Światła Tauron Areny / uciżąliwość Tauron Areny dla osiedla Lema 15 (Supernova)

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Supernova Kraków (Lema 15), za którą odpowiada deweloper Cordia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
korczak
Posty: 53
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:47

Światła Tauron Areny / uciżąliwość Tauron Areny dla osiedla Lema 15 (Supernova)

Postautor: korczak » 26 sty 2019, 13:56

Widzieliście jak tam jest jasno gdy świeci się Arena ? Białe elewacje będą roznosić światło po osiedlu niczym lustra. Słyszałem wiele złego od mieszkańców drugiej strony tj. z ul. Dąbska - oddaleni ale też jest źle. Sprawy imprez w Arenie i tego co się tam dzieje już nie poruszam.
Ostatecznie się nie zdecydowałem, chyba że mieszkania byłyby po max 4k. nie za 8k.... to swojego rodzaju kamikadze...

Podziwiam za odwagę !!


Carved
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2018, 10:28

Re: Światła Tauron Areny / uciżąliwość Tauron Areny dla osiedla Lema 15 (Supernova)

Postautor: Carved » 26 sty 2019, 20:33

korczak pisze:Widzieliście jak tam jest jasno gdy świeci się Arena ? Białe elewacje będą roznosić światło po osiedlu niczym lustra. Słyszałem wiele złego od mieszkańców drugiej strony tj. z ul. Dąbska - oddaleni ale też jest źle. Sprawy imprez w Arenie i tego co się tam dzieje już nie poruszam.
Ostatecznie się nie zdecydowałem, chyba że mieszkania byłyby po max 4k. nie za 8k.... to swojego rodzaju kamikadze...

Podziwiam za odwagę !!

Widzisz tutaj gdzieś światło z areny(mała podpowiedź - świeciła wtedy na różowo)? Kwestia w którym miejscu ktoś ma kupione mieszkanie i tyle. Zresztą nie rozumiem tego problemu, montujesz rolety/zasłony blackout na noc. Co do imprez to co takiego strasznego tam się dzieje?

Obrazek

Obrazek

Obrazek


snusbob pisze:Kilka pytan na start:
1. Czy wie ktos kiedy mozna bedize wejsc na budowe zeby obejrzec mieszkanie od wewnatrz?

Niestety na to pytanie odpowiedź którą ciągle słyszę brzmi - nie można i nie wiadomo kiedy będzie można...

Cordianin
Posty: 22
Rejestracja: 16 gru 2018, 13:05

Re: Światła Tauron Areny / uciżąliwość Tauron Areny dla osiedla Lema 15 (Supernova)

Postautor: Cordianin » 27 sty 2019, 21:28

Tutaj prezentuje drugą stronę osiedla od parku, żeby był komplet jeśli chodzi o nocną wizje lokalną :D Faktycznie z tej strony z różowym światłem z areny jest gorzej widać na elewacji jak się rozchodzi różowa poświata, ale sprawa głównie dotyczy pierwszych mieszkań od areny tych narożnych. Czym dalej to jest lepiej, co też widać na dołączonych zdjęciach, zresztą sami zobaczcie.


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Światła Tauron Areny / uciżąliwość Tauron Areny dla osiedla Lema 15 (Supernova)

Postautor: Krakus44 » 27 sty 2019, 21:51

Swiatlo to jeszcze pol biedy. Znajac aktualne trendy w jakim celu kupuje sie obecnie mieszkania to podejrzewam ze co najmniej co trzecie mieszkanie bedzie kupione na wynajem krotkoterminowy, wlasnie dla przybywajacych do Krakowa na koncerty. Idealne miejsce w tym wypadku. Tyle, ze nie dla zwyklych tam mieszkajacych rodzin. Najpierw halas samochodow zjezdzajacych sie na event, potem huk koncertow a potem libacje do bialego rana ucieszonych u uczestnikow. Podejrzewam ze wielu kupujacych na cele prywatne skusilo sie bliskoscia komunikacji i nibyParkiem, ale w tym wypadku to raczej ironiczna nazwa.

Cordianin
Posty: 22
Rejestracja: 16 gru 2018, 13:05

Re: Światła Tauron Areny / uciżąliwość Tauron Areny dla osiedla Lema 15 (Supernova)

Postautor: Cordianin » 27 sty 2019, 22:32

Nie dramatyzujmy nie jest tak znowu strasznie. Mieszkania na wynajem sprzedają się praktycznie na każdym osiedlu, więc to nie jest nic nadzwyczajnego. Eventy co weekend będą w arenie, ale nie kończą się przecież w środku nocy, tylko do 22-giej. Libacje na mieszkaniu hmmm....tutaj nie ma reguły teraz mieszkam niby na spokojnym osiedlu, a za ścianą wprowadzili się studenci i w każdy weekend chyba organizują "piżama party" :roll: także możecie sobie wyobrazić uciążliwość tego zjawiska. Samochody akurat parking w sąsiedztwie areny jest tylko dla pojazdów uprzywilejowanych i z identyfikatorami arm, przypomnę, że ulica przy arenie jest wyłączona z jakiegokolwiek ruchu drogowego.

korczak
Posty: 53
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:47

Re: Światła Tauron Areny / uciżąliwość Tauron Areny dla osiedla Lema 15 (Supernova)

Postautor: korczak » 29 sty 2019, 22:15

Co do światła byłbym daleko ostrożny.... jednak rzeczywiście widać, że najbliższe mieszkania będą mieć gorzej, dalsze będą nieco osłonięte.

Zgadzam się, wynajem jest wszędzie, tego nie unikniemy, a libacje i dalsze skutki uboczne to już kwestia poza wątkiem głównym

Odziom
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2017, 16:03

Re: Światła Tauron Areny / uciżąliwość Tauron Areny dla osiedla Lema 15 (Supernova)

Postautor: Odziom » 30 sty 2019, 8:22

korczak pisze:Widzieliście jak tam jest jasno gdy świeci się Arena ? Białe elewacje będą roznosić światło po osiedlu niczym lustra. Słyszałem wiele złego od mieszkańców drugiej strony tj. z ul. Dąbska - oddaleni ale też jest źle. Sprawy imprez w Arenie i tego co się tam dzieje już nie poruszam.
Ostatecznie się nie zdecydowałem, chyba że mieszkania byłyby po max 4k. nie za 8k.... to swojego rodzaju kamikadze...

Podziwiam za odwagę !!


Proponuje Bieszczady, tam będzie spokój.

Krakus44, proszę Cię ...
Byłem na wielu koncertach na Arenie i nigdy nie było problemu z "libacjami" po, za dużo policji. Co więcej, teraz bilet na koncert kosztuje > 400 zł więc nie każdy ma zamiar się najebać przed i nic nie pamiętać.
Co do wydarzeń, to zapewniam Cię że jak jest np. koncert Ennio Morricone to nikt tam nie będzie napierdolony w trupa...
Wydarzenia na arenie nie są aż tak często jak Ci się wydaje, a te na których sączy się alkohol to już na prawdę sporadycznie.
Huku z areny nie słyszałem nawet jak był koncert metalowy...
Ojej, hałas od samochodów... Tak jakby inne osiedla nie były przy drogach.

Czepiasz się kolegi 'pozdro' a sam zachowujesz się jak on.

Krótkie podsumowanie, które mam nadzieje zamknie temat:
Jak mieszkańcy będą w porządku, to będzie super osiedle.
Natomiast jak mieszkańcy osiedla są do dupy, to nawet na najlepszym osiedlu będzie się źle mieszkało.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Światła Tauron Areny / uciżąliwość Tauron Areny dla osiedla Lema 15 (Supernova)

Postautor: Krakus44 » 30 sty 2019, 15:30

Odziom pisze:
korczak pisze:Widzieliście jak tam jest jasno gdy świeci się Arena ? Białe elewacje będą roznosić światło po osiedlu niczym lustra. Słyszałem wiele złego od mieszkańców drugiej strony tj. z ul. Dąbska - oddaleni ale też jest źle. Sprawy imprez w Arenie i tego co się tam dzieje już nie poruszam.
Ostatecznie się nie zdecydowałem, chyba że mieszkania byłyby po max 4k. nie za 8k.... to swojego rodzaju kamikadze...

Podziwiam za odwagę !!


Proponuje Bieszczady, tam będzie spokój.

Krakus44, proszę Cię ...
Byłem na wielu koncertach na Arenie i nigdy nie było problemu z "libacjami" po, za dużo policji. Co więcej, teraz bilet na koncert kosztuje > 400 zł więc nie każdy ma zamiar się najebać przed i nic nie pamiętać.
Co do wydarzeń, to zapewniam Cię że jak jest np. koncert Ennio Morricone to nikt tam nie będzie napierdolony w trupa...
Wydarzenia na arenie nie są aż tak często jak Ci się wydaje, a te na których sączy się alkohol to już na prawdę sporadycznie.
Huku z areny nie słyszałem nawet jak był koncert metalowy...
Ojej, hałas od samochodów... Tak jakby inne osiedla nie były przy drogach.

Czepiasz się kolegi 'pozdro' a sam zachowujesz się jak on.

Krótkie podsumowanie, które mam nadzieje zamknie temat:
Jak mieszkańcy będą w porządku, to będzie super osiedle.
Natomiast jak mieszkańcy osiedla są do dupy, to nawet na najlepszym osiedlu będzie się źle mieszkało.

Ależ człowieku, wyluzuj... po co te osobiste, wycieczki....? Nie o koledze pozdro tutaj rozmawiamy a jakbyś się wczytał głębiej w różne wątki, to zrozumiałbyś czemu akurat czasami trafia mu się krytyka z różnych stron. Ale nie o tym tutaj. Wydaje mi się, że jednakowoż mam prawo wyrażać swoje opinie i swoje wątpliwości co do lokalizacji tego osiedla, dlatego ośmieliłem się zamieścić również moją uwagę bo większość uwag i opinii dotyczy światła, a ja niestety widzę również inne niedogodności związane z tym miejscem ... zresztą chyba nie tylko ja, sądząc po wpisach innych forumowiczów. Każdy może oczywiście robić ze swoimi pieniędzmi co zechce, ja przenigdy nie za kupiłbym mieszkania w takiej lokalizacji. Pisząc również o imprezach po koncercie nie miałem na myśli libacji na samym koncercie tylko właśnie po powrocie do mieszkań , które z cała pewnością w bardzo dużym zakresie będą wynajmowane przyjaznym turystom udającym się na koncert.Śmiać mi się chce na samą myśl że grupa nastolatków po koncercie metalowym wraca grzecznie do swoich pokoików i idą grzecznie spać. Wrócimy do tego tematu za parę miesięcy. ...:-) Kiedyś mieszkałem w podobnym miejscu i wiem dokładnie o czym piszę. Obym się mylił, to nie mój problem, ale napisałem tylko moje spostrzeżenia.


Odziom
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2017, 16:03

Re: Światła Tauron Areny / uciżąliwość Tauron Areny dla osiedla Lema 15 (Supernova)

Postautor: Odziom » 31 sty 2019, 8:31

Jak Ci się tak nie podoba to idź sobie narzekać gdzieś indziej. Z tego co widzę to jest forum dla mieszkańców i na pewno nie potrzebujemy tu ludzi którzy snują domysły jak to będzie źle i deprecjonują decyzje co do wydawanych przez nas pieniędzy.
Zakładam że każdy kupujący rozważył za i przeciw,jeżeli jednak ktoś kupił to najwidoczniej mu się to w jakiś sposób opłaca.

P.S. Wątpię żeby było stać nastolatków na bilet, dojazd i wynajem w tym konkretnym miejscu. A jak ich stać to raczej idą w miasto szaleć dalej.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Światła Tauron Areny / uciżąliwość Tauron Areny dla osiedla Lema 15 (Supernova)

Postautor: Krakus44 » 31 sty 2019, 10:52

Odziom pisze:Jak Ci się tak nie podoba to idź sobie narzekać gdzieś indziej. Z tego co widzę to jest forum dla mieszkańców i na pewno nie potrzebujemy tu ludzi którzy snują domysły jak to będzie źle i deprecjonują decyzje co do wydawanych przez nas pieniędzy.
Zakładam że każdy kupujący rozważył za i przeciw,jeżeli jednak ktoś kupił to najwidoczniej mu się to w jakiś sposób opłaca.

P.S. Wątpię żeby było stać nastolatków na bilet, dojazd i wynajem w tym konkretnym miejscu. A jak ich stać to raczej idą w miasto szaleć dalej.

To proponuję zatem żeby sobie założył własne forum na którym będziesz sam wypowiadał swoje,i jedyne słuszne racje, oraz Twoi sąsiedzi. Póki co to ogólnodostępne forum i każdy ma prawo do swojej opinii. Pozdrawiam.



Wróć do „Supernova (Lema 15) Kraków od Cordia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość