Internet - możliwości / jaki dostawca internetu na osiedlu - Kłaj 3

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Kłaj 3.
Łukasz Szczygieł
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2019, 16:08

Internet - możliwości / jaki dostawca internetu na osiedlu - Kłaj 3

Postautor: Łukasz Szczygieł » 19 lut 2019, 8:38

W tym wątku chciałbym poruszyć możliwe rozwiązania jeśli chodzi o podłączenie internetu domowego.

Dotychczas przedstawiona nam została jedyna możliwość jakim jest Fiberway.pl
Z oferty jaka można przeczytać na stronie jest to internet do (MAX) 30mb/s za 99.99/mc plus opłaty inicjacyjne oraz router za ok 129zł
Jest to oferta dość droga mając na uwadze standard usługi jaki oferuje.

Można się zastanowić nad możliwymi innymi rozwiązania.

My byliśmy dopytać jakie są możliwości (wspomnianych gdzieś we wcześniejszych rozmowach) ORANGE, i powiedziano nam że dla adresu Kłaj3 swobodnie w cenie 90zł jest możliwość po kablu Internetu 80mb/s, telefon stacjonarny (który w obliczu braku zasięgu nabiera na aktualnosci), TV oraz telefon komorkowy. Niemniej jednak po głębszej analizie okazało się, że dwa miejsca w Kłaju noszą adres Kłaj3. Jedno to nasz budynek a drugi jakis dom jednorodzinny w centrum Kłaja. Więc obawiamy się, że przedstawiona oferta skierowana była raczej do domu jednorodzinnego. Zobaczymy co powiedzą zamówieniu do domu technicy.

Podobno sprawa ORANGE na naszym osiedlu utknęła w miejscu - natomiast jeśli wszyscy skorzystamy ze słabej oferty Fiberway wiążąc się z nimi na 2 letnią umowę, nie dając sygnału do Orange ze tu czeka 30 mieszkań gotowych do skorzytania z ich oferty - to sprawa na pewno nie ruszy z miejsca.

Jakie są Państwa przemyślenia?

pozdrawiam,
Łukasz m23


Łukasz Skwara
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2019, 18:59

Re: Internet - możliwości / jaki dostawca internetu na osiedlu - Kłaj 3

Postautor: Łukasz Skwara » 25 lut 2019, 0:11

Zdążyłem już zamówić instalację z Fiberway (póki co tylko na rok) ale byłem dzisiaj w Orange w GK i po sprawdzeniu adresu Kłaj 3 dostałem informację, że przewidywana data rozpoczęcia realizacji światłowodu to 18.06.2019. Nie wiem jednak czy dotyczy to na 100% naszej lokalizacji czy wspomnianego domu jednorodzinnego, ale skoro tam oferta jest już dostępna to jest jakaś szansa, że w czerwcu coś u nas ruszy.

Pozdrawiam
Łukasz / m7

Łukasz Szczygieł
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2019, 16:08

Re: Internet - możliwości / jaki dostawca internetu na osiedlu - Kłaj 3

Postautor: Łukasz Szczygieł » 26 lut 2019, 23:01

Dzięki za informację.

My jak pytaliśmy o Kłaj3 - to dostalismy informację, że jest możliwość podłączenia internetu 80mb/s, natomiast jaks spytalismy o Kłaj3/23 - to usłyszeliśmy informację, że możliwy tylko LTE(który odpada z powodu braku zasięgu) i że nie ma informacji o jakichkolwiek rozmowach i tym bardziej planach budowy światłowodu.

Niestety też zmuszeni jesteśmy na drożyznę z Fiberway(ceny dyktowane przez monopoliste w tym rejonie). Jedyny plus to taki, że gwarantują 75% transferu przez 85% czasu. Zobaczymy jak to będzie działało.
Też się zastanawiamy czy umowa na 12 miesiecy czy 24 -> bo koszty zerwania umowy są wysokie.

pozdrawiam,
Lukasz, m23


Łukasz Skwara
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2019, 18:59

Re: Internet - możliwości / jaki dostawca internetu na osiedlu - Kłaj 3

Postautor: Łukasz Skwara » 05 mar 2019, 21:48

Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat.

Rozmawiałem z Orange przed kilkoma dniami i dopytywałem innego konsultanta o ten światłowód i również potwierdził, że gdzieś u nich w systemie widnieje data czerwcowa rozpoczęcia światłowodu, oraz że najpewniej w maju powinny się rozpocząć prace.

Przy okazji, w nadziei że światłowód faktycznie z czasem powstanie, zrezygnowałem z Fiberway i skorzystałem z opcji internetu mobilnego LTE 250 GB w Orange z możliwością 2 tyg testowania. Plusem jest to - jak mnie poinformowano - że ponieważ światłowód ma priorytet, to użytkownicy innych ofert internetu w Orange będą mogli bez problemu w trakcie trwania dotychczasowych umów przejść na umowę na światłowód. Skorzystałem ze sprzedaży telefonicznej tak więc suma rabatów była bardzo atrakcyjna i wyszło korzystniej niż w Fiberway.

Póki co zasięg LTE na routerze pokazuje 4/5 kresek, po kilku godzinach użytkowania (przez WI-FI, na kablu jeszcze nie sprawdzałem) jest ok. Prędkości pobierania/wysyłania nie są zawrotne ale strony wczytują się szybko. Podejrzewam, że swoje robi też fakt że mieszkanie jest w południowej części budynku a router stoi na oknie od zachodu. Stacje Orange są w Brzeziu i Dąbrowie więc mniej więcej w tamtym kierunku. Generalnie, w mieszkaniach od południa powinna się ta opcja sprawdzić.

Johny188
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2019, 13:05

Re: Internet - możliwości / jaki dostawca internetu na osiedlu - Kłaj 3

Postautor: Johny188 » 05 lip 2019, 13:18

Rozmawiałem z konsultantem Orange i powiedział mi że umowy na światłowód dla miejscowości Kłaj są podpisane i że prace podobno już rozpoczęte i planowana data zakończenie budowy to 5 listopad.
Właśnie mi się skończyła umowa z Fiberway i przeszła mi na czas nie określony i za 30 mb/s płace teraz 200zl w Kłaju ma być podobno światłowód 300mb/s wiec czekam do listopada i zobaczymy czy faktycznie będzie.
Ma może ktoś jakieś informację czy prace faktycznie zostały rozpoczęte ??
Konsultant sprawdzał jak to wygląda dla Domu Kłaj 721 dom wzdłuż linii kolejowej 1km od dawnej piekarni.



Wróć do „Kłaj 3 - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości