Remont Bunkra Sztuki w Krakowie przy Plantach - zdjęcia i informacje na forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Remont Bunkra Sztuki w Krakowie przy Plantach - zdjęcia i informacje na forum

Postautor: megi » 03 gru 2020, 22:46

Ruszył chyba wreszcie zapowiadany od kilku lat remont Bunkra Sztuki.

Obrazek

Nie wiecie czy będzie się to wiązało z jakąś przebudową?

Obrazek

Oby nikt nie wpadł na pomysł, żeby kombinować przy elewacji.


megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Remont Bunkra Sztuki - zdjęcia i informacje na forum

Postautor: megi » 03 gru 2020, 22:47

I jeszcze jedno zdjęcie, lubię ten budynek.

Obrazek

Słyszałem, że ludzie narzekali na to, że znika knajpa spod Bunkra, ale nie wiem czy to było takie znów wyjątkowe miejsce.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Remont Bunkra Sztuki - zdjęcia i informacje na forum

Postautor: Nowy » 18 kwie 2021, 19:59

To ja też zajrzałem za płot, żeby spojrzeć, co dzieje się pod Bunkrem Sztuki, w sumie, to myślałem, że coś więcej.

Obrazek

Budynek swoją formą budził w Krakowie spore kontrowersje, być może u niektórych wciąż budzi, jego nowoczesna i brutalistyczna forma.


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Remont Bunkra Sztuki - zdjęcia i informacje na forum

Postautor: Nowy » 12 mar 2024, 12:11

Bunkier Sztuki w Krakowie to całkiem ciekawy budynek, czyli połączenie starej miejskiej zabudowy z brutalistycznym betonem.

Obrazek

Ale co tam, większość tej architektury zostanie zasłoniętej przez wiatę z blachy trapezowej :/ Ta wiata przed Bunkrem Sztuki, to wielka krzywda wyrządzona tej architekturze moim zdaniem.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Remont Bunkra Sztuki - zdjęcia i informacje na forum

Postautor: Nowy » 12 mar 2024, 12:14

Od strony Plan budynek jest niemal całkowicie zasłonięty, nie widać w ogóle jego górnej części, właśnie z tym zabytkowym elementem.

Obrazek

Widać część wejściową, ale to jednak nie jest całość.

No i ma się wrażenie, że jednak stara wiata przed nim, choć też nie najpiękniejsza, to jakaś taka była mniej ekspansywna.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Remont Bunkra Sztuki - zdjęcia i informacje na forum

Postautor: Nowy » 12 mar 2024, 12:15

Czy w tym mieście jest jakiś konserwator, plastyk miejski albo ktoś, kto powinien takich rzeczy pilnować? A przecież to na terenie wpisanym na listę UNESCO, ale chyba sprzedaż piwka i kawki, to jednak ma w Krakowie priorytet ponad wszystkim.

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Remont Bunkra Sztuki w Krakowie przy Plantach - zdjęcia i informacje na forum

Postautor: megi » 26 mar 2024, 10:49

To ja mam jeszcze taką fotkę, na której jest wszystko. Czyli nowa rzeźba, Bunkier Sztuki, którego prawie nie widać i do tego Wiata Sztuki, która elegancko zasłania wyremontowany budynek, a formę ma taką, jak każdy widzi. Całości dopełnia ten znak drogowy.

Obrazek

A wszystko oświetla wiosenne słońce. Jak się Wam podoba?

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Remont Bunkra Sztuki w Krakowie przy Plantach - zdjęcia i informacje na forum

Postautor: Nowy » 06 kwie 2024, 10:04

No i jeszcze elegancka podłoga pod knajpę, całkiem spora. Dobrze, że jednak ją popodcinali, żeby się pnie drzew zmieściły, a nie podcięli drzew ; )

Obrazek

W każdym razie wygląda na to, że jeszcze długo Bunkra Sztuki nie zobaczymy w takiej formie, w jakiej powinniśmy go oglądać. A skoro już tak koniecznie musi tam być kawiarnia, to może jednak trzeba było ją przenieść na drugą stronę alejki, bez szkody dla tej całkiem oryginalnej architektury?



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości