Nowa Sądeczanka [DK75] / budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz / informacje na forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Nowa Sądeczanka [DK75] / budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz / informacje na forum

Postautor: MarcinJ » 29 sie 2015, 21:28

Nie wiem czy widzieliście już, ale ostatnio "miłościwie nam panujący" rząd ogłosił nowy Program Budowy Dróg Krajowych i wynika z niego, że powstanie wreszcie połączenie drogowe z Nowego Sącza do Brzeska (czyli do autostrady), dzięki któremu da się sensownie pokonać trasę Kraków - Nowy Sącz : ) Ciekawe czy tym razem uda się do tego doprowadzić, czy okaże się, że to kolejna przedwyborcza obietnica, bo przecież z wieloma takimi mieliśmy już do czynienia...

Teoretycznie nowe połączenie drogowe miałoby powstać do roku 2023. Ciekawe na ile jest to realne, bowiem cała trasa jest jeszcze na dosyć wstępnym etapie planowania. Sama droga miałaby biec częściowo tym samym ciągiem, którym jeździmy dzisiaj, a część jej fragmentów ma zostać wybudowana od początku. No i niestety nie będzie to droga ekspresowa... zamiast tego będzie miała tylko parametry drogi głównej przyspieszonej. Strasznie mnie ciekawi, czy uda się to zrobić. Może ktoś ma więcej informacji na ten temat i podzieli się nimi tutaj? Co myślicie o tej inwestycji, to będą dobrze wydane pieniądze?


megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Nowa Sądeczanka / budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz / informacje na forum

Postautor: megi » 29 sie 2015, 21:59

Ostatnio Kopaczowa miała okazję przejechać się do Nowego Sącza, chyba postała w korkach i sama widziała jak wygląda droga krajowa 75... Miała jechać pociągiem, jak wszędzie, ale chyba ktoś jej jednak powiedział, że to nie ma żadnego sensu, zwłaszcza, że budowa linii kolejowej Podłęże - Piekiełko (z Krakowa do Sącza i do Zakopanego) spadła na jakąś listę rezerwową... Wszyscy wiedzą, że ta droga i kolej jest potrzebna, ale od wielu lat niewiele się z tym robi...

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Nowa Sądeczanka / budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz / informacje na forum

Postautor: Nowy » 05 kwie 2017, 15:52

Wygląda na to, że coś ruszyło i budowa nowej drogi z Brzeska do Nowego Sącza, czyli faktycznie z Nowego Sącza, do węzła autostradowego w Brzesku, jakoś zaczyna iść do przodu, choć w bólach :) Firma mająca trasę zaprojektować przedstawiła właśnie 5 proponowanych wariantów przebiegu tej drogi, które będą konsultowane z mieszkańcami.

Obrazek

Widać, że są różnice w długości poszczególnych wariantów, i to wcale niemałe, może warto wziąć to pod uwagę przy ocenie. Choć myślę, że ważne jest, żeby ostateczny wybór uwzględniał również możliwie krótki czas dojazdu oraz możliwość ewentualnej rozbudowy drogi w przyszłości.


aniazieba74
Posty: 15
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:08

Re: Nowa Sądeczanka / budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz / informacje na forum

Postautor: aniazieba74 » 12 kwie 2017, 10:53

"Teoretycznie nowe połączenie drogowe miałoby powstać do roku 2023" heheh jak autostrada na euro prędzej liczyłabym na 2030

lwowski
Posty: 76
Rejestracja: 15 wrz 2017, 11:45

Re: Budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz (Sądeczanka DK75) forum

Postautor: lwowski » 02 lis 2020, 14:41

Patrząc na to, w jakim tempie to idzie, to faktycznie o tamtym terminie można było tylko pomarzyć... Nadal władze gmin, przez które ma przebiegać ta droga, nie mogą się dogadać co do wariantu/

Ostatnio rozstrzygnięto przetarg na budowę pierwszego odcinka drogi DK75 Brzesko - Nowy Sącz, ale to chodzi tylko o część obwodnicy Brzeska, która pozwoli ominąć to miasto i pewnie będzie gotowa za 3-4 lata. Na pewno się przyda, ale to niespecjalnie rozwiąże problem słabego skomunikowania Sądecczyzny z resztą kraju, bo ta droga dalej i tak pozostanie wąska, niebezpieczna i przeładowana.

darek
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2016, 13:23

Re: Nowa Sądeczanka / budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz / informacje na forum

Postautor: darek » 30 maja 2022, 11:01

Są może jakieś informacje odnośnie budowy nowej drogi z Brzeska do Nowego Sącza? Jest potrzebna, z tym chyba zgodzi się każdy, kto miał okazję przejechać się obecną. Tu na forum pierwsze wpisy odnośnie Sądeczanki z 2015 roku (a przecież temat ciągnął się wcześniej). Mamy rok 2022, a nadal niewiele wiadomo, co z budową tego połączenia? Czy może ja czegoś nie doczytałem?

lwowski
Posty: 76
Rejestracja: 15 wrz 2017, 11:45

Re: Nowa Sądeczanka / budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz / informacje na forum

Postautor: lwowski » 28 wrz 2022, 14:52

Widziałem ostatnio szumny nagłówek, że ruszyła budowa Sądeczanki, dokładniej, to jej pierwszego odcinka. Tyle, że chodzi o ten kawałek drogi, która pozwoliłaby ominąć Brzesko (jakieś 3 km). Zawsze to coś, bo faktycznie tam korki bywały, ale jednak trzeba będzie z dwóch pasów i tak wreszcie zjechać na jeden. Dobrze kojarzę, że przebieg nowej drogi z Brzeska do Nowego Sącza nadal nie jest znany, prawda? Pierwszy wpis w tym wątku jest z 2015 roku, a ja mam wrażenie, że minęło 7 lat i bardzo mało posunęło się do przodu w tej sprawie :/

lwowski
Posty: 76
Rejestracja: 15 wrz 2017, 11:45

Re: Nowa Sądeczanka / budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz / informacje na forum

Postautor: lwowski » 28 wrz 2022, 15:03

No i niby to ma być pierwszy fragment drogi do Nowego Sącza, ale tak naprawdę jest to zachodnia obwodnica Brzeska, na pewno przydatna, ale to jakaś kropla w morzu potrzeb.


darek
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2016, 13:23

Re: Nowa Sądeczanka / budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz / informacje na forum

Postautor: darek » 29 wrz 2022, 10:31

A jednak coś się zmieniło przez te wszystkie lata, to starają się już o decyzję środowiskową dla tej drogi, co prawda jeszcze nie wiadomo dokładnie, którędy nowa Sądeczanka pobiegnie, bo są trzy warianty, a wyglądają one, jak na poniższej mapie. Ale to już jest całkiem sporo.

Obrazek
Mapa opracowana przez: Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

  • Wariant C - rekomendowany przez projektanta, chyba najprostszy i najtańszy w wykonaniu;
  • Wariant A - jako alternatywny, czytałem gdzieś, że chodzi o to, że jest on najmniej kontrowersyjnie społecznie, ale nie mam tu pewności;
  • Wariant F - jest najkorzystniejszy dla środowiska.

Nie widziałem co prawda, który z wariantów jest najkrótszy, bo to pewnie będzie miało wpływ na czas przejazdu. Ale ma to być chyba droga dwujezdniowa, przyspieszona, więc zupełna zmiana jakościowa.

Niestety nie wiadomo, ile to wszystko może jeszcze potrwać. Teraz oczekuje się na wydanie tzw. decyzji środowiskowej, ale jak zostanie wydana, to wcale nie oznacza, że budowa będzie mogła ruszyć, bo za tym idą kolejne procedury, a te mogą jeszcze potrwać latami, jeżeli będą odwołania.

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Nowa Sądeczanka [DK75] / budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz / informacje na forum

Postautor: megi » 06 paź 2022, 10:22

To jeszcze etap konsultacji społecznych, a on może potrwać jeszcze przez nieokreśloną ilość czasu, ktoś może zaskarżyć decyzję środowiskową... Generalnie jest jeszcze bardzo dużo rzeczy po drodze, które mogą się zdarzyć i to przeciągnie czas do wydania pozwolenia na budowę i wbicia łopaty. Nie wiadomo też, jak będzie wyglądała sytuacja gospodarcza i czy będą pieniądze na takie inwestycje. Generalnie, to nie ma się co nastawiać na to, że droga powstanie jakoś szybko.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bemyguest, MarcinG i 6 gości