Zarządca / kto będzie zarzadcącą / administratorem - osiedle Rydla 32 Kraków

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Rydla 32 w Krakowie, za którą odpowiada Echo Investments. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
rydlowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 gru 2018, 13:04

Zarządca / kto będzie zarzadcącą / administratorem - osiedle Rydla 32 Kraków

Postautor: rydlowy » 24 gru 2018, 13:20

Orientujecie się może, jak będzie wyglądała sprawa zarządzania blokiem w imieniu wspólnoty mieszkaniowej Rydla 32, czy będzie do tego powołana jakaś firma jeszcze przez dewelopera Echo Investment, czy będziemy już takiego wybierać, jako wspólnota mieszkaniowa? A może wiecie już jaka firma zostanie do tego powołana i jakie ma opinie? Podzieli się ktoś informacjami na forum?


jgruszka
Posty: 36
Rejestracja: 09 paź 2018, 8:30

Re: Zarządca / kto będzie zarzadcącą / administratorem - osiedle Rydla 32 Kraków

Postautor: jgruszka » 09 sty 2019, 8:18

W umowie deweloperskiej jest:
Z dniem powstania wspólnoty mieszkaniowej, zarząd wspólnoty zleci zarządzanie Nieruchomością Wspólną profesjonalnej firmie zarządzającej za wynagrodzenie wynoszące nie więcej niż 1 zł/m2 (jeden złoty za jeden metr kwadratowy) powierzchni użytkowej samodzielnych lokali miesięcznie.

więc wygląda że to wspólnota musi zlecić a nie deweloper.

jgruszka
Posty: 36
Rejestracja: 09 paź 2018, 8:30

Re: Zarządca / kto będzie zarzadcącą / administratorem - osiedle Rydla 32 Kraków

Postautor: jgruszka » 22 sty 2019, 9:33

Dostałam taką odpowiedź:

Zgodnie z ustawą deweloperską po oddaniu inwestycji do użytkowania Deweloper ma obowiązek powołać firmę zarządzającą budynkiem. Formalnie odbywa się to podczas zawarcia pierwszego aktu umowy przenoszącej własność z jednym z Nabywców – w tym momencie powstaje wspólnota mieszkaniowa oraz odbywa się pierwsze zebranie wspólnoty (uczestnikami jest Deweloper i Nabywca podpisujący pierwszy akt).
Jeśli okazałoby się, że powołany Administrator nie spełnia swoich obowiązków zgodnie z oczekiwaniami, Państwo jako Właściciele lokali i członkowie wspólnoty mają prawo w każdej chwili go zmienić.

W tym momencie Administrator jeszcze nie został wybrany, ponieważ jest na to za wcześnie. W związku z tym ciężko również określić wysokość czynszu.

Czyli faktycznie deweloper, ale na razie jeszcze nic więcej nie wiadomo


jgruszka
Posty: 36
Rejestracja: 09 paź 2018, 8:30

Re: Zarządca / kto będzie zarzadcącą / administratorem - osiedle Rydla 32 Kraków

Postautor: jgruszka » 10 paź 2019, 10:08

Zarządcą jest firma Nawigator

twr
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2019, 11:17

Re: Zarządca / kto będzie zarzadcącą / administratorem - osiedle Rydla 32 Kraków

Postautor: twr » 13 lis 2019, 11:20

Witam,

Czy Nawigator odezwał się do któregoś z Was?
Ja odbierałem mieszkanie miesiąc temu i spodziewałem się jakiegoś kontaktu z ich strony.

Pozdrawiam

jgruszka
Posty: 36
Rejestracja: 09 paź 2018, 8:30

Re: Zarządca / kto będzie zarzadcącą / administratorem - osiedle Rydla 32 Kraków

Postautor: jgruszka » 14 lis 2019, 10:31

twr pisze:Czy Nawigator odezwał się do któregoś z Was?
Ja odbierałem mieszkanie miesiąc temu i spodziewałem się jakiegoś kontaktu z ich strony.


My odebraliśmy 3 października, mieliśmy informację że będzie się z nami kontaktował, ale na razie cisza

NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: Zarządca / kto będzie zarzadcącą / administratorem - osiedle Rydla 32 Kraków

Postautor: NOWY 2018 » 26 gru 2019, 10:10

twr pisze:Witam,

Czy Nawigator odezwał się do któregoś z Was?
Ja odbierałem mieszkanie miesiąc temu i spodziewałem się jakiegoś kontaktu z ich strony.

Pozdrawiam

Czy to ten ;)
Załączniki
1492723421_rycrpk_fb_plus.jpg
1492723421_rycrpk_fb_plus.jpg (59.79 KiB) Przejrzano 9265 razy

jgruszka
Posty: 36
Rejestracja: 09 paź 2018, 8:30

Re: Zarządca / kto będzie zarzadcącą / administratorem - osiedle Rydla 32 Kraków

Postautor: jgruszka » 27 gru 2019, 8:24

:lol: :lol: :lol: :lol:

Do nas się odezwał (czy to ten to nie wiem bo na żywo nie widziałam ;) ), więc już płacimy.


yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Zarządca / kto będzie zarzadcącą / administratorem - osiedle Rydla 32 Kraków

Postautor: yyeeoo » 27 gru 2019, 12:29

Hehehe :lol:

Do nas się też odezwał z opóżnieniem. Nie zmienia faktu, że i tak naliczy wszystko wstecz od momentu odbioru, nie ma zmiłuj :D



Wróć do „Rydla 32 Kraków od Echo Investments - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość