Zakłady Zieleniewskiego Kraków / Fabryka Zieleniewskiego na Grzegórzkach - burzenie hal fabrycznych

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
bobo
Posty: 181
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Zakłady Zieleniewskiego Kraków / Fabryka Zieleniewskiego na Grzegórzkach - burzenie hal fabrycznych

Postautor: bobo » 03 paź 2025, 22:04

No i ciekawe, jak będzie z dostępnością tej pływalni, czy to będzie obiekt otwarty, czy jednak będzie dostępny tylko dla mieszkańców osiedla i utrzymywany przez nich?

Obrazek

No i ciekawe, czy znajdzie się tam miejsce na jakąś dobrze zaaranżowaną restaurację, w której wnętrzu dałoby się dostrzec historię tego obiektu?


fjrc
Posty: 454
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Zakłady Zieleniewskiego Kraków / Fabryka Zieleniewskiego na Grzegórzkach - burzenie hal fabrycznych

Postautor: fjrc » 03 paź 2025, 22:34

Basen będzie ogólnodostępny. lokal pod restaurację jest planowany

Master
Posty: 1105
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Zakłady Zieleniewskiego Kraków / Fabryka Zieleniewskiego na Grzegórzkach - burzenie hal fabrycznych

Postautor: Master » 01 kwie 2026, 18:15

A tak to wyglądało jeszcze kilka, może z 10 lat temu, choć chyba mniej. Przeglądałem stare zdjęcia ze starych telefonów i coś takiego znalazłem.

Obrazek

Tak te hale Zakładów Zieleniewskich prezentowały się w oryginale.

Obrazek

Fajne gmachy, ceglane, trochę jak mur pruski. Szkoda, że dzisiaj już się tak hal fabrycznych nie robi, tylko jakieś kostki takie obite blachą. To jednak wyglądało prawie jak kościół - świątynia przemysłu. Nawet okno wielkie, niczym rozeta nad wejściem do nawy głównej.

Ciekawi mnie, jak to zostanie odnowione - przebudowane.


Master
Posty: 1105
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Zakłady Zieleniewskiego Kraków / Fabryka Zieleniewskiego na Grzegórzkach - burzenie hal fabrycznych

Postautor: Master » 31 maja 2026, 21:16

Zobaczcie, taka ciekawostka, na ostatniej kondygnacji tam wciąż wiszą stare, fabryczne lampy.

Obrazek

Nawet żarówki w nich są ciągle osadzone.

Obrazek

Dobrze by było, gdyby deweloper wykorzystał je w odnowionych, fabrycznych wnętrzach, szkoda by było posłać to na złom.

Master
Posty: 1105
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Zakłady Zieleniewskiego Kraków / Fabryka Zieleniewskiego na Grzegórzkach - burzenie hal fabrycznych

Postautor: Master » 31 maja 2026, 21:18

No i widać, że na u podstawy hali sporo się dzieje na tej budowie.

Obrazek

To na tym poziomie zaplanowano basen?

tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Zakłady Zieleniewskiego Kraków / Fabryka Zieleniewskiego na Grzegórzkach - burzenie hal fabrycznych

Postautor: tonyxxl » 01 cze 2026, 11:23

"Powstanie tu loftowy klub sportowy, z basenem o długości dwudziestu pięciu metrów, niecką dla dzieci, siłownią, salą do fitnessu, saunami, grotą solną oraz jacuzzi. Ściana hali od strony osiedla ma być przeszklona."
"Ceny? Żeby tu zamieszkać trzeba miliony złotych mieć. Jak czytamy na stronie internetowej np. 53 m kw. - 1,6 mln zł, 34 m kw. 1,1 mln zł, 91 m kw. - 2,4 mln, choć jest też 26 m kw - za 893 tys. zł."
źródło: gazetakrakowska.pl/kolejny-krazownik-wislanych-tarasow-w-krakowie-bliski-ukonczenia-zakladow-zieleniewskiego-juz-prawie-nie-widac-ale-bedzie-w-nich-basen/ar/c1p2-28798267
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czyli patrząc na ceny tych mieszkań, to spokojnie można powiedzieć, że inwestorem tego "loftowego klubu sportowego" (cokolwiek ta nowomowa znaczy) i basenu będą mieszkańcy.
Ciekawe jak to będzie zarządzane i utrzymywane? Też przez mieszkańców? Bo tyle tego całego dobra, to mogą nie udźwignąć w czynszu.

fjrc
Posty: 454
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Zakłady Zieleniewskiego Kraków / Fabryka Zieleniewskiego na Grzegórzkach - burzenie hal fabrycznych

Postautor: fjrc » 01 cze 2026, 22:28

Będzie basen ogólnodostępny

tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Zakłady Zieleniewskiego Kraków / Fabryka Zieleniewskiego na Grzegórzkach - burzenie hal fabrycznych

Postautor: tonyxxl » 02 cze 2026, 10:36

fjrc pisze:Będzie basen ogólnodostępny

To miło. Ale z tego co czytam to inwestycja dewelopera czyli prywatna. Zapewne jakis rodzaj dealu/zadośćuczynienia konserwatorowi i urzędnikom po wyburzeniu zabytkowych hal produkcyjnych żeby mieć podkładkę dla ludu że coś za coś. Ale pytanie zasadnicze jest takie; kto będzie ponosił koszty utrzymywania i funkcjonowania tego przybytku? Bo, że do samej budowy dokładają się wszyscy mieszkańcy osiedla to widać po cenach mieszakń.
Jeszcze sie taki basen w Polsce nie wybudował żeby przynosił zyski sam z siebie. A to są koszty idące w grube miliony rocznie. Szczególnie przy rosnących co roku skokowo kosztach energii i pracy. Deweloperowi nie potrzebny taki pasożyt i się z tego wymiksuje.
Daję im rok czasu i przylezą do miasta z szantażem żeby to utrzymywało, z tekstami, że przecież to wszystkim mieszkańcom służy, że już wybudowane itp. Bedzie kolejna wylegarnia kosztów i etatów z naszych pieniądzy.


Awatar użytkownika
Iwona Bodziony
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2026, 17:34

Re: Zakłady Zieleniewskiego Kraków / Fabryka Zieleniewskiego na Grzegórzkach - burzenie hal fabrycznych

Postautor: Iwona Bodziony » 06 cze 2026, 9:11

Jestem ciekawa jaki wygląd finalny nada temu budynkowi INTER-BUD.

Jak do tej pory ich wizualizacje dość wiernie odzwierciedlały rzeczywisty wygląd osiedla. A ma ten loftowy klub wyglądać tak:

Obrazek
Obrazek
Iwona Bodziony - doradca rynku pierwotnego w Krakowie. Pomagam kupującym wybrać nowe mieszkanie: dla siebie, rodziny lub jako inwestycję. Analizuję lokalizację, układ, standard budynku, cenę, dostępność i potencjał inwestycyjny.

IwonaBodziony.pl

momo
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2024, 17:38

Re: Zakłady Zieleniewskiego Kraków / Fabryka Zieleniewskiego na Grzegórzkach - burzenie hal fabrycznych

Postautor: momo » 08 cze 2026, 21:31

Widać, że cały czas coś się dzieje na budowie.

Obrazek
Obrazek
Obrys hali jest poszerzany a bryła zaczyna przypominać tę z wizualizacji.

Obrazek


Obrazek
Prace w hali trwają równolegle z budową kolejnego bloku.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości