Klimatyzacja / jak zamontować klimatyzację w nowym bloku - Rydla 32 Kraków

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Rydla 32 w Krakowie, za którą odpowiada Echo Investments. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Libra
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2019, 0:43

Klimatyzacja / jak zamontować klimatyzację w nowym bloku - Rydla 32 Kraków

Postautor: Libra » 11 paź 2019, 0:56

Witam wszystkich mieszkańców
My już odebraliśmy mieszkanie i próbowaliśmy się dowiedzieć jak wygląda sprawa klimatyzacji. W administracji mówią że deweloper stwierdził brak warunków technicznych na montaż klimatyzatorów, niestety nie byli w stanie określić jakie to warunki. Na innych inwestycjach sprawa odbywa się w ten sposób że większością głosów podejmuje się uchwałę w której mieszkańcy ustalają zgodę na montaż klimatyzatorów, później sprawa trafia do projektanta, który określa warunki techniczne montażu. Czy jest ktoś zainteresowany również tematem klimatyzacji? Warto pomyśleć o temacie przed wejściem ekip remontowych ;)


yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Klimatyzacja / jak zamontować klimatyzację w nowym bloku - Rydla 32 Kraków

Postautor: yyeeoo » 11 paź 2019, 7:43

Przy zakupie jasno mówili nam, że nie będzie możliwości ingerowania w elewację i montażu klimatyzacji i temat się zakończył.

jgruszka
Posty: 36
Rejestracja: 09 paź 2018, 8:30

Re: Klimatyzacja / jak zamontować klimatyzację w nowym bloku - Rydla 32 Kraków

Postautor: jgruszka » 11 paź 2019, 10:04

Z tego co wiem to w garażu podziemnym zamontowane są klimatyzatory dla lokali usługowych (o ile czegoś nie zrozumiałam źle), więc możliwe że w ten sposób da się też dla mieszkań. My osobiście nie jesteśmy zainteresowani, ale domyślam się że mieszkańcy od strony południowej/zachodniej będą chcieli, więc można wybadać temat.


Gorge
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2019, 13:02

Re: Klimatyzacja / jak zamontować klimatyzację w nowym bloku - Rydla 32 Kraków

Postautor: Gorge » 11 paź 2019, 13:04

Niestety, same aspekty prawne na przestrzeni kilku lat znacznie się pozmieniały, a to dopiero początek.
aero7.pl/poradnik/montaz-klimatyzacji-aspekty-prawne

thalia_
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2020, 9:53

Re: Klimatyzacja / jak zamontować klimatyzację w nowym bloku - Rydla 32 Kraków

Postautor: thalia_ » 19 sty 2020, 9:54

Witam, proszę o informację, czy my możemy montować klimatyzację na balkonie bez niczyjej zgody? jak to wygląda formalnie?

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Klimatyzacja / jak zamontować klimatyzację w nowym bloku - Rydla 32 Kraków

Postautor: yyeeoo » 19 sty 2020, 15:53

thalia_ pisze:Witam, proszę o informację, czy my możemy montować klimatyzację na balkonie bez niczyjej zgody? jak to wygląda formalnie?


Nie sądzę. Ja bym wcześniej napisał do Echo maila i poczekał na wyjaśnienie co można, żeby potem nie demontować ;)

thalia_
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2020, 9:53

Re: Klimatyzacja / jak zamontować klimatyzację w nowym bloku - Rydla 32 Kraków

Postautor: thalia_ » 20 sty 2020, 19:53

Pytalam, z drugiej strony.
No i wyjde na sasiada zrzede....
Ja klimatyzacji nie uzywam, zaraz jestem chora. Inni jesli lubia niech uzywaja, jednak widzac agregat na balkonie sasiada 2 m od naszej sypialni o malo co nie zeszlam na zawal, wiadomo halas itd, jak ja bede chciala latem spac przy otwartym oknie, bede slyszala brzeczenie urzadzenia, bo sasiad zazywa przyjemnego chlodku. Jednak wydaje mi sie, ze cis takiego trzeba bylo wczesniej uzgodnic.

jgruszka
Posty: 36
Rejestracja: 09 paź 2018, 8:30

Re: Klimatyzacja / jak zamontować klimatyzację w nowym bloku - Rydla 32 Kraków

Postautor: jgruszka » 21 sty 2020, 12:46

thalia_ pisze:Pytalam, z drugiej strony.
No i wyjde na sasiada zrzede....
Ja klimatyzacji nie uzywam, zaraz jestem chora. Inni jesli lubia niech uzywaja, jednak widzac agregat na balkonie sasiada 2 m od naszej sypialni o malo co nie zeszlam na zawal, wiadomo halas itd, jak ja bede chciala latem spac przy otwartym oknie, bede slyszala brzeczenie urzadzenia, bo sasiad zazywa przyjemnego chlodku. Jednak wydaje mi sie, ze cis takiego trzeba bylo wczesniej uzgodnic.


Nie wiem czy chodzi o ten sam agregat ale też wczoraj zauważyłam wyprowadzone przewody na 1 pietrze w ostatniej klatce.. nad nami. Takie kwestie chyba powinny wymagać zgody..


rydler32
Posty: 259
Rejestracja: 17 sty 2020, 15:21

Re: Klimatyzacja / jak zamontować klimatyzację w nowym bloku - Rydla 32 Kraków

Postautor: rydler32 » 29 sty 2020, 19:25

trzeba sprawdzić jak wygląda uchwała wspólnoty, tam powinny być wpisane takie uzgodnienia.
niestety zarządca nie udostępnia treści uchwał on-line

twr
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2019, 11:17

Re: Klimatyzacja / jak zamontować klimatyzację w nowym bloku - Rydla 32 Kraków

Postautor: twr » 29 sty 2020, 23:16

Niedawno pytałem o to administratorkę. Na chwilę obecną nie ma możliwości montażu klimatyzacji. Uchwały odnośnie tego nie zostały podjęte na etapie tworzenia wspólnoty, deweloper decyzję pozostawił nam. Temat ten ma być omawiany na zebraniu w marcu.



Wróć do „Rydla 32 Kraków od Echo Investments - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości