Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Supernova Kraków (Lema 15), za którą odpowiada deweloper Cordia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
ixi
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:03

Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: ixi » 03 lip 2019, 16:34

Jako że zbliżamy się do odbiorów - chyba czas założyć ten wątek aby dzielić się spostrzeżeniami na ten temat. Dzielmy się tutaj informacjami / uwagami dot. odbiorów.

Problemy napotkane w jednych mieszkaniach mogą się powtarzać w innych więc podzielmy się swoimi spostrzeżeniami.


Odziom
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2017, 16:03

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: Odziom » 04 lip 2019, 7:49

Można też zatrudnić jakąś firmę od odbiorów. Jak nas będzie więcej to może jakiś rabat dadzą. Z grubsza każne z naszych miejszkań jest wykończona podobnie i z tych samych materiałów, przez co chłopaki miały by mniej analizowania prospektów technicznych, których nikt nie ma ... :/

Carved
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2018, 10:28

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: Carved » 09 lip 2019, 14:31

Fajnie jakby do tych odbiorów wreszcie doszło, 18 czerwca, czyli już prawie miesiąc temu było pozwolenie na użytkowanie, deweloper twierdzi, że 14.07 mają się zacząć pierwsze odbiory, tylko pytanie dla kogo, skoro nikt jeszcze nie dostał informacji o ostatecznej kwocie i wymiarach i terminie odbioru, kontakt ze strony dewelopera jest zerowy(nie liczę jednego posta na portalu społecznościowym o pozwoleniu na użytkowanie), kontakt z doradcami klienta sprowadza się do: - nie wiemy, nie mamy informacji o ile w ogóle raczą cokolwiek odpowiedzieć. Brak deadlinu i planu na cokolwiek, informowanie klienta zerowe. Biorąc pod uwagę ile te mieszkania kosztowały i że ludzie muszą skoordynować banki, ekipy budowlane przestrzegam potencjalnych przyszłych klientów Cordii przed tym na co się szykują.


Anna1234
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2019, 12:14

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: Anna1234 » 10 lip 2019, 10:41

podobno zostaly wyslane polecenia zaplaty. o ostatecznej wielkości metrażu, beda informowac prawdopodobnie dopiero podczas odbioru...

pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: pawel111 » 10 lip 2019, 10:44

Carved pisze:Fajnie jakby do tych odbiorów wreszcie doszło, 18 czerwca, czyli już prawie miesiąc temu było pozwolenie na użytkowanie, deweloper twierdzi, że 14.07 mają się zacząć pierwsze odbiory, tylko pytanie dla kogo, skoro nikt jeszcze nie dostał informacji o ostatecznej kwocie i wymiarach i terminie odbioru, kontakt ze strony dewelopera jest zerowy(nie liczę jednego posta na portalu społecznościowym o pozwoleniu na użytkowanie), kontakt z doradcami klienta sprowadza się do: - nie wiemy, nie mamy informacji o ile w ogóle raczą cokolwiek odpowiedzieć. Brak deadlinu i planu na cokolwiek, informowanie klienta zerowe. Biorąc pod uwagę ile te mieszkania kosztowały i że ludzie muszą skoordynować banki, ekipy budowlane przestrzegam potencjalnych przyszłych klientów Cordii przed tym na co się szykują.

Poczytaj kolego umowę, a nie portale społecznościowe ;) Tam masz ostateczny 'deadline' - czarno na białym.

Carved
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2018, 10:28

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: Carved » 10 lip 2019, 17:36

Kolegami nie jesteśmy i nie będziemy(sąsiadami bezpośrednimi mam nadzieję też nie) czytając Pana posty na forum. Mówię o deadlinach realnych, które przecież od czasu umowy deweloperskiej się zmieniły, bo nastąpiła obsuwa w harmonogramie.

pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: pawel111 » 13 lip 2019, 9:20

Carved pisze:Kolegami nie jesteśmy i nie będziemy(sąsiadami bezpośrednimi mam nadzieję też nie) czytając Pana posty na forum. Mówię o deadlinach realnych, które przecież od czasu umowy deweloperskiej się zmieniły, bo nastąpiła obsuwa w harmonogramie.

Widzę, że nie wiesz również za bardzo co to netykieta i jakie zasady panują na forach internetowych, blogach, czatach, listach dyskusyjnych, czy w komunikacji na CB Radio. Odsyłam do Wikipedii i regulaminu jakiegokolwiek forum. Nikt tu sobie nie pisze per Pan/Pani, więc się zbędnie nie unoś. Kolegami rzecz jasna nie jesteśmy i nie będziemy. Twoja korpomowa, wspomniane "Deadliny", wygląda co najmniej dziwnie i być może niezrozumiale dla części użytkowników tego forum spoza korpo, może lepiej nad tym popracować i chwilę pomyśleć o netykiecie? Ostateczna realna data oddania mieszkań jest wskazana w umowie, nieformalna była informacja, że oddadzą w wakacje, ale o konkretnym terminie deweloper będzie informował pisemnie. Tyle w temacie, Szanowny Panie.

Carved
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2018, 10:28

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: Carved » 13 lip 2019, 12:57

Nie wiem co mój szanowny przedmówca chce osiągnąć swoimi postami, ale na pewno nie będę się zniżał do tego poziomu i wchodził w dalszą polemikę. Życzę tylko wszystkim mieszkańcom Lema, żeby spotkania wspólnoty były pozbawione osób dla których słowo deadline jest czymś egzotycznym.


pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: pawel111 » 13 lip 2019, 13:50

Carved pisze:Nie wiem co mój szanowny przedmówca chce osiągnąć swoimi postami, ale na pewno nie będę się zniżał do tego poziomu i wchodził w dalszą polemikę. Życzę tylko wszystkim mieszkańcom Lema, żeby spotkania wspólnoty były pozbawione osób dla których słowo deadline jest czymś egzotycznym.

Jeśli to dla Ciebie nieoczywiste, to przedmówca chce osiągnąć wyższy stopień świadomości społecznej w zakresie netykiety , pro publico bono. Patrząc na pesele w księdze wieczystej, spora część wspólnoty może nie rozumieć też Twojej korpomowy i zwrotów typu deadline, który jest zwrotem egzotycznym i w języku polskim nie figuruje. Nie każdy pracuje w korpo i posługuje się takim językiem jak Ty na codzień. Powodzenia z tym i kolejnymi 'deadlinami' :)

Denkoo
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2019, 23:53

Re: Odbiory mieszkań [ Uwagi ] / Lema 15 Kraków (Supernova)

Postautor: Denkoo » 16 lip 2019, 17:10

Pawel111. Możesz się proszę wycofać w końcu ze swojego ofensywnego tonu? Masa ludzi narzeka na forum właśnie na Ciebie. Psujesz tu klimat. Ogarnij się proszę, bo na razie wyglądasz na frustrata. Nie wiem co Ci nie wyszło, ale żale to nie tu.
W sprawie odbiorów to pierwsze podobno odbyły się dziś o 9.00. Sporo osób ma w tym tygodniu. Także powoli rusza. Główne zastrzeżenia to stan zieleni (to jestem w stanie przeboleć), zacieki w garażu.
Pozdrawiam



Wróć do „Supernova (Lema 15) Kraków od Cordia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości