Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Supernova Kraków (Lema 15), za którą odpowiada deweloper Cordia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
biongoo
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:09

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: biongoo » 27 maja 2019, 19:13

Witam również wszystkich szanownych sąsiadów z bloku C :D Był ktoś już może z Państwa na "wizytach" i posiada jakieś fotografie? :)


Dag
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:00

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: Dag » 27 maja 2019, 22:07

Witam,

Ja byłam. Na wstępie muszę zmartwic co niektórych że oficjalnie zdjęć nie można robić a jak ktoś zrobi to lepiej nie udostępniać...
Co do wrażeń ja byłam w bardzo brzydki, mokry dzień więc automatycznie trochę jest inny odbiór niż w piękny słoneczny ;)
Pierwsza moja obawa była czy mieszkania od strony parku/ drzew nie będą zbyt ciemne (coś za coś) ale nie ma chyba tragedii.
Co do wykonania napewno znajdzie się parę uwag i poprawek.
No i ostrzegam tych co nie mają zbyt dużego doświadczenia w kupnie mieszkań że często na planie mieszkania wydają się większe niż w realu. Planuje się dużo a później trochę trzeba zmienić założenia.
To moje ogólne uwagi ale niestety nie mam jakichś rewelacji typu że jest beznadziejnie lub mega super bo w moim odczuciach jest poprostu dobrze ale mogloby być lepiej. ;)

Anna1234
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2019, 12:14

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: Anna1234 » 31 maja 2019, 17:46

Ja byłam dziś. Blok AB. Mieszkania ładne, równe wylewki, równe ściany. U mnie dużo światła. Nie podobają mi się jedynie niskie plotki, będzie trzeba samemu ogrodzić, wysokość 50 cm jest średnio bezpieczna. Ale to detal. Mieszkanie samo w sobie ładnie zrobione i przestronne.


ixi
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:03

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: ixi » 01 cze 2019, 17:07

Witaj Anna
Cieszy fakt , że mamy świeże informacje z pierwszej ręki na temat wykończenia :)

co do wysokości siatki..
Grodzenie osiedli nie wpływa na bezpieczeństwo :)
Troszeczkę oddziela działkę od reszty aby pokazać gdzie jest jakaś granica , której nie można przekraczać.. czy to siatka 100 cm czy 250cm to nie stanowi zadnej przeszkody dla złodzieja , nawet gdyby była pod napięciem :DDD
Te metrowe (czy tam nieco wyższe) , które zaproponowała Cordia wg mnie są ok bo nie rzucają się w oczy.. podnosząc je możesz sobie zepsuć widok..

W Polsce grodzi się osiedla aby ludzie czuli się ekskluzywnie / bezpiecznie.. to trochę tak jak parawany nad Bałtykiem..


Sporo się pisze o takich grodzeniach osiedli od lat..
badania.net/osiedla-grodzone-bezpieczenstwo-czy-izolacja/
wyborcza.biz/biznes/1,147758,20048958,zalety-i-wady-osiedli-zamknietych.html
www.rp.pl/Bezpieczenstwo/309129905-Grod ... azane.html
bezprawnik.pl/grodzenie-osiedli-absurd/
www.reo.pl/osiedle-zamkniete-wady-piotr-wojcik/

pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 02 cze 2019, 13:00

Anna1234 pisze:Ja byłam dziś. Blok AB. Mieszkania ładne, równe wylewki, równe ściany. U mnie dużo światła. Nie podobają mi się jedynie niskie plotki, będzie trzeba samemu ogrodzić, wysokość 50 cm jest średnio bezpieczna. Ale to detal. Mieszkanie samo w sobie ładnie zrobione i przestronne.

Zmienić ogrodzenie we własnym domu można, ale na takim osiedlu niestety przyjmujesz to co jest w projekcie i wszelkie modyfikacje indywidualne nie wchodzą w grę - co w sumie ma sens, bo jest jednolity wygląd całości.

Anna1234
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2019, 12:14

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: Anna1234 » 03 cze 2019, 9:13

oczywiscie, ze mozna - chyba, że jako wspólnocie będzie wam to przeszkadzac...jasne ze nie wywali się płotu na 2 m, tylko max 1.4 tak - jaki przyrost docelowy maja miec żywopłoty. 50 cm - jest bardzo niebezpieczne dla dzieci - ktore posiadam. A wyobraz sobie, ze mieszkasz na parterze i masz kota, a sasiad psa...;)
Ach, bo oczywiście nie chodzi mi o zmiane ogrodzenia całego osiedla- chyba nie byłam precyzyjna- tylko wydzielonych ogródków lokatorskich.

QraKRK
Posty: 14
Rejestracja: 09 kwie 2019, 20:41

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: QraKRK » 03 cze 2019, 10:40

Anna1234 pisze:oczywiscie, ze mozna - chyba, że jako wspólnocie będzie wam to przeszkadzac...jasne ze nie wywali się płotu na 2 m, tylko max 1.4 tak - jaki przyrost docelowy maja miec żywopłoty. 50 cm - jest bardzo niebezpieczne dla dzieci - ktore posiadam. A wyobraz sobie, ze mieszkasz na parterze i masz kota, a sasiad psa...;)
Ach, bo oczywiście nie chodzi mi o zmianę ogrodzenia całego osiedla- chyba nie byłam precyzyjna- tylko wydzielonych ogródków lokatorskich.


Podpisuje się pod tym co pisze Anna1234. Tez mam mieszkanie na parterze i tez będę dążył do tego żeby ogrodzenie żywe czy siatka miało przynajmniej 100 cm -120 cm wysokości. Mam male dziecko i mieszkanie z ogródkiem było zakupione specjalnie pod nie. Ma być bezpiecznie ale nie kolidować z otoczeniem.

:)

pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 03 cze 2019, 13:07

Tak jak pisałem - oboje potrzebujecie zgody pisemnej zarządu / wspólnoty, przed postawieniem płotu (a nie post factum). Dla jednego bezpieczeństwo to 2 metrowy płot, a dla sąsiada wyżej to niebezpieczeństwo - np. łatwiej dostać się na jego balkon, itp. Osobiście mieszkam na II piętrze i nawet 2 metrowe płotki nie mają dla mnie znaczenia jeśli się w miare komponują estetycznie z resztą. Zobaczcie sobie dyskusje na temat ogrodzeń na innych krakowskich osiedlach viewtopic.php?t=2595 - tutaj np. jest dyskusja o wysokości siatki, jedni chcą wyżej (żeby kosiarka wjeżdżała), inni chcą niżej - i w tym cały jest ambaras... Musi to wszystko być uregulowane i jest.


QraKRK
Posty: 14
Rejestracja: 09 kwie 2019, 20:41

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: QraKRK » 03 cze 2019, 13:29

pawel111 pisze:Tak jak pisałem - oboje potrzebujecie zgody pisemnej zarządu / wspólnoty, przed postawieniem płotu (a nie post factum). Dla jednego bezpieczeństwo to 2 metrowy płot, a dla sąsiada wyżej to niebezpieczeństwo - np. łatwiej dostać się na jego balkon, itp. Osobiście mieszkam na II piętrze i nawet 2 metrowe płotki nie mają dla mnie znaczenia jeśli się w miare komponują estetycznie z resztą. Zobaczcie sobie dyskusje na temat ogrodzeń na innych krakowskich osiedlach viewtopic.php?t=2595 - tutaj np. jest dyskusja o wysokości siatki, jedni chcą wyżej (żeby kosiarka wjeżdżała), inni chcą niżej - i w tym cały jest ambaras... Musi to wszystko być uregulowane i jest.


Ok. Spokojnie. Tak jak pisałem mnie wystarczy ta roslinnosc ktora obsadzili i niech sobie rosnie. Bedzie miala metr wysokosci i jest ok. Nie ma potrzeby stawiania "płotu".
Poki co luzno sobie tutaj rozmawiamy i nie widze potrzeby wprowadzania agresywnego tonu to tego wątku.

ixi
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:03

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: ixi » 03 cze 2019, 13:39

Ja osobiscie sądze ze takie grodzenie się to przesada..
nawet nie chodzi mi o konkretny przypadek Lema 15 ale ogólnie zamknietych osiedli.. zaznaczyc metrowym ogrodzeniem czy zywopłotem - ok.. fajnie moze wygladac.. a nie jak getto ogrodzic 2 metrowym murem/siatką..

pisze ogólnie o moich odczuciach na temat grodzenia się , nie wnikam nawet o zasadność tych ogrodzeń bo każdy z nas ma swoje racje



Wróć do „Supernova (Lema 15) Kraków od Cordia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość