Estakada nad Bora Komorowskiego do Dobrego Pasterza w Krakowie - budowa

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
iti
Posty: 1170
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Estakada nad Bora Komorowskiego do Dobrego Pasterza w Krakowie - budowa

Postautor: iti » 09 mar 2017, 19:49

A ja mam zdjęcia tego, jak ruszyła inwestycja polegająca na tym, że powstanie nowa estakada nad ulicą Bora Komorowskiego, która miałaby ułatwić z jednej strony dojazd do Galerii Serenada, która jest teraz budowana w tej okolicy, a dodatkowo miałaby ułatwić dojazd do ulicy Bohomolca i tym samym odciążyć wiecznie zakorkowaną w godzinach szczytu, ulicę Dobrego Pasterza, przy której przecież wciąż powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, jak choćby Osiedle Dobrego Kraków- Budimex, stoi tam już osiedle Familijne Bumy, a budowany jest także kolejny etap projektu Dom-Bud - Dobrego Pasterza Kraków, a to pewnie jeszcze nie wszystko, bo te rejony naszego miasta, to chyba jeden z bardziej intensywnie zabudowywanych obszarów :)

Obrazek

Co ciekawe, w przypadku tej inwestycji, wykonuje ją na zlecenie miasta inwestor odpowiadający za postawienie Galerii Serenada - było to jednym z warunków, które zostały przed nim postawione, aby dostał zgodę na wybudowanie obiektu handlowego :) Ciekawe ile taniej wykonuje takie projekty prywatna firma, niż gdyby miałyby one powstawać za publiczne pieniądze. Ciekawe czy w związku z tym, zlikwidowane zostaną w przyszłości światła, które aktualnie umożliwiają tam skręt w lewo i dojazd do Krokusa - to byłoby chyba dobre, bo przy nich lubią robić się korki.

Obrazek

Jak widać na zdjęciach, prace już ruszyły, jest zrobiony nasyp, po którym prawdopodobnie pobiegnie pobiegnie podjazd pod estakadę (albo jakoś obok niego). Orientuje się ktoś może, kiedy prace mają zostać zakończone :?: Jeśli serenada ma być gotowa jeszcze w tym roku, to chyba razem z tym otworzą i estakadę - mam nadzieję :) A może jakiś projekt ktoś widział, albo wizualizację i może się podzielić na forum :?: Jakie macie opinie w związku z tą estakadą przez Bora Komorowskiego.


prad
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2017, 13:41

Prace budowlane przy Bora-Komorowskiego na przeciwko Krokusa (Kraków) - budowa estakady

Postautor: prad » 12 maja 2017, 19:30

A tu dosyć aktualne zdjęcia z budowy nowej estakady nad ul. Bora-Komorowskiego w Krakowie :)

Obrazek

Trwa palowanie pod elementy konstrukcji nowego przejazdu nad Bora-Komorowskiego, widać, że cały czas pracuje ciężki sprzęt tam :) Jest też sporo ziemi, to pewnie na niej będzie posadowiona część dojazdu do galerii Serenada i dalej, do Dobrego Pasterza.

Obrazek

Niestety oznacza to, że wkrótce czeka nas zamknięcie części ul. Bora-Komorowskiego i pewnie niezłe korki w tej okolicy, na Lublańskiej i Opolskiej :/ Mam tylko nadzieję, że nie będą niepotrzebnie wyłączać części tej ulicy z ruchu, jak to już miało miejsce niedawno :) Ktoś może wie, ile potrwają prace i korki :?:

Plus taki, że jak już wprowadzę się na osiedle Dobrego, które buduje Budimex, to ulica pod nim, powinna być już nieco bardziej przejezdna, bo teraz w godzinach szczytu jest tam raczej kiepsko :)

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Estakada nad Bora Komorowskiego do Dobrego Pasterza w Krakowie - budowa

Postautor: slawek » 03 paź 2017, 0:34

A skodo już byłem w okolicy, to jeszcze zdjęcia z tego, jak budowana jest nowa estakada nad ul. Bora-Komorowskiego w Krakowie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości