Jak się mieszka w nowej kamienicy blisko centrum - Dom przy Źródle Kraków

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji Dom przy Źródle w Krakowie, które buduje deweloper Eiffage Immobilier. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
megi
Posty: 730
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Jak się mieszka w nowej kamienicy blisko centrum - Dom przy Źródle Kraków

Postautor: megi » 05 sty 2021, 23:35

Ciekawi mnie to odrobinę, może ktoś się podzieli doświadczeniami na temat tego, jak się mieszka w takiej nowej kamienicy blisko centrum miasta, przy ruchliwej drodze z linią tramwajową? Jakie są uciążliwości, jakie plusy, a jakie minusy takiej lokalizacji i takiej inwestycji? Jakie macie tu doświadczenia, wybralibyście jeszcze raz taką lokalizację. Przyznam, że jako budynek, inwestycja Dom przy Źródle całkiem mi się podoba, ciekawe czy dobrze się w niej również mieszka. W ogóle jak to wygląda, dużo mieszkań jest kupionych z myślą o wynajmie krótkoterminowym i jest to uciążliwe tam, czy raczej sprawa pomijalna?


neo
Posty: 435
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Jak się mieszka w nowej kamienicy blisko centrum - Dom przy Źródle Kraków

Postautor: neo » 08 gru 2021, 14:51

megi pisze:Ciekawi mnie to odrobinę, może ktoś się podzieli doświadczeniami na temat tego, jak się mieszka w takiej nowej kamienicy blisko centrum miasta, przy ruchliwej drodze z linią tramwajową?

Też chętnie poznałbym opinie mieszkańców o tym, jak się żyje w tym miejscu i w tym budynku. Kalwaryjska, to raczej nie jest cicha ulica, Rondo Matecznego też do takich nie należy, ale ta lokalizacja wydaje się mieć także swoje plusy.

elmagneto
Posty: 46
Rejestracja: 15 sie 2018, 15:39

Re: Jak się mieszka w nowej kamienicy blisko centrum - Dom przy Źródle Kraków

Postautor: elmagneto » 08 gru 2021, 17:31

Jak dla mnie OK.
Mam stare mieszkanie na Kalwaryjskiej z oknami na ulicę oraz dziedziniec i nowe w DOZ od dziedzińca. Osobiście wolę stare mimo, że nieco głośniejsze (choć po przyzwyczajeniu się nie zauważa się hałasu) bo w klatce jest kilka mieszkań i zna się wszystkich.
Nowe ma wielki plus w postaci parkingu, ale gdybym miał dokonać wyboru które zostawić to chyba bym rzucił losy :mrgreen:


MarcinJ
Posty: 438
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Jak się mieszka w nowej kamienicy blisko centrum - Dom przy Źródle Kraków

Postautor: MarcinJ » 23 maja 2022, 12:47

elmagneto pisze:Mam stare mieszkanie na Kalwaryjskiej z oknami na ulicę oraz dziedziniec i nowe w DOZ od dziedzińca. Osobiście wolę stare mimo, że nieco głośniejsze (choć po przyzwyczajeniu się nie zauważa się hałasu) bo w klatce jest kilka mieszkań i zna się wszystkich.

Czyli, że ze względu na znajomość sąsiadów, wygrywa jednak stara kamienica. A jeszcze winda nie robi też różnicy dużej i same układy pomieszczeń? Na ile kojarzę mieszkania w kamienicach, to są piękne, ogromne pomieszczenia, ale niekoniecznie każdy potrzebuje sypialni na 25 m2, a często takie pomieszczenia mają pojedyncze okna, więc nie bardzo da się je podzielić. Jak to wygląda z perspektywy osoby, która mieszkała w kamienicy?

luc
Posty: 655
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Jak się mieszka w nowej kamienicy blisko centrum - Dom przy Źródle Kraków

Postautor: luc » 19 paź 2022, 14:56

Jak dla mnie, jeden z ciekawszych budynków zrealizowanych w centrum, całkiem duża nowa kamienica na styku dwóch ulic. Pewnie cicho nie jest, zwłaszcza od strony ul. Kalwaryjskiej i Ronda Matecznego, ale wizualnie wyszło nieźle.

Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Jak się mieszka w nowej kamienicy blisko centrum - Dom przy Źródle Kraków

Postautor: Master » 13 kwie 2023, 11:51

Broni się ten budynek z perspektywy czasu, choć miejsce mocno ruchliwe, to jednak ma ta lokalizacja też swoje plusy niewątpliwie. Ktoś widział jakieś mieszkania tam, które wypływają na rynku wtórnym?

elmagneto
Posty: 46
Rejestracja: 15 sie 2018, 15:39

Re: Jak się mieszka w nowej kamienicy blisko centrum - Dom przy Źródle Kraków

Postautor: elmagneto » 13 kwie 2023, 11:57

Raczej nie- mam tam mieszkanie i śledzę ogłoszenia.
Na zamkniętej grupie mieszkańców są regularnie publikowane propozycje kupna, tak, że ewentualne oferty mogą nawet nie wypłynąć na zewnątrz.

Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Jak się mieszka w nowej kamienicy blisko centrum - Dom przy Źródle Kraków

Postautor: Master » 13 kwie 2023, 13:58

elmagneto pisze:Raczej nie- mam tam mieszkanie i śledzę ogłoszenia.
Na zamkniętej grupie mieszkańców są regularnie publikowane propozycje kupna, tak, że ewentualne oferty mogą nawet nie wypłynąć na zewnątrz.

Pamiętam, jak to sprzedawał deweloper, to wydawało się dosyć drogo, ale chyba od tego czasu, to sporo te mieszkania zyskały na wartości. Choć kilka lat minęło już jednak od wybudowania tego budynku.


elmagneto
Posty: 46
Rejestracja: 15 sie 2018, 15:39

Re: Jak się mieszka w nowej kamienicy blisko centrum - Dom przy Źródle Kraków

Postautor: elmagneto » 13 kwie 2023, 14:17

Brałem na samym początku sprzedaży dwa w pakiecie- cena oscylowała koło 9000 zł za m2 przy średniej lokalizacji (II i III poziom od dziedzińca, a miejsce postojowe 50000.
Chętnie bym teraz w tej cenie nabył...

neo
Posty: 435
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Jak się mieszka w nowej kamienicy blisko centrum - Dom przy Źródle Kraków

Postautor: neo » 09 paź 2023, 14:04

elmagneto pisze:Brałem na samym początku sprzedaży dwa w pakiecie- cena oscylowała koło 9000 zł za m2 przy średniej lokalizacji (II i III poziom od dziedzińca, a miejsce postojowe 50000.
Chętnie bym teraz w tej cenie nabył...

Dobra opowieść o czasach dawno minionych. Ten budynek, to jednak z lepszych realizacji, jeśli chodzi o nowe kamienice. Po dobrych kilku latach wciąż nieźle się prezentuje.



Wróć do „Dom przy Źródle Kraków od Eiffage Immobilier - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość