Smog w Krakowie / w której części Krakowa najlepsze powietrze / zanieczyszczenie powietrza: forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
Krakus44

Re: Smog w Krakowie / w której części Krakowa najlepsze powietrze / zanieczyszczenie powietrza: forum

Postautor: Krakus44 » 22 lis 2018, 17:16

pawel111 pisze:Słabe te Wasze fotki - dodaję fotkę z mieszkania, które wynajmowałem niedawno na Mitkowiskiego :)

IMAG3252_resized.jpg

Zaparowala Ci soczewka w obiektywie :lol:

slawek

Re: Smog w Krakowie / w której części Krakowa najlepsze powietrze / zanieczyszczenie powietrza: forum

Postautor: slawek » 22 lis 2018, 22:40

Oj, to nie smog, to czyściutki dym prosto z komina ;)

lesnydzbanek

Postautor: lesnydzbanek » 23 lis 2018, 11:11

pawel111 pisze:Słabe te Wasze fotki - dodaję fotkę z mieszkania, które wynajmowałem niedawno na Mitkowiskiego :)

IMAG3252_resized.jpg

Jeden telefon do straży miejskiej i zjawią się u typa sprawdzić jakim syfem pali. Przetestowane na sąsiedzie przygłupie, który palił chyba oponami.

Co do mieszkania - nie ma raczej sensu pod tym kątem patrzeć. Warto zainwestować w rośliny oczyszczające powietrze lub oczyszczacz. Żeby chociaż w domu mieć w miarę dobre powietrze ;)

pawel111

Postautor: pawel111 » 23 lis 2018, 17:07

lesnydzbanek pisze:Jeden telefon do straży miejskiej i zjawią się u typa sprawdzić jakim syfem pali. Przetestowane na sąsiedzie przygłupie, który palił chyba oponami.

I jaki efekt? Ja dzwoniłem 2 razy - bo klient palił nawet w lecie jak mu się uzbierało śmieci... Raczej nie przyjechali, bo efektu nie było widać - nie wiem jak jest teraz, bo mieszkam obecnie za granicą. Próbowałem wcześniej sam z nim porozmawiać - bardzo porządny domek przy ul. Szwedzkiej, czego o właścicielu nie można powiedzieć (zacięty dziadek 70+ z nienawiścią w oczach, nieskory do żadnej rozmowy). Nawet mu do skrzynki dostarczyłem ulotki o dofinansowaniu miasta na wymianę pieca. Takich są tysiące. Jedno pokolenie musi minąć i musi zmienić się polityka energetyczna kraju (koniec z węglem i przejście na elektrownie atomowe i energię odnawialną). Zakaz diesla w mieście kwiestia max. kilku lat w Warszawie i Krakowie.

lindemannowa

Re: Gdzie w Krakowie / w której dzielnicy jest najmniejszy smog / najlepsze powietrze

Postautor: lindemannowa » 03 sty 2019, 9:58

Master pisze:Tak się zastanawiam, czy można mówić o tym, gdzie w Krakowie jest najlepsze powietrze, najmniej smogu, a gdzie powietrze jest najgorsze, jeżeli oczywiście można tu mówić o jakichś różnicach. Z tego co widziałem po różnych mapkach, to chyba najgorzej jest w gminach wokół Krakowa, ale w całym mieście jest raczej podobnie źle. Jak myślicie, warto się tym kierować szukając mieszkania, czy to zupełnie nie ma sensu?

wbrew pozorom, w okolicznych miasteczkach i wsiach powietrze może byc dużo gorsze. Wydaję mi się, że dopóki ludzie będą palić śmieciami, palstikiem czy innym syfem (umówmy się - wegiel w tym przypadku jest najmniej szkodliwy) to powietrze w dalszym ciagu będziemy mieć złe.
Na to składa się wiele czynników a nie tylko "betonowanie miasta" - palenie śmieci, węgla, stare samochody, spalinny z zakładów produkcyjnych. Wiele osób twierdzi, że kiedyś problem smogu w Krakowie nie istniał, bo hurr durr korytarze powietrzne istniały. Szkoda, że mało ludzi pamięta jak w latach 70. zanieczyszczenie z kombinatu w Nowej Hucie było tak duże, że tygodniami nie było widać słońca.

pozdro

Postautor: pozdro » 12 sty 2019, 11:08

Tez macie takie wrazenie ze zakaz palenia weglem zaczyna dzialac? Ewentualnie to kwestia pogody. Bo po 1 tyg epizodzie smogowym w listopadzi i kilku dniach poczatkiem grudnia w zasadzie smogu w z wegla juz nie czuc w Krakowie. Ostatnio to tak maksymalnie na zolto sie airly zapala. Tez tak organoleptycznie nie czuc dymu weglowego. Ciagle przy ruchliwych ulicach czus miejscami smrod spalin, aczkolwiek to inny rodzaj zanieczysczen i ten jest w zasadzie ogolnopolski przy drogach przelotowych.

Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”