. U mnie była jedna do wymiany (wymienią tylko szybę, a nie okno), grzejnik lekko obity też do wymiany. Uszkodzenia powłok lakierniczych okien i barierek są do naprawy, Zwróć uwagę, aby gniazda elektr. w aneksie kuchennym były na jednym poziomie, gdyż to na płytkach będzie widać. Poza tym zamykanie się drzwi wejść. powinno iść lekko, bez zacięć, w przeciwnym razie wyregulują. Wylewki i tynki były b. suche - ok. 0,5%. Instancji elektr. nie sprawdzisz, gdyż nie ma liczników prądu. Dodatkowo rzeczoznawca zrobi ci dokładny obmiar, u mnie zgadzało się to z obmiarem powykonawczym do drugiego miejsca po przecinku. Dodam, że za rzeczoznawcę zapłaciłem 300zł.


Domiś
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:09

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Czyżewskiego 1 Convector Development

Postautor: Domiś » 16 wrz 2018, 9:24

I jak tam kolejne odbiory? Czy wszystko było OK? My pewnie do końca września będziemy czekać.

Dumel
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2017, 19:46

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Czyżewskiego 1 Convector Development

Postautor: Dumel » 16 wrz 2018, 18:39

My już po odbiorze.. Powiem tak że nie obyło się bez mankamentów.. ale bez tragedii. Głównie uszkodzenia mechaniczne. Sciany proste wylewki również,wilgotność w normie.. Brak możliwości sprawdzenia elektryki co trzeba zaznaczyć w protokole. Klatka schodowa to wciąż budowa i nie wygląda zbyt estetycznie. Z tego co widziałem to bardzo mało mieszkań oddanych w klatce 4 i dużo robotników wykonawcy. W 3 klatce też się niewiele dzieje.. Jeżeli chodzi o odbiory jak masz pojęcie techniczne i potrafisz opanować emocje to bez problemu samemu odbierzesz i wylapiesz co jest do poprawek jeżeli nie to można skorzystać z pomocy jak kolega wyżej.. Garaż nie odebrany gdyż nie jest skończony..

Dumel
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2017, 19:46

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Czyżewskiego 1 Convector Development

Postautor: Dumel » 17 wrz 2018, 22:11

Dumel pisze:My już po odbiorze.. Powiem tak że nie obyło się bez mankamentów.. ale bez tragedii. Głównie uszkodzenia mechaniczne. Sciany proste wylewki również,wilgotność w normie.. Brak możliwości sprawdzenia elektryki co trzeba zaznaczyć w protokole. Klatka schodowa to wciąż budowa i nie wygląda zbyt estetycznie. Z tego co widziałem to bardzo mało mieszkań oddanych w klatce 4 i dużo robotników wykonawcy. W 3 klatce też się niewiele dzieje.. Jeżeli chodzi o odbiory jak masz pojęcie techniczne i potrafisz opanować emocje to bez problemu samemu odbierzesz i wylapiesz co jest do poprawek jeżeli nie to można skorzystać z pomocy jak kolega wyżej.. Garaż nie odebrany gdyż nie jest skończony..
wygląda na skończony ale pracują tam jacyś elektrycy i
podobno potrwa to jeszcze 2 tyg..

michur
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2018, 21:53

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Czyżewskiego 1 Convector Development

Postautor: michur » 02 gru 2018, 21:47

Sąsiedzi! Zwracam się z pytaniem o jakość tynków w Waszych lokalach.

Tak sobie dłubię w moim M i dotarłem do etapu malowania ścian. Od początku plan był taki, żeby malować to co zastałem - tynki wyglądały mi na całkiem przyzwoite. Niestety, po podświetleniu ich halogenem doznałem rozczarowania, ba, załamki... Te tynki gipsowe to niestety obraz nędzy i rozpaczy: nierówne, podrapane podczas przeszlifowania (przez wykonawcę), pełno na nich "fal", śladów poprawek. Przy próbie malowania nie raz warstwy się jakby rozspajały (część tynku zostaje na wałku, część na sianie obok ;().
Zastanawiam się czy to nie podlega po pod usterkę i naprawę gwarancyjną. Jak to wygląda u Was?
Dla porównania mam tynki robione w domu - też nie są idealne, ale przy tych z mieszkania to "lustro" - jakościowa przepaść.

Dumel
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2017, 19:46

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Czyżewskiego 1 Convector Development

Postautor: Dumel » 05 gru 2018, 19:47

michur pisze:Sąsiedzi! Zwracam się z pytaniem o jakość tynków w Waszych lokalach.

Tak sobie dłubię w moim M i dotarłem do etapu malowania ścian. Od początku plan był taki, żeby malować to co zastałem - tynki wyglądały mi na całkiem przyzwoite. Niestety, po podświetleniu ich halogenem doznałem rozczarowania, ba, załamki... Te tynki gipsowe to niestety obraz nędzy i rozpaczy: nierówne, podrapane podczas przeszlifowania (przez wykonawcę), pełno na nich "fal", śladów poprawek. Przy próbie malowania nie raz warstwy się jakby rozspajały (część tynku zostaje na wałku, część na sianie obok ;().
Zastanawiam się czy to nie podlega po pod usterkę i naprawę gwarancyjną. Jak to wygląda u Was?
Dla porównania mam tynki robione w domu - też nie są idealne, ale przy tych z mieszkania to "lustro" - jakościowa przepaść.

Witam.. ja u siebie od początku zakładałem że trzeba będzie robić gładzie, gdyż spodziewałem się jak to będzie wyglądać. Najlepiej jest całość przejechać 2 razy gotową masą z wiadra typu Śmig, Master Mas itp wychodzi idealnie;) Nie oszukujmy się cudów nie ma po tynkach maszynowych 3 kategorii ;/ Ostatnio bylem u znajomego w Ny na Wrocławskiej też pomalował bez gładzi i teraz wszystko szpachluje bo wyszło tragicznie pomimo tego że pomalował na biało.. tak że dobrze się zastanów bo szkoda dwa razy robić to samo ;) Pozdrawiam


Dumel
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2017, 19:46

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Czyżewskiego 1 Convector Development

Postautor: Dumel » 02 lis 2019, 16:42

I jak tam sąsiedzi zaopatrujecie się na propozycje wspólnoty dotyczacej założenia monitoringu na Czyzewskiego?

adamski
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2021, 9:56

Re: Odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Czyżewskiego 1 Convector Development

Postautor: adamski » 25 cze 2021, 11:02

Dumel pisze: Możesz powiedzieć z czym był problem? Jutro odbieram i chciałbym wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę... Z ścianami i kątami to tego się spodziewałem gdyż w budynku A było ponoć też bardzo dobrze.. Pozdrawiam


Hey Dumel - widzialem ze masz tutaj klika postow na temat Convectora. Z tych ostatnich wynika ze juz mieszkanie 2018 odebrales. Szukam opinii o Convectorze poniewaz rozwazam kupic od nich mieszkanie. Moje pytanie - moze mi pomozesz - w tym jest, jak rzetelny jest Convector i czy byly jakies problemy z umowa, tzn. ze gdzies wiecej pieniedzy chcial wyciagnac itd.? A jak inwestycje mieszkaniowe dotad w sensie jakosci ostatnich przez Convectora zbudowanych domow?

Dzieki
Adamski



Wróć do „Czyżewskiego 1 Kraków od Convector Development - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość