Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
MarcinJ
Posty: 131
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

Postautor: MarcinJ » 02 sty 2017, 20:30

Rośnie nam coraz bardziej nasz własny, mały krakowski Mordor biurowy na Prądniku Czerwonym - wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości wyrośnie nam tam zespół kolejnych trzech budynków komercyjnych pod nazwą Tertium Business Park Kraków - deweloper Buma - uzupełni on inne inwestycje tej firmy w tej okolicy, takie jak Rondo Business Park, Quattro Business Park oraz Quattro Business Park Five. A w okolicy stawiają swoje budynki tego rodzaju także inne podmioty, między innymi nawet zakonnicy biurowiec Astris Kraków, który chyba już niedługo zostanie ukończony :)

Obrazek

Zdjęcie, a raczej wizualizacja dosyć dobrze przedstawia, gdzie miałby stanąć nowy zespół budynków, po sąsiedzku widać także Osiedle Kaskada Kraków, ukończone Osiedle Familijne, nie widać natomiast jeszcze inwestycji stawianej przez Budimex - Osiedle Dobrego Kraków - w zasadzie to chyba jest plusem, że w okolicy są także projekty mieszkaniowe, a jest tam także dużo starych bloków, w których mieszkania na pewno zyskają na atrakcyjności ze względu na bliskość do dużej liczby miejsc pracy :idea:

Obrazek

Forma tych budynków nawet mi się podoba, ale wiadomo, że to moje opinie, w każdym razie prezentuje się to chyba lepiej, niż to, co wzniósł tam do tej pory deweloper Buma - jest dosyć nowocześnie. Będzie to zespół trzech biurowców o wysokości 11 kondygnacji naziemnych (10 pięter) oraz dwoma poziomami parkingów podziemnych, w których znajdą się miejsca dla kilkuset samochodów. Co ciekawe, kolejne dwa etapy tej inwestycji będą wymagały wyburzenia biurowców Budostalu. W każdym budynku miałoby się tu znaleźć 12 500 metrów kwadratowych nowej powierzchni biurowej, więc włącznie będzie to ponad 37 000 m2, a więc całkiem sporo.

Obrazek

Co myślicie o tej inwestycji, przyda się w tej okolicy, czy to już będzie za dużo. Może podzielicie się na forum tym, jakie macie opinie o Tertium Business Park w Krakowie, a przynajmniej takim projekcie. Przyda się w tej okolicy, czy to już będzie za dużo :?: Zdaje się, że za jakiś czas ma tam wreszcie powstać linia tramwajowa przez Dobrego Pasterza, więc komunikacyjne powinno to wyglądać lepiej. Natomiast raczej nie poprawi to sytuacji parkingowej w okolicy, ciekawe kiedy mieszkańcy zaczną się tam domagać strefy parkingowej ;)


Ani
Posty: 58
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

Postautor: Ani » 04 sty 2017, 13:15

Ciekawa bryła, dobra lokalizacja inwestycyjna, ciekawe czy deweloper pomyśli o miejscach parkingowych dla pracowników, bo wszystkie okoliczne parkingi są prywatne... :o

iti
Posty: 280
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

Postautor: iti » 04 sty 2017, 21:23

Jeśli chodzi o parkowanie pod biurowcami na Prądniku Czerwonym, to z tego, co czytałem, to pod Tertium Business Park mają się znaleźć dwa poziomy parkingów podziemnych :) No ale znając życie, to i tak będzie o wiele za mało, jak to zwykle bywa w sąsiedztwie biurowców. Na poziomie zero pewnie liczba miejsc postojowych będzie symboliczna, jak w przypadku większości takich inwestycji. Widziałem ostatnio, że już kują tam beton. Sama okolica jest całkiem przyjemna i nieźle skomunikowana z resztą miasta, więc można by tam spokojnie dojeżdżać komunikacją miejską, a pewnie z czasem zrobią tam też wspomniany tramwaj, o którym było już sporo na forum :)


ragar
Posty: 288
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

Postautor: ragar » 13 sty 2017, 12:55

Dostałem kilka zdjęć tego, jak idą prace, w miejscu, w którym powstają biurowce Tertium Business Park, Kraków, więc jeśli ktoś by się zastanawiał nad tym, co budują obok Quatro Business Park w Krakowie, to tu jest dobra odpowiedź ;)

Obrazek

Zaczęło się od skuwania starej nawierzchni placu pod biurowcami Budostalu, które chyba kiedyś też znikną z krajobrazu tej okolicy, a szkoda, bo jeśli chodzi o modernistyczną architekturę w Krakowie, to nieźle się one prezentowały :)

Obrazek

Podobno w okolicznych biurowcach nieźle czuć wibracje, które powstają podczas skuwania betonu :) Czekam, aż zaczną tam kopać dziurę, jeśli chcą zrobić dwa poziomy parkingu podziemnego, to można się spodziewać, że będzie raczej głęboka.

Obrazek

A tu jeszcze koparki, dźwigi i ciężarówki na miejscu budowy nowego biurowca w Krakowie. Ciekawe jak to będzie wyglądało, kiedy już skończą i powstanie nasz mały Mordor krakowski. Po drugiej stronie ulicy już ściągają elewację z biurowca Astris - jeszcze jednego na Prądniku Czerwonym :)

Małgorzata
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2017, 10:49

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

Postautor: Małgorzata » 12 kwie 2017, 11:05

Widzę, że dawno nie było aktualizacji w temacie, dlatego załączam kilka fotek z dzisiaj :)

Obrazek

Jak widać prace postępują dosyć szybko i wygląda na to, że konstrukcje lada chwila nabiorą coraz konkretniejszych kształtów :)

Obrazek

Zastanawiam się tylko czy nowopowstale budynki nie zaciemnia widoku z już istniejących biurowców w kompleksie Quattro Business Park i czy dodatkowe 3 miejsca pracy nie zakorkują jeszcze bardziej ul Dobrego Pasterza czy Bora - Komorowskiego, no ale pewnie czas pokaże ;)

Swoją drogą, to ciekawe jakie firmy skusza się na tą lokalizację :?: W końcu pod tym względem w stosunku do Czerwonych Maków czy Zabierzowa, wydaje się tu być całkiem nieźle ;) co sądzicie :?:

GokuSajan
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2017, 16:59

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

Postautor: GokuSajan » 18 kwie 2017, 10:58

Tam już tyle tych biurowców jest i jeszcze budują, zakorkują ten teren totalnie

slawek
Posty: 238
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

Postautor: slawek » 31 gru 2017, 17:57

A tak idzie budowa kompleksu biurowego Tertium Business Park w Krakowie :)

Obrazek

Była pusta działka, teraz stoi już na niej sporych rozmiarów biurowiec, zdaje się, że już zaczęli wprawiać w nim okna, czyli prace poszły bardzo sprawnie, choć to dopiero pierwszy z zaplanowanych budynków.

Obrazek

Deweloper Buma nie zwalnia tu tępa w Krakowie, widać to choćby w tym, jak stawia także kolejne budynki na Wadowickiej 3, gdzie także mają stanąć trzy nowe budynki biurowe

ragar
Posty: 288
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

Postautor: ragar » 10 wrz 2018, 12:11

I tak stare ustępuje miejsca nowemu, czyli wyburzanie starego biurowca w okolicy Ronda Barei, żeby móc zbudować kolejne etapy inwestycji Tertium Business Park w Krakowie :)

Obrazek

Trochę szkoda starocia, bo jak na stare biurowce, to był całkiem ciekawy, no ale pewnie przestał się opłacać. Będzie wyżej, więcej szkła, nowocześniej :)


luc
Posty: 30
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

Postautor: luc » 08 paź 2018, 16:42

Została kupka gruzu po budynku, który znajdował się tam wcześniej. Więc pewnie w najbliższym czasie ruszy kolejny etap budowy biurowców Tertium Business Park :) Miejsce dobre, nieźle skomunikowane, z istniejącymi już biurowcami obok, z osiedlami mieszkaniowymi po sąsiedzku - nic tylko miejsca pracy tworzyć!

megi
Posty: 258
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

Postautor: megi » 28 paź 2018, 12:26

Z tego, co widziałam, to wszystkie te stare budynki już zrównane z ziemią i pewnie niedługo wezmą się za stawianie kolejnych biurowców tam :)Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość