Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Supernova Kraków (Lema 15), za którą odpowiada deweloper Cordia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: pawel111 » 17 lip 2019, 17:39

Denko - ofensywnego tonu nie ma, są merytoryczne posty zgodne z regulaminem forum. Byćmoże jesteś przerwrażliwiony jak kilka osób na tym forum. Zazwyczaj komentuję posty napisane przez malkontentów lub osoby, które miały złódzenie, że pokupowały sobie wille i będą się na osiedlu na parterach grodziły własnymi płotami. Poza tym może lepiej nie wczuwaj się w rolę moderatora lub wyroczni - co można a czego nie można pisać na tym forum, ani w rolę psychologa domorosłego. Pozdrawiam!


Alex1111
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2019, 14:17

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: Alex1111 » 18 lip 2019, 11:21

Polecam wziąć firmę do odbiorów technicznych, u mnie odkryli sporo drobnych usterek szczególnie na balkonie i jeden grubszy w mieszkaniu.

Odziom
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2017, 16:03

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: Odziom » 18 lip 2019, 12:11

Alex1111 pisze:Polecam wziąć firmę do odbiorów technicznych, u mnie odkryli sporo drobnych usterek szczególnie na balkonie i jeden grubszy w mieszkaniu.

Również polecam wziąć profesionalną firmę do odbiorów technicznych. Jedna poważniejsza usterka i parę drobnych, ale jak potem rozmawiałem z nimi to tak na prawdę pikuś w porównaniu do innych inwestycji. Wiadome że nie można się o każdą pierdołe czepiać, jak trochę brakuje kąta, czy ściana jest krzywa ale nie mamy w pralnach nic tam mieć to nawet szkoda ruszać. Ogólnie panowie ocenili bardzo dobrze wykonanie, nie ma mieszkań idealnych :)

Warto na pewno zwrócić uwagę na okna, jest tam potrójna warstwa szyb i jakieś poaprochy mogą być między nimi lub inne zabrudzenia niemożliwe do usunięcia. Jest to wada fabryczna, więc nie ma problemu od strony dewelopera żeby ją wymienić.


pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: pawel111 » 18 lip 2019, 13:33

Odziom pisze:
Również polecam wziąć profesionalną firmę do odbiorów technicznych. Jedna poważniejsza usterka i parę drobnych, ale jak potem rozmawiałem z nimi to tak na prawdę pikuś w porównaniu do innych inwestycji. Wiadome że nie można się o każdą pierdołe czepiać, jak trochę brakuje kąta, czy ściana jest krzywa ale nie mamy w pralnach nic tam mieć to nawet szkoda ruszać. Ogólnie panowie ocenili bardzo dobrze wykonanie, nie ma mieszkań idealnych :)

Warto na pewno zwrócić uwagę na okna, jest tam potrójna warstwa szyb i jakieś poaprochy mogą być między nimi lub inne zabrudzenia niemożliwe do usunięcia. Jest to wada fabryczna, więc nie ma problemu od strony dewelopera żeby ją wymienić.


A czy sprawdzana była u Ciebie wentylacja? Mój odbiór jeszcze nie nastąpił, ale oczywiście idę z firmą do odbiorów, i z wykończeniowcem. Ta firma u kolegi, również w dewelopmencie Cordii (Cystersów Garden) w mieszkaniu 85m znalazła ok 20 błędów, w tym 3 poważniejsze. Sprawdzałeś również ew. garaż i komórkę lokatorską?

Odziom
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2017, 16:03

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: Odziom » 18 lip 2019, 14:34

Wentylacja była sprawdzana. Przez to że jest grawitacyjna trzeba pamiętać żeby raz na jakiś czas otworzyć okno, ale panowie nie stwierdzili nieprawidłowości. Taka jej uroda. Garaż i komórka równiez były sprawdzane, miejsce parkingowe bardzo fajne więcej jak 5m x 2,5m, wysokość ok.2m i spad okej. Komórka też sprawdzona i też ok.

Wydaje mi się że jak mieszkania miało by być bez wad to trzeba by było samemu zapłacić, albo inwestycja trwała by dłużęj == drożej za metr.
Pewnie budowlańcom lepiej skończyć budowę, nawet jak wiedzą że są wady, uzyskać pozwolenia na użytkowanie i dopiero po odbiorach naprawiać defekty. A jak ktoś nie wykryje to zawsze jest rękojmia, więc jesteśmy kryci ;)

pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: pawel111 » 18 lip 2019, 18:03

Odziom dzięki za informacje. Na rękojmię bym nie liczył - tak jak pisałem w innym wątku: deweloper (Cordia Supernova spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) jest tzw. spółką celową powołaną do realizacji tej inwestycji przez spółkę-matkę (spółkę dominującą). Może to rodzić obawy o np. realizację roszczeń związanych z rękojmią za lokal lub części wspólne. Firmę Cordia Supernova się rozwiązuje i roszczenia do samej Cordii nie można mieć.

Cordianin
Posty: 22
Rejestracja: 16 gru 2018, 13:05

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: Cordianin » 18 lip 2019, 20:25

Alex1111 i Odziom proszę podzielcie się jaka to była poważniejsza/ grubsza usterka w mieszkaniu ? Chcielibyśmy zwrócić uwagę, czy nie ma jej w większości mieszkań... Cieszę się, że udało Wam się odebrać mieszkania i macie po odbiorach w większości pozytywne odczucia z pewnością to ulga dla reszty właścicieli, którzy oczekują na odbiory swojego M.

adro
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2018, 18:48

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: adro » 21 lip 2019, 16:22

Zwroccie uwage czy do mieszkania macie dociagniety swiatlowod. Zgodnie z umowa powinien byc ale doszly mnie sluchy ze dociagniety jest tylko do bloku a do mieszkan leci juz tylko kabel koncentryczny. To nie to samo wiec warto zapytac podczas odbioru. Brak swiatlowodu w mieszkaniu ogranicza wam wybor tylko do tych dostawcow ktorzy dziala na kablu koncentrycznym.


matteo
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2019, 13:21

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: matteo » 23 lip 2019, 14:26

Dostajecie informacje mailowo/telefonicznie o planowanym odbiorze? Ile dni wcześniej dają znać?

Jako, że na co dzień jestem na budowach mieszkaniówki, nie rozumiem takiej oszczędności na parapetach. Dosłownie 1 cm za podokiennik wystaje :roll:

W3c
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2018, 23:41

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: W3c » 29 lip 2019, 11:58

informacja telefoniczna była tydzień wcześniej choć na początku mówiono , że odbiór możliwy będzie za 2-3 tygodnie więc nie jest źle :)



Wróć do „Supernova (Lema 15) Kraków od Cordia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości