Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Supernova Kraków (Lema 15), za którą odpowiada deweloper Cordia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Cordianin
Posty: 22
Rejestracja: 16 gru 2018, 13:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: Cordianin » 05 cze 2019, 21:23

Kolejne zdjęcia.
Załączniki
P_20190601_150755_SRES.jpg
P_20190601_150755_SRES.jpg (135.06 KiB) Przejrzano 9468 razy
P_20190601_151411_SRES.jpg
P_20190601_151411_SRES.jpg (136.61 KiB) Przejrzano 9468 razy
P_20190601_151401_SRES.jpg
P_20190601_151401_SRES.jpg (87.69 KiB) Przejrzano 9468 razy


lotny
Posty: 63
Rejestracja: 28 wrz 2018, 0:08

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: lotny » 06 cze 2019, 9:53

Super, dzięki za zdjęcia, widać, że na budowie dobrze się dzieje, co mnie bardzo cieszy, i nawet zagospodarowanie terenu już jest częściowe. To logo na elewacji mogliby sobie odpuścić, myślicie, że będą płacić wspólnocie za udostępnienie przestrzeni pod reklamę.

pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 06 cze 2019, 10:46

Odziom pisze:Ja bym wolał żebyśmy się skupili na sąsiadującej działce z nami i jakie wobec niej plany ma miasto. I ewentualnie zacząć składać jakieś ciekawe propozycje, typu włączenie jej do parku lotników ;) Na razie są tak dzikie działki, które szpecą strasznie obraz całego osiedla. Rozmawiałem z jednym z "właścicieli" i powiedział że w tamtym miesiącu miała być jakaś komisja która miała zadecydować co dajel będzie się działo z tym terenem. Jeżeli tam się wybuduje kolejne osiedle, to dopiero wtedy będzie ciekawie z pomysłami na odgrodzenie się od nowych sąsiadów :D

Skoro działka pod naszą inwestycję nie została włączona do parku (tak jak dewelopment Grupy Matejek z drugiej strony), to najprawdopodobniej reszta tego 'skrawka' - obecny teren działek i bezpośrednie ich sąsiedztwo zostanie zabudowane. Gdzieś na planach widziałem informację, że będą tam budynki usługowo-handlowe. W biurze sprzedaży oczywiście mówią, że tam ma być 'zieleń miejska' ale są nieprecyzyjni o którą de facto działkę chodzi ;). Mieszkałem już na osiedlu sąsiadującym z zaniedbanymi działkami, gdzie działkowicze trzymali stare opony, zużyte lodówki i były rozwalające się szopy - osiedle nazywa się 'Ogrody Chałupnika' i jest niedaleko Supernovej w sumie, ul. Kazimierza Chałupnika 12. Wizualnie sytuacja była komiczna - bloki zostały wbudowane w bezpośrednie sąsiedztwo tych działek - niektóre sąsiadowały ze ścianą bloku w odległości kilku metrów i oddzielone były siatką jak całe osiedle, wysokości 180 cm. Wiele razy widać było dziadków w galotkach z bebechem na wierzchu pijących sobie piwerko i układających swe zgromadzone, zardzewiałe skarby i stare opony - czasem palących śmieci, liście, i cokolwiek im tam się uzbierało. Działki do tej pory są, a lokalizacja jest naprawdę na wagę złota i te relikty PRL'u - ''ogródki działkowe'' - z jakichś powodów prawnych nie zawsze mogą być zrównane z ziemią i zagospodarowane zgodnie ze wzrostem i rozwojem miasta, a użytkowane są przez swych 'właścicieli' nieraz parę razy w roku, a często w ogóle zapomniane, bo babcia chora i już grabić nie może. Ja bym się nie zdziwił, jakby te działki tam zostały, właśnie tak jak przy 'Ogrodach Chałupnika', a jeśli status prawny pozwala je zrównać z ziemią i zabudować, to najpewniej tak się stanie, na szczęście nie będzie to stacja paliw - bo jest już kawałek dalej ;). Działka dalej w stronę parku aż się prosi o kolejne bloki.


pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 06 cze 2019, 10:53

lotny pisze:Super, dzięki za zdjęcia, widać, że na budowie dobrze się dzieje, co mnie bardzo cieszy, i nawet zagospodarowanie terenu już jest częściowe. To logo na elewacji mogliby sobie odpuścić, myślicie, że będą płacić wspólnocie za udostępnienie przestrzeni pod reklamę.


Mowa o logo jest w umowie, sprzedaż apartamentów nadal trwa - więc mogą być i większe reklamy zgodnie z umową. W sumie nie jest źle, że deweloper nie wstydzi się swojego projektu i firmuje go swoim brandem.

Nabywca wyraża zgodę aby Deweloper – do czasu zakończenia sprzedaży wszystkich lokali realizowanych w ramach Przedsięwzięcia Deweloperskiego na Nieruchomości, a w zakresie opisanym niżej również po jego zakończeniu – zainstalował na własny koszt i utrzymywał na terenie nieruchomości wspólnej - przez co należy rozumieć także elewację Budynków, okna, balkony - nośniki reklamowe Dewelopera informujące o procesie sprzedaży, o wymiarach i lokalizacji według uznania Dewelopera, przy czym zakres wykorzystania nieruchomości wspólnej na zainstalowanie tych nośników nie będzie przekraczał miary niezbędnej do zrealizowania celu, jakiemu mają one posłużyć, a nadto nie będzie obejmował Lokalu. Deweloper, po zakończeniu procesu sprzedaży, zdemontuje na własny koszt nośniki reklamowe, o których mowa powyżej, z zastrzeżeniem, że Nabywca wyraża zgodę na to, aby także po zakończeniu sprzedaży na Nieruchomości pozostał nośnik reklamowy Dewelopera o treści „SUPERNOVA by Cordia” uzupełniony o logotyp, o łącznych wymiarach około 254 cm szerokości na 240 cm wysokości, zlokalizowany przy bramie wjazdowej na teren Nieruchomości. Nabywca wyraża również zgodę na to, aby po zakończeniu sprzedaży pozostał nośnik reklamowy dewelopera wskazujący adres Nieruchomości o treści „LEMA 15”, o wymiarach około 208 cm szerokości na 68 cm wysokości, zlokalizowany przy bramie wjazdowej na teren Nieruchomości

Odziom
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2017, 16:03

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: Odziom » 06 cze 2019, 12:59

Według planu:
http://planowanie.um.krakow.pl/bppzoom/index.php?ID=361
na szczęście jak już coś powstanie to do takiej samej wysokości jak nasze bloki :) A i procent zieleni też musi się zgadzać, więc siłą rzeczy też będzie ładne osiedle. Pytanie tylko jak oni tam dojadą, bo raczej Arena nie będzie taka miła żeby udostępniać swoją drogę. W takim wypadku te dzikie działki koło nas na pewno zostaną zrównane z ziemią. Podobnie jak to się stało z działkami po przeciwnej stronie areny. Chyba że to tam właśnie ma być hotel arenowski... Pożyjemy zobaczymy :D

ciotka Eulalia
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2019, 16:43

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: ciotka Eulalia » 16 cze 2019, 17:02

Witam,
Zdecydowanie odkupię miejsce postojowe lub nawet garażowe, osoby które dysponują a nie potrzebują proszę o kontakt na priv.

ixi
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:03

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: ixi » 18 cze 2019, 16:27

Szkoda , że deweloperzy nie myślą aby zapewnić co najmniej jedno miejsce postojowe dla jednego mieszkania. Tam w okolicy nie da się zaparkować na chodniku jak to bywa na wielu osiedlach więc nie wiem co zrobią osoby bez garaży lub większą ilością samochodów .. pozostaje im hulajnoga albo parkingi okolicznych marketów :)

Tutaj chodzi o kasę za m2 mieszkań a nie zielone przestronne ogródki czy parkingi. Jakby prawo nie regulowało wspolczynnika miejsc parkingowych do 0,6 to pewnie połowa osiedli w Krakowie nie mialaby parkingow :D haha Dorbze chociaż ze od poczatku 2018 poszerzyli o 20 cm wielkosc miesjca parkingowego. Czasy gdy prawo było tworzone pod wąskie maluchy dawno minęły :)

W Warszawie wiele nowych osiedli ma dla swoich mieszkańców 2 miejsca parkingowe - wiecie w jaki sposób to zrobili ? Miejsca są nieco mniej wygodne bo jedno za drugim (aby wyjechac pierwszym samochodem trzeba uprzednio wyjechac pierwszym albo zaparkowac w odpowiedniej dla siebie konfiguracji ) - takie rozwiązanie zwiększa ilość miejsc parkingowych i jednocześnie ogranicza pwierzchnie potrzebną do manewrowania/dojazdu do miejsca)


Skoro Cordia nie pozwala robic zdjec podczas wizytacji osiedla to moze sami by łaskawie wrzucili na stronę jakas aktualizację bo ostatnia fotorelacja na odczep sie miala miejsce ponad 3 miesiace temu.


Panie Michale M. niech Pan tam pogoni kogo trzeba w cordia.. bo wiem że czytacie to forum..

pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 20 cze 2019, 19:24

ixi pisze:Szkoda , że deweloperzy nie myślą aby zapewnić co najmniej jedno miejsce postojowe dla jednego mieszkania. Tam w okolicy nie da się zaparkować na chodniku .....

Skoro Cordia nie pozwala robic zdjec podczas wizytacji osiedla to moze sami by łaskawie wrzucili na stronę jakas aktualizację bo ostatnia fotorelacja na odczep sie miala miejsce ponad 3 miesiace temu.


Gorzkie żale, przybywajcie, serca nasze przenikajcie.


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: kwk » 20 cze 2019, 20:51

ixi pisze:Szkoda , że deweloperzy nie myślą aby zapewnić co najmniej jedno miejsce postojowe dla jednego mieszkania.

to nie jest wina deweloperow tylko tego ze ludzie i tak kupuja

ixi
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:03

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: ixi » 21 cze 2019, 16:10

pawel111 wez sie przedstaw z nazwiska i powiedz gdzie bedziesz mieszkał zebym widział kogo omijac łukiem na osiedlu.. mam nadzieje ze nie bedziesz mieszkał kolo mnie bo za takie dobre sąsiedztwo dziekuje serdecznie. Jak ktos bedzie mocno sie pienił na spotkaniu wspólnoty to podejrzewam, że wiem kto to bedzie - na kazdym osiedlu znajdzie sie taki cwaniak-mądrala-wyrocznia , ktory co chwila sie kogoś czepia. Dla mnie takie teksty to zwykłe prostactwo/buractwo. Zanim cos walniesz to zastanow sie chłopie dwa razy w jakim celu to robisz !!! To tylko psuje krew na forum i nic nie wnosi !

Nie podoba sie - nie czytaj.
Pokazalem jak jest na innych osiedlach np Wawie, jakie mamy prawo i jak robia deweloperzy a żale to sobie schowaj do kieszeni



Wróć do „Supernova (Lema 15) Kraków od Cordia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość