Organizacja wspólnoty mieszkaniowej / wspólnt mieszknaiowych na os. Supernova

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Supernova Kraków (Lema 15), za którą odpowiada deweloper Cordia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
lotny
Posty: 63
Rejestracja: 28 wrz 2018, 0:08

Organizacja wspólnoty mieszkaniowej / wspólnt mieszknaiowych na os. Supernova

Postautor: lotny » 01 lis 2018, 19:52

Mam pytanie, w sumie to chyba przeoczyłem tą kwestię, ale może ktoś się orientuje, jaka będzie organizacja wspólnoty mieszkaniowej na osiedlu Supernova / Lema 15. Czy każdy blok będzie stanowił odrębną wspólnotę mieszkaniową, czy całe osiedle będzie jedną wspólnotą mieszkaniową. Ktoś orientuje się może, jak ma na w przyszłości wyglądać? To o tyle ważne, że im większa wspólnota, tym trudniej się dogadać, z jednej strony. Z drugiej strony, osiedle to pewna całość i dobrze by było, gdyby nie było tak, że każda wspólnota działa tylko z myślą o sobie, w oderwaniu od całości osiedla.


pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Organizacja wspólnoty mieszkaniowej / wspólnt mieszknaiowych na os. Supernova

Postautor: pawel111 » 03 lis 2018, 12:03

wg. mnie całe osiedle.. przecież są tereny wspólne, które trzeba utrzymywać i można wspólnie z nich korzystać - wiaty rowerowe, ścieżki, jakaś zieleń, oświetlenie, droga dojazdowa, ławeczki, itd.

W3c
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2018, 23:41

Re: Organizacja wspólnoty mieszkaniowej / wspólnt mieszknaiowych na os. Supernova

Postautor: W3c » 14 gru 2018, 23:57

Zdecydowanie prościej byłoby aby każdy budynek miał osobną wspólnotę ale będzie drożej..
Prościej w sensie ze łatwiej podjąć uchwały. Generalnie wielu olewa zebrania wspólnot. Zapewne bedzie jedna wspólnota dla całego osiedla bo co to 180 mieszkań :)



Wróć do „Supernova (Lema 15) Kraków od Cordia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości