Przystanek kolejowy Kraków Prądnik Czerwony / Szybka Kolej Aglomeracyjna + parking Park&Ride - budowa / zdjęcia / opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
fero
Posty: 132
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Przystanek kolejowy Kraków Prądnik Czerwony / Szybka Kolej Aglomeracyjna + parking Park&Ride - budowa / zdjęcia / opinie

Postautor: fero » 08 cze 2026, 23:14

tonyxxl pisze:
DobrzeJuzBylo pisze:Po zbudowaniu SKA i przebudowie ulic będzie znośnie. W tym momencie już jest kiszka, a powstaje sporo budynków m.in. TDJ tam stawia. Przy czym inwestycje kolejowe trwają i to może być równie dobrze 2030 rok albo później.

Skończą w 2028, bo muszą. Tego wymaga rozliczenie dotacji.
Pieniądze sa już zarezerwowane, projekty i zgody gotowe. Zostaje wybudować.
135mln całkowity koszt inwestycji, 93 to dotacja unijna reszta z budżetu Marszałka Województwa.

Wygląda na to, że faktycznie ruszy lada chwila budowa przystanki Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej „Kraków Prądnik Czerwony” wraz z parkingiem Park&Ride i całą resztą infrastruktury, która miałaby obsługiwać ten rejon pociągami. Dzisiaj ogłosili, że został rozstrzygnięty przetarg na budowę i wygrała go Skanska SA z ofertą na kwotę 61 207 670 zł. Mają na to chyba 2 lata i pewnie jakoś tak się będą musieli uwinąć.

krakow.pl/aktualnosci/323712,26,komunikat,skanska_wybuduje_przystanek_ska__krakow_pradnik_czerwony_.html

Jak tam ostatnio przechodziłem, to już chyba są tam prowadzone jakieś prace przygotowawcze, bo wzdłuż linii od strony ul. Meiera prowadzone były jakieś prace ziemne na sporą skalę.


fero
Posty: 132
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Re: Przystanek kolejowy Kraków Prądnik Czerwony / Szybka Kolej Aglomeracyjna + parking Park&Ride - budowa / zdjęcia / op

Postautor: fero » 08 cze 2026, 23:16

I to by jeszcze znaczyło, że będzie jakieś przejście przez przystanek kolejowy w stronę ul. Strzelców, czyli będzie jakieś wyjście w stronę miasta, co też dobrze by zrobiło okolicy ul. Meiera, bo teraz to trzeba chodzić przez pozbawiony chodników wiadukt w ul. Reduta lub przez 29 Listopada, jedn i drugie, to taki średni spacer.

fero
Posty: 132
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Re: Przystanek kolejowy Kraków Prądnik Czerwony / Szybka Kolej Aglomeracyjna + parking Park&Ride - budowa / zdjęcia / op

Postautor: fero » 21 cze 2026, 16:30

Byłem tam nie tak dawno i jakieś prace przy torach chyba już się rozpoczęły.

Obrazek

Nie wiem czy to remont linii, czy robią dodatkowy tor i wygospodarowują na niego miejsce. No i czy to nie jest miejsce już na te przystanki kolejowe, które mają zostać wybudowane w ramach tej inwestycji.

Obrazek

I faktycznie to by wychodziło mniej więcej pod nowymi osiedlami, które budują tam Dom Development i TDJ Estate, więc faktycznie mieszkańcy mieliby tu dobry dostęp do kolei.


fero
Posty: 132
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Re: Przystanek kolejowy Kraków Prądnik Czerwony / Szybka Kolej Aglomeracyjna + parking Park&Ride - budowa / zdjęcia / op

Postautor: fero » 21 cze 2026, 16:31

Na pewno taki przystanek kolejowy zmieni tą część Prądnika Czerwonego.

Obrazek

Pytanie, jak często będą z niego odjeżdżały pociągi w stronę centrum?

Obrazek

W każdym razie to fajnie, że ruszyła tam budowa już.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości