Tramwaj z Krakowa do Wieliczki - informacje / plany / budowa / opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
megi
Posty: 326
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Tramwaj z Krakowa do Wieliczki - informacje / plany / budowa / opinie

Postautor: megi » 27 lip 2020, 12:40

Ostatnio pojawił się temat nowej ciekawe inwestycji publicznej - budowa tramwaju do Wieliczki z Krakowa to na pewno idea warta rozważenia, bo w tym podkrakowskim mieście mieszka jednak dużo osób dojeżdżających każdego dnia do pracy, a autobusy stoją w korkach. Jedno mnie tylko zastanawia, przecież jest linia kolejowa z Krakowa do Wieliczki i to działa bardzo sprawnie, jeżeli tylko nie ma prac budowlanych na kolei, które generują opóźnienia. Czy nie lepiej byłoby zrobić dodatkowe stacje na tej linii, zamiast wychodzić z tak dużą inwestycją? Ale może na to pytanie odpowiedzą specjaliści. Ostatnio była też mowa o tym, że miałaby ruszyć budowa linii tramwajowej na Złocień - ciekawe ile z tych inwestycji zostanie faktycznie zrealizowanych, a przecież jeszcze na Azory, do Mistrzejowic przez Meissnera, przez Stella-Sawickiego i Nowohucką i wiele innych...


terens
Posty: 41
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Re: Tramwaj z Krakowa do Wieliczki - informacje / plany / budowa / opinie

Postautor: terens » 29 lip 2020, 11:23

Pytanie czy tramwaj pomiędzy Wieliczką i Krakowem na pewno ma sens, biorąc pod uwagę dobre połączenie kolejowe obu miast. No chyba, że tramwaj pojedzie trasą obsługującą jakieś gęsto zaludnione okolice, z których daleko jest na pociąg. No i pytanie, jak Wieliczka partycypowałaby w kosztach budowy takiego tramwaju, bo jeżeli to ta gmina sfinansuje jego budowę i jeszcze dołoży się do zakupu taboru do obsługi tej linii, to dlaczego nie?Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości